Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lastekaitsepäev Kablis Lastekaitsepäev Kablis Päikselisel pühapäeval, 30. mail toimus Kablis tegevusterohke lastekaitsepäev. Foto: Margit Kaur Avalikud suhted Kodutütred Koostöö Tähtpäevad ← Eelmine Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal Järgmine → Tänavune tuletooja - Kait Kosenkranius Lastekaitsepäev Kablis

Lastekaitsepäev Kablis

Ivi Korju, Saarde jaoskond 28. juunil 2021

Päikselisel pühapäeval, 30. mail toimus Kablis tegevusterohke lastekaitsepäev.

Lastekaitsepäev Kablis
Foto: Margit Kaur
Lastekaitsepäev Kablis
Foto: Ivi Korju

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna aktiivne liige Olga Männik ning Häädemeeste noorkotkad ja kodutütred ehk Häädemeeste Hundid kutsusid kõiki lapsi ja nende vanemaid Kablisse, et üheskoos tähistada saabuvat lastekaitsepäeva. Tegevusi oli seinast seina. 

Noored küpsetasid pannkooke, meisterdasid huvilistega koos pajupilli, avatud oli kohvik. Lastele jagati erksavärvilisi õhupalle. 

Kaitseliidu poolt oli välja pandud muljetavaldav relvade arsenal ning hulk muud varustust, mida ka lähemalt tutvustati. Kõigile soovijaile tehti näole metsa minekuks sobiv varjevärvides “näomaaling”, hakkajamad said sõita tiiru sõjaväeauto kastis, et saada kätte tõeline kaitseliitlase tunne, kes nädalavahetuseks metsa õppusele läheb.

Naiskodukaitsjad olid samuti oma telgiga väljas. Meie põhirõhk oli kutsuda naisi peatsele külalisõhtule. Arutasime ka uudistajatega, kuidas saab muuta kodu turvalisemaks, milliseid varusid oleks otstarbekas koju soetada ning selgitasime, millised on naiste võimalused panustada turvalisemasse ühiskonda ja miks mitte ka riigi kaitsmisse.

Külastajate kõhutäie eest hoolitses staa¾ikas naiskodukaitsjast välikokk Monika Leosk, kes oli koos pojaga välja tulnud, et nagu kord ja kohus välikatlas sõdurisupp valmis keeta. 

Fotostopi lahkel kaasabil võisid pered endast ka pilti teha. Üles oli seatud fotosein ning uhke vanamoeline kaamera.

Oli elamusterohke päev, kus esindatud olid kõik struktuuriüksused. Just nii saamegi suurendada sidusust meie organisatsiooni sees. 

Lastekaitsepäev Kablis
Foto: Margit Kaur

FastLion CMS

Lastekaitsepäev Kablis

Lastekaitsepäev Kablis

Foto: Margit Kaur Foto: Ivi Korju Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna aktiivne liige Olga Männik ning Häädemeeste noorkotkad ja kodutütred ehk Häädemeeste Hundid kutsusid kõiki lapsi ja nende vanemaid Kablisse, et üheskoos tähistada saabuvat lastekaitsepäeva Tegevusi oli seinast seina Päikselisel pühapäeval, 30. mail toimus Kablis tegevusterohke lastekaitsepäev.

Lastekaitsepäev Kablis

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse