Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi Laste seikluspäev pakkus rahulolu 2015. aastal enne sügisest kooliaja algust korraldas Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond Laste Seikluspäeva, mis lastele ja ka nende vanematele ning muidugi ka naiskodukaitsjatele endale sedavõrd meeldis, et seda ei saanud mitte kordamata jätta. Seega toimus pühapäeval, 21. augustil aastal 2016 Märjamaal veel vahvam, veel põnevam ja veel suurema osalejate arvuga ning järjekorras juba teine Laste Seikluspäev. Aitähhhhhh naised ja mehed, kes te kaasa lõite! Aasta pärast seikleme jälle! Heategevus Käsitöö Võistlused Heategevus Koostöö Käsitöö Orienteerumine Võistlused Heategevus Koostöö Käsitöö Orienteerumine Võistlused Heategevus Koostöö Käsitöö Orienteerumine Võistlused ← Eelmine Rapla ringkond tähistas, kes teab mitmendat aastapäeva, Järgmine → Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks – mälumängus juhtub kõike Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Nele Pernits 24. augustil 2016

2015. aastal enne sügisest kooliaja algust korraldas Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond Laste Seikluspäeva, mis lastele ja ka nende vanematele ning muidugi ka naiskodukaitsjatele endale sedavõrd meeldis, et seda ei saanud mitte kordamata jätta. Seega toimus pühapäeval, 21. augustil aastal 2016 Märjamaal veel vahvam, veel põnevam ja veel suurema osalejate arvuga ning järjekorras juba teine Laste Seikluspäev.

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Seikluspäevale eelnes pikk ettevalmistusperiood, kus alustuseks tehti taas näputööd. Iga jaoskonna liige andis oma parima, et Maakaitsepäeval korraldatud loteriis võimalikult palju asju loosis oleks, sest kogu loterii tulu läkski just Seikluspäeva korraldamiseks. Ja loterii oli meil äge – isetehtud ehted, mänguasjad, kalalandid, lõikelauad, linnumajad, muffinid, leivad ja oi kui palju muud kraami. Inimesed ostsid väga hea meelega Naiskodukaitse loteriid. Viimane loos kadus loosimunast kaugelt enne Maakaitsepäeva lõppu.

See ei olnud muidugi kõik, ettevalmistused jätkusid. Muidugi tegime me reklaami – lehes, kuulutusetulpadel, facebookis ja suusõnaliselt. Muidugi planeerisime me kontrollpunkte ja vaatasime raja üle. Pidasime läbirääkimisi võimalike toetajatega. Meie senine kogemus ütleb, et on küll firmasid ja asutusi, kes hea meelega sellist lasteüritust ja vabatahtlikku initsiatiivi toetavad. Täitsa mitmed toetajad andsid oma panuse juba teist korda. Siinkohal tahakski veelkord tänada neid kõiki, ilma kelleta oleks Laste Seikluspäev hulga vähem rõõmurohke olnud. Aitäh teile, hobifotograaf Heili Rungi, Iloni imedemaa, juuksur Andra Holm, Juurimaa tall, Kaitseliidu Rapla malev, Minna Sahver, Märjamaa kino „Helk“, Märjamaa noortekeskus, Märjamaa Päästekompanii, Naiskodukaitse Rapla ringkond,  Papagoi keskus, Tiina Lilleaed, Uuskaubi talu, Valgeranna seikluspark, Vana Bussika pubi, vibuklubi Sagittarius. Laste rõõm on siinkohal parim võimalik tänu!

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Aga lõpuks said ettevalmistused tehtud ning see kauaoodatud ja –ettevalmistatud Laste seikluspäev siiski kätte tuli. Olime hirmsasti pöidlaid pidanud, et oleks ometi kena ilm või vähemalt, et vihma ei sajaks ja no õnneks saime tõdeda, et küllap me neid pöidlaid siis piisavalt pidasime, sest ilm oli nagu meie jaoks tehtud. Registreerimisjärjekord oli taaskord pikk. Olime muidugi rõõmsad, et nii paljud tahavad meie seiklusrajale minna, aga väike hirm oli muidugi ka sees, et äkki on seiklejaid rohkem, kui me oma kõhutunde pealt arvestanud olime. Õnneks oli neid umbes täpselt just nii palju, kui meie kõhutunne öelnud oli – seiklema läks 76 väikest ja 21 suurt ehk 97 vahvat inimest. Rõõm oli taaskord tõdeda, et ka lapsevanemad ei pea paljuks välja tulla, kui lastele midagi põnevat korraldatakse. Valdavalt olid seiklejad oma vallast pärit, aga oli ka külalisi Raplast, Sauelt ja Tallinnast.

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi
Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Enne starti ootas lapsi veel kerge soojendus ehk üks meeleolukas zumbatamine Kristiina juhtimisel. Ja siis saigi esimene võistkond startida. Kõik need, kes oma järjekorda ootama pidid jääma, said seni kas asfaldijoonistusi teha, pilte värvida, mänguväljakul lustida või lasta endale näomaalingut teha.

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi
Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Kontrollpunkte oli sel aastal kümme. Paremusjärjestusi taga ei aetud, vaid kogu võistlus käis selle peale, et oleks hästi vahva ja lõbus päev. Kontrollpunktid oli püütud teha nii, et need oleks võimalikult erinevad ja pakuks põnevust väga erinevas vanuses lastele ning miks mitte ka nende vanematele. Taaskord oli seiklejatel võimalus airsoft relvast märki lasta ja seda nimetasid enamik lapsi ka ühe oma lemmikpunktina. Hoopis teistmoodi osavust sai näidata punktis, kus tuli saabas, plätu ja king erineval kaugusel olevatesse kastidesse lennutada. Kõige enam ajutööd nõudis kindla peale kontrollpunkt, kus tuli etteantud tükkidest kokku panna T-täht ja M-täht. See ei olnud sugugi lihtne ülesanne isegi suurtele mitte.

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi
Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Mis õige seiklus see oleks, kui ei saaks kuskil turnida? Muidugi ootas rajal ka takistusrada, kus oli köisi ja võrke ja veel köisi ja veel võrke nii, et silem eest võttis kirjuks, aga lastele väga meeldis. Kuidas siis teisiti? Pargis puude vahel tuli asju otsida, lihtsalt väga tähelepenelikult ümbrust jälgida, et leida rohelisi ja pruune asju, mis metsas tavapäraselt olema ei peaks. Toitlustuspunktis tuli vaatluse teel tuvastada klaaspurkides olevad kuivained. Kes putru sööb, sai hakkama, kes mitte, jäi pisut jänni. Meditsiini punktis aidati ennast või sõpra väikese vigastuse korral ning leiti midagi, millega haava siduda ja prooviti iseendale plaastrit panna.

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi
Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi
Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Rada viis ka Päästeameti hoovile, kus tuli õige mitmeid ülesandeid täita ning muuhulgas näiteks tuletõrjevoolikutega suusatada ja tuletõrjuja riided selga panna. Sidepunktis olime sel korral välja toonud välitelefonid ja traatside, mida enamik osalejaid varem näinud ei olnud. Siin said siis suuremad oma mõtte- ja sõnaosavust näidata. Väga palju põnevust pakkus ka vibulaskmise punkt, kus ka pisemad ei jätnud oma osavust proovimata. Siinkohal ei saa mainimata jätta, et vibu kontrollpunkt tuli peale eelmise aasta Seikluspäeva ise meie juurde. Üks raja läbinud täiskasvanutest pakkus, et tema võiks järgmisel korral oma vibudega sellise vahva päeva korraldamisel appi tulla.

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi
Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

Peale ohtrat seiklemist finišisse naastes olid väiksemad seiklejad küll pisut väsinud, aga eranditult väga lõbusad ja õnnelikud olid nad kõik. Kinnitati ühest suust ja läbisegi, et seiklemine oli väga äge ja lahe ja super. Tore oli, et meelisülesandedki olid erinevad, ehkki laskmised meeldisid enamvähem kõigile. Kõiki väikeseid seiklejaid ootasid medal ja auhinnakott ning kõige tipuks olid kõik oodatud naiskodukaitsjate küpsetatud pannkooke sööma. See lõpp meeldis kõigile eriti, nii seiklejatele kui korraldajatele, sest pannkoogid olid erakordselt head ja kõhud olid juba päris tühjad. Ning omaette kogemus seiklejatele oli näha, kuidas valmis pesukausitäis tainast, ja kuidas sellest seiklemise ajal 300 pannkooki sai.

Korraldamise poolest oli see Seikluspäev muidugi suur töö ja kohati isegi metsik töö. Aga, kui me varem, olime sellisel kõhkleval seisukohal, et kas tuleb ka kolmas seikluspäev järgmisel suvel, siis selle päeva lõppedes ei olnud enam mingit kahtlust jaoskonna liikmete silmades, et muidugi teeme me seda järgmisel aastal jälle. Teeme sellepärast, et lastele jälle üks vahva ja seikluslik päev pakkuda, et neile jälle seda rõõmu teha ja sellepärast, et see pakub ka iseendale nii palju rahulolu, kui sa millegi sellisega hakkama saad, kui sa neid rõõmsaid lapsi näed ja vanemate kitust kuuled. Aitähhhhhh naised ja mehed, kes te kaasa lõite! Aasta pärast seikleme jälle!

FastLion CMS

Laste seikluspäev pakkus rahulolu

Laste seikluspäev pakkus rahulolu

Seikluspäevale eelnes pikk ettevalmistusperiood, kus alustuseks tehti taas näputööd Iga jaoskonna liige andis oma parima, et Maakaitsepäeval korraldatud loteriis võimalikult palju asju loosis oleks, sest kogu loterii tulu läkski just Seikluspäeva korraldamiseks 2015. aastal enne sügisest kooliaja algust korraldas Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond Laste Seikluspäeva, mis lastele ja ka nende vanematele ning muidugi ka naiskodukaitsjatele endale sedavõrd meeldis, et seda ei saanud mitte kordamata jätta. Seega toimus pühapäeval, 21. augustil aastal 2016 Märjamaal veel vahvam, veel põnevam ja veel suurema osalejate arvuga ning järjekorras juba teine Laste Seikluspäev.

Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse