Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on Veebruar ja märts on Naiskodukaitses koosolekute ja valimiste kuud. Sel aastal valiti ringkonnakogudel uued esinaised suisa kuuele ringkonnale. Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Algab viies Sinilillekampaania Järgmine → Naiskodukaitse kutsub üles panustama ajalooliste juhtide galerii loomisesse Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

10. aprillil 2018

Veebruar ja märts on Naiskodukaitses koosolekute ja valimiste kuud. Sel aastal valiti ringkonnakogudel uued esinaised suisa kuuele ringkonnale.

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Lääne ringkonna esinaine Kaja Lotman. Foto: Arvo Tarmula

 

Lääne ringkonna esinaine Kaja Lotman

 

Kaja: "Mida rohkem on ühiskonnas koolitatud ja oskustega naisi, seda sidusam ja tugevam on ühiskond. Selleks, et suures organisatsioonis oleks iga liige aktiivselt kaasatud, peame arendama omavahelist koostööd. Iga liige on meile tähtis ja iga lisanduv liige peab tundma end uues organisatsioonis hästi."

 

Naiskodukaitse tegevuses võib eristada kolme põhisuunda. Esiteks osaleme

laiapõhjalises riigikaitses, mis tagaks turvalisuse ühiskonnas. Iga naine meie organisatsioonis läbib baasväljaõppe, millest esmaabi ja ohutushoiu kursus on seotud otseselt laiapõhjalise riigikaitsega. Teisest küljest on Naiskodukaitse Kaitseliidu allorganisatsioon ja meie väljaõppes sisaldub ka sõdurioskuste elemente. Me osaleme õppustel ja liigume palju looduses. Kolmas väga tähtis valdkond on iga liikme individuaalne areng. Meie liikmed saavad osaleda väga hea tasemega koolitustel, mis aitavad naistel olla ühiskondlikult aktiivsemad, naised omandavad juhioskusi ja on valmis kaasinimesi abistama keerulises olukorras."

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp väljub Viljandi linnapea Madis Timpsoni kabinetist. Meer sai seekord Viljandis esimesena sinilille rinda. Foto: Elmo Riig

Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp

 

Jane: "Minu jaoks on meeskonnas oluline koostöö, mis tuleb omavahelisest usaldusest ja aususest. Tuleb olla tolerantne iga idee suhtes ning olla julge end väljendama. Juhatuses soovin olla korrektne asjaajaja ning väikest bürokraadi pisikut ka teistesse süstida. Meie juhatuse naiskonnaga loodan liikmetes kasvatada organisatsiooni ühtsustunnet ja tahet panustada rohkem.

 

Igas suuremas organisatsioonis on kitsaskoht indiviidini jõudmine, seda ka meil. Tuleb julgustada juhte motiveerima alluvaid, mitte lihtsalt sõnade/käskude vaid ka oma tegudega. Oleme ju ühise eesmärgi nimel seisvad naised. Jõuame naisteni läbi meie erinevate väljundite - igale leidub sobiv tegevus, millega Eesti heaks panustada. Kõik naiskodukaitses saadud kogemused tulevad kasuks ka kodus, tööl ja puhkehetkel. Olen end esmaabi osas läbi organisatsiooni täiendanud ning nii mõneski olukorras just tänu sellele hakkama saanud."

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Rapla ringkonna esinaine Maret Kollin. Foto: Laura Reinsalu

Rapla ringkonna esinaine Maret Kollin

 

Maret: "Naiskodukaitse on organisatsioon, kus leidub harivat, põnevat, väljakutseterohket tegevust igale maitsele. Ole ainult "mees" ja haara võimalusest kinni! Oluline on läbida kahe aasta jooksul baasväljaõpe, et me kõik astuksime ühte sammu ja teaksime põhitõdesid. See aitab organisatsioonisiseselt paremini toimida. Mõnusad väljakutsed, mis panevad proovile ja tihti imestad kui nauditav see kõik on. Ära kuula neid, kes ütlevad, et sa ei saa hakkama. Küsi endalt, millega sa täpselt hakkama ei saa? Iseenda proovile panekuga. Aga kui sa pole proovinud, kuidas sa tead, millega sa hakkama ei saa? Ja millega saad?

 

Parimad sõbrad kogu eluks on boonus! Mina armastan seda, mida ma teen!"

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane.

Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane

 

Kerlin: "Mis hakkab juhtuma järgmisel kolmel aastal Järva ringkonnas? See on hea küsimus. Kui meie naised saavad Siilil käidud ja üliväärtusliku kogemuse võrra rikkamaks, siis usun, et meie erialagruppide väljaõpped saavad uue näo. Usun, et kui mõelda sellele, mida üks Järva maleva kaitseliitlane ükskord ütles, et inimesed muudkui vinguvad, et midagi ei tehta ja kui ka tehakse, siis kindlasti valesti. Selle kritiseerimise asemel tuleks see asi (nt. väljaõpe) ise kätte võtta ja ära organiseerida. Usun et me naised võime sellest mõtteterast juhinduda küll. Vanasõna ütleb ju et kus näed laita, tule ja aita!

 

Oluliseks pean ma ka seda, et järgneva kolme aasta jooksul meie olemasolev liikmeskond aktiviseeruks, et need liikmed, kes hetkel on passiivsed, leiaksid tee tagasi meie ridadesse nii teo kui tahtega. Minu jaoks ei oluline, kas sa panustad 400 tundi või 50 tundi aastas. Tähtis on see, et kui sa juba ükskord kodust välja tuled ja vabatahtlikuna riigikaitsesse panustad, siis teed sa seda südamega. Siinkohal rõhutaksingi just seda, et meil kõigil on pere, hobid, kodu ja töö, mis võtavad oma aja ning see on ainult imetlusväärne, et Järvamaal on üle 150 naise, kes lisaks kõigele on nõus vabatahtlikuna riigikaitsesse panustama."

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Esinaiseameti üleandmine. Foto: Karin Kaup Lapõnin

Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken

 

Anneli: "Kevadel täitub mul Naiskodukaitses kuus aastat. Ma ei leia, et see oleks eluaegses organisatsioonis pikk aeg, aga seda on piisavalt, et pidevalt nii erialagrupis kui jaoskonna juhatuses toimetades organisatsiooni tundma õppida. Lisaks jagub hetkel veel seda indu, et tahaks „midagi ära teha“ ja seda mitte kohustusest. Kandideerisin ringkonna esinaiseks, et koos ringkonnaga kasvada. Et Naiskodukaitse ei muutuks lihtsalt hüppelauaks edaspiikumisel ning et me tõesti täidaksime meile pandud ülesandeid ja tegevusvõimaluse saaksid kõik Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad."

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Viru ringkonna esinaine Lea Matusorg. Foto: Kristel Kitsing

Viru ringkonna esinaine Lea Matusorg

 

Lea: "Mulle meeldib see, et igaühel on võimalus valida oma väljund organisatsioonis. Ole sa noor või eakas, sportlik või tugitoolisportlane, õppur või akadeemik – peamine, et sul on tahe tegutseda ning hinges see miski, mis sunnib sind mitte jääma kõrvaltvaatajaks, vaid panustama oma maa, oma inimeste ja pere jaoks. Jõudu annab see, kui näed, et see, mida teed, on oluline ja vajalik. Kõik need teadmised, mis on õpitud Kaitseliidu kooli erinevatel kursustel ja mujal, on vajalikud mitte ainult sõjaolukorras, vaid ka igapäevaselt oma tööd tehes ja tavaelus. Ma pean silmas nii juhtimiskoolitusi, kui esmaabiõpetaja, rühmaparameediku ja instruktorikoolitust jne.

 

Naiskodukaitsega liitumine oli üks õigemaid otsuseid minu elus. See on pakkunud nii palju avastamisrõõmu omaenese võimetest, iseenda ületamist koormusmatkadel, toredate kaaslaste leidmist. Naiskodukaitsesse tullakse erinevatel põhjustel, kuid jäävad vaid need, kes tunnevad endas tahet ka midagi ära teha. Pole tähtis, kas tegeled noortega, käid metsas toitlustamas või tagad õppustel meditsiini, tegutsed formeerijana või staabiassistendina – sa oled vajalik!"

 

 

Tartu ringkonna esinaine Triin Viltrop, Võrumaa ringkonna esinaine Kaisa Peedosaar ning Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr valiti teiseks ametiajaks, seega neis ringkondades jätkavad senised esinaised.

 

Suur tänukummardus ametiaja lõpetanud esinaistele: Berit Cavegn (Tallinn), Mare Laide (Lääne), Inna Läll (Viru), Kirsika Ilmjärv (Järva), Eda Kivisild (Sakala), Kaie Kensap-Kukk (Rapla).

FastLion CMS

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on

Lääne ringkonna esinaine Kaja Lotman Foto: Arvo Tarmula Lääne ringkonna esinaine Kaja Lotman Kaja: " Mida rohkem on ühiskonnas koolitatud ja oskustega naisi, seda sidusam ja tugevam on ühiskond Veebruar ja märts on Naiskodukaitses koosolekute ja valimiste kuud. Sel aastal valiti ringkonnakogudel uued esinaised suisa kuuele ringkonnale.

Kuuel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse