Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Külaskäik piirivalvelaevadele Külaskäik piirivalvelaevadele Soe septembrikuu päev oli õhtuks muutunud vihmaseks ja vähese tuulega sügisilmaks. Seltskond Nõmme jaoskonna naisi võttis ette retke Süsta piirivalve sadamasse, et teha tutvust piirivalvelaevade Valvas, Kõu ja Kindral Kurvits. Fotod Tiia Tasuja ← Eelmine Tallinna ringkond Meie Mari etendusel Järgmine → Kas oskad makaronidest torni ehitada? Külaskäik piirivalvelaevadele süsta piirivalve sadam; valvas; kõu; kindral kurvits; külaskäik piirivalvelaevadele

Külaskäik piirivalvelaevadele

Tiia Tasuja, Nõmme jsk 29. sept. 2012

Soe septembrikuu päev oli õhtuks muutunud vihmaseks ja vähese tuulega sügisilmaks. Seltskond Nõmme jaoskonna naisi võttis ette retke Süsta piirivalve sadamasse, et teha tutvust piirivalvelaevade Valvas, Kõu ja Kindral Kurvits.

Külaskäik piirivalvelaevadele
Valvas
Külaskäik piirivalvelaevadele
Kõu
Külaskäik piirivalvelaevadele
Kindral Kurvits

Need kolm laeva moodustavad vaid osakese Eesti veepiiri kaitsjatest. Valvas on ehitatud 1920. aastatel USAs. Soomes on 1960. aastel valmistatud piirivalvelaev Kõu ja tänavu augustis Eesti piirivalve uusim laev Kindral Kurvits.

Valvase ja Kõu meeskonnad olid parasjagu vaid valves ja seetõttu ka vähendatud koosseisus. Merele ülesandeid täitma minnes teenib Valvasel korraga 24 meest ja Kõul 12 meest. Meid pani imestama, et ameeriklased nägid Valvasel ette 54 mehe teenistuskohta. Ju on eestlased sitkemast puust. Kindral Kurvitsal teenib korraga 12–14 meest, kuid mereõnnetuse korral on laev suuteline võtma pardale kuni 150 inimest.

Külaskäik piirivalvelaevadele

Nägime kolmel erineval ajastul valminud laevades meeskonna töö- ja elutingimusi.

Vanade piirivalvelaevade kajutid on väga kitsad ja meestel privaatsust vähe.

Kindral Kurvitsa meeskonnakajutitesse on paigaldatud WC ja dušinurk.

Külaskäik piirivalvelaevadele
Vabal ajal saavad mehed jõusaalides kangi sikutada, televiisorit vaadata või arvutimänge mängida.
Külaskäik piirivalvelaevadele
Valvas saab vajaduse korral tegeleda ka merelt reostuse kogumisega.

Kindral Kurvitsa meeskond on hiljuti komplekteeritud ning mehed õpivad uue kodu hingeelu tundma. Heledad seinad ja kaasaegsed materjaid loovad meremeestele lõbusõidulaevadega sarnase tööolustiku. Laeva juhtimine on täiselektrooniline, mootoriruum näeb välja kui mitmevärviliste nuppude ning tabloodega kõrgtehnoloogia labor.

Külaskäik piirivalvelaevadele

Fotod Tiia Tasuja

FastLion CMS

Külaskäik piirivalvelaevadele

Külaskäik piirivalvelaevadele

Valvas Kõu Kindral Kurvits Need kolm laeva moodustavad vaid osakese Eesti veepiiri kaitsjatest Valvas on ehitatud 1920 Soe septembrikuu päev oli õhtuks muutunud vihmaseks ja vähese tuulega sügisilmaks. Seltskond Nõmme jaoskonna naisi võttis ette retke Süsta piirivalve sadamasse, et teha tutvust piirivalvelaevade Valvas, Kõu ja Kindral Kurvits.

Külaskäik piirivalvelaevadele

süsta piirivalve sadam; valvas; kõu; kindral kurvits; külaskäik piirivalvelaevadele
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse