Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas käituda õnnetuspaigal? Kuidas käituda õnnetuspaigal? 2. mail läbisid kümmekond Tallinna ringkonna naiskodukaitsjat esmaabi täiendõppe, kus spetsialiseeruti situatsioonülesannete lahendamisele. Õppurid jaotati kahte gruppi, mõlemad mängisid teisele grupile ühe õnnetuse situatsiooni. Vastasgrupi ülesandeks oli anda kannatanuid mänginutele esmaabi. Peale ülesande sooritust anti läbiviijate poolt tagasisidet, mis tehti õigesti ja mida kindlasti teha ei oleks tohtinud. Loe rohkem: - Situatsiooniõpe Tallinna ringkonnas - Naiskodukaitse baasväljaõpe ← Eelmine Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid saviprogrammi raames Aseriga Järgmine → Naiskodukaitse laskevõistlusel käis tihe rebimine Kuidas käituda õnnetuspaigal?

Kuidas käituda õnnetuspaigal?

Eveli Sammelselg 24. mail 2010

2. mail läbisid kümmekond Tallinna ringkonna naiskodukaitsjat esmaabi täiendõppe, kus spetsialiseeruti situatsioonülesannete lahendamisele. Õppurid jaotati kahte gruppi, mõlemad mängisid teisele grupile ühe õnnetuse situatsiooni. Vastasgrupi ülesandeks oli anda kannatanuid mänginutele esmaabi. Peale ülesande sooritust anti läbiviijate poolt tagasisidet, mis tehti õigesti ja mida kindlasti teha ei oleks tohtinud.

Õppepäeval osalenud Karin Luts: „Antud situatsiooniõpe oli väga vajalik ja õpetlik, kuna harjutasime tavapäraseid õnnetusi/olukordi, mis elus ette võivad tulla. Saime olla nii kannatanud kui abistajad ning kogesime seda, kuidas abistajad kannatanutega käituvad ning mida kannatanud ise abistajatelt ootavad. Õppepäeva lõppedes tõdesime, et sellist praktilist väljundit õpitule peaks kindlasti rohkem olema, saime väga positiivse elamuse.“

Kuidas käituda õnnetuspaigal?

Situatsioonide lahendajatel tuli teada, kuidas käituda kannatanutega, kellel on lahtine luumurd, kes on teadvusetu või šokis, kes on sattunud autoõnnetusse jne. Selline praktiline läbimängimine aitab kõige paremini teadmisi ja oskusi kinnistada. „Mängult“ tehtud vead jäävad paremini meelde ja on seetõttu tulevikus välditavad.

 

Situatsiooniõpe on üks täiendõppe võimalusi neile naiskodukaitsjaile, kes on läbinud baasväljaõppe 16-tunnise esmaabi mooduli.

 

Loe rohkem:

- Situatsiooniõpe Tallinna ringkonnas

- Naiskodukaitse baasväljaõpe

Kuidas käituda õnnetuspaigal?

FastLion CMS

Kuidas käituda õnnetuspaigal?

Kuidas käituda õnnetuspaigal?

Õppepäeval osalenud Karin Luts: „Antud situatsiooniõpe oli väga vajalik ja õpetlik, kuna harjutasime tavapäraseid õnnetusi/olukordi, mis elus ette võivad tulla Saime olla nii kannatanud kui abistajad ning kogesime seda, kuidas abistajad kannatanutega käituvad ning mida kannatanud ise abistajatelt ootavad 2. mail läbisid kümmekond Tallinna ringkonna naiskodukaitsjat esmaabi täiendõppe, kus spetsialiseeruti situatsioonülesannete lahendamisele. Õppurid jaotati kahte gruppi, mõlemad mängisid teisele grupile ühe õnnetuse situatsiooni. Vastasgrupi ülesandeks oli anda kannatanuid mänginutele esmaabi. Peale ülesande sooritust anti läbiviijate poolt tagasisidet, mis tehti õigesti ja mida kindlasti teha ei oleks tohtinud.

Kuidas käituda õnnetuspaigal?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse