Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu Kui on soov teha Kehras käisime Naiskodukaitset tutvustamas mitmel korral. 25. mail toimunud Kehra päeval saime tuttavaks kohalike naistega, kes sügisel võtsid jaoskonna loomise ettevalmistuse tõsiselt käsile. Nagu üks neist tookord tähenduslikult ütles, et nüüd on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu. 3. detsembril 2019 asutasid Kehra piirkonna 11 energilist naist Naiskodukaitse Harju ringkonna Kehra jaoskonna. Kuhu tuleb järgmine jaoskond? Foto Veronika Isberg Avalikud suhted ← Eelmine Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg Järgmine → Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu

Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu

Veronika Isberg 8. dets. 2019

Kehras käisime Naiskodukaitset tutvustamas mitmel korral. 25. mail toimunud Kehra päeval saime tuttavaks kohalike naistega, kes sügisel võtsid jaoskonna loomise ettevalmistuse tõsiselt käsile. Nagu üks neist tookord tähenduslikult ütles, et nüüd on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu. 3. detsembril 2019 asutasid Kehra piirkonna 11 energilist naist Naiskodukaitse Harju ringkonna Kehra jaoskonna.

Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu
Vast asutatud Kehra jaoskondFoto: Inga Koitla

Kehra jaoskonna esinaise kohusetäitja Piret Urmet: “Emotsioon on positiivne ja on nii motiveeritud tunne! Tuli välja, et Naiskodukaitse on Kehras juba olnud ja jätkame traditsiooni! See on super! Jaoskonna liikmed on noored ja hakkajad, loodan neist aktiivset tööd ja toredaid koosolemisi ning arengut. Niisiis märksõnad on noorus ja järjepidevus.”

 

Kehra jaoskonna asutajaliige ja veel Kose jaoskonna nimekirjas olev Taimi Jürna jagas rõõmu: “Veel tundub uskumatu, et nüüd ongi Kehras oma jaoskond. Eriti tore on see, et enamus on Kehra kooli õpetajad. Järelikult on lootust järelkasvule ja ka kodutütardele.” Teine asutajaliige Inga Koitla kinnitas, et emotsioonid olid laes, et nad said koos sellise asjaga hakkama.

Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu
Kose jaoskonna asutajaliige Tiiu Lambur annab jõulukuuli ja Kose jaoskonna ajaloolise üriku üle vastasutatud Kehra jaoskonna esinaise kohusetäitjale Piret Urmetile. Foto Jane Suu

Lisaks Harju ringkonna esinaise Jane Suule ja instruktoritele Pille Veitmaale ja Lana Toomvapile oli Kehra jaoskonna loomise tunnistajaks Kose jaoskonna asutajaliige Tiiu Lambur, kes oli võtnud Kehrasse jaoskonna loomist kui südamelähedast asja ja oli alati Kehras kohal Naiskodukaitset tutvustamas, kui sinnakanti jälle suuna võtsime. Tiiu kirjeldab Kehra jaoskonna asutajaliikmeid kui toredaid, noori ja hakkajaid naisi, kes oma tegutsemistahtega meenutavad talle Kose jaoskonna loomise aega 18 aastat tagasi, kui toonane Harju ringkonna esinaine Rita Loel neid innustama tuli. Siis oli esimest korda koos kolm naist, kes igaüks võttis järgmisel korral kellegi kaasa ja nii oli Kose jaoskonna asutamisel kokku 19 naist.

 

Harju ringkonna esinaine Jane Suu: “Mäletan Kehras maikuu vihmas kohatud kohalike naiste head energiat, kui Veronikaga Naiskodukaitset tutvustasime. Nii tore oli vastata huviliste küsimustele ja tunda, et oleme õigel ajal õiges kohas ja teeme õigeid asju. Sellist õhinapõhist ja säravil silmil tegutseda tahtmist naiskodukaitsjatena oli minul asutamiskoosolekul äärmiselt südantsoojendav kogeda. Edu noorele jaoskonnale!”

 

Meie staa¾ikad ja tänased tegusad liikmed on loonud Harju ringkonnast tugeva vundamendi. Meiega tahetakse liituda, et oma tegudega seda müüri ühiselt edasi laduda. Naiskodukaitse väärtused on need, mis kõike seda koos hoiab ja meid ühendab. 2019. aasta lõpetame 13 jaoskonnaga olles ühtlasi suurim ringkond.  On, mille üle uhke olla!

 

Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu
Harju ringkonna esinaise Jane Suu ja Harju ringkonna Lana Toomvapi koostatud kaart Harju ringkonna kohta. Kuhu tuleb järgmine jaoskond? Foto Veronika Isberg

FastLion CMS

Kui on soov teha

Kui on soov teha

Vast asutatud Kehra jaoskond Foto: Inga Koitla Kehra jaoskonna esinaise kohusetäitja Piret Urmet: “Emotsioon on positiivne ja on nii motiveeritud tunne! Tuli välja, et Naiskodukaitse on Kehras juba olnud ja jätkame traditsiooni! See on super! Jaoskonna liikmed on noored ja hakkajad, loodan neist aktiivset tööd ja toredaid koosolemisi ning arengut Niisiis märksõnad on noorus ja järjepidevus Kehras käisime Naiskodukaitset tutvustamas mitmel korral. 25. mail toimunud Kehra päeval saime tuttavaks kohalike naistega, kes sügisel võtsid jaoskonna loomise ettevalmistuse tõsiselt käsile. Nagu üks neist tookord tähenduslikult ütles, et nüüd on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu. 3. detsembril 2019 asutasid Kehra piirkonna 11 energilist naist Naiskodukaitse Harju ringkonna Kehra jaoskonna.

Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse