Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kose jaoskond matkas mõla ja vestiga Kose jaoskond matkas mõla Naiskodukaitsjate suvi ilma matkata pole mingi õige suvi - eelnevatesse suvedesse on jäänud palju ühiseid unustamatuid jalgsi- ja jalgrattamatku. Seekordne Kose jaoskonna matk 16. -17. juulil oli veidi iselaadne – liikumisvahenditeks kanuud ja marsruudiks 25 km mööda Jägala jõge. Oli ülitore matk! Matkamine Sport ← Eelmine Harjus õppisid naised toitlustamist Järgmine → Keila jaoskonna meditsiiniõppus Kose jaoskond matkas mõla ja vestiga

Kose jaoskond matkas mõla ja vestiga

Diana Mihkelsoo 23. juulil 2016

Naiskodukaitsjate suvi ilma matkata pole mingi õige suvi - eelnevatesse suvedesse on jäänud palju ühiseid unustamatuid jalgsi- ja jalgrattamatku. Seekordne Kose jaoskonna matk 16.-17. juulil oli veidi iselaadne – liikumisvahenditeks kanuud ja marsruudiks 25 km mööda Jägala jõge.

Kose jaoskond matkas mõla ja vestiga
Kose jaoskond matkas mõla ja vestiga

Matka alustuseks kogunesime Vana-Veski Puhkemaja juurde, kus meile tehti selgeks kanuusõidu algtõed. Kinnitasime päästevestid, haarasime mõlad ja – esimeseks päevaks planeeritud 5-tunnine sõit võis alata. Pisut harjutamist ja juba sõudsimegi allavoolu mööda rahulikult voolavat jõge, imetledes kaunist loodust. Paaril korral õnnestus silmata ka kobrast.

 

Mõnusalt kulgemisele lisasid vaheldust langenud puude alt läbipugemine, mõnes kohas tuli takistusest möödapääsemiseks kanuu koguni kaldale sikutada.  Naiskodukaitsjaid ei kohuta ükski raskus, alati võis kindel olla,  et  abikäed on lähedal.  Väga tublid olid ka matka kaasateinud lapsed.

 

Sõudmisest väsinud  kätega  saabusime  esimese päeva väga oodatud  lõpp-punkti – rohelise sillani. Selle lähedal asus ka meie telkimiskoht. Lõkkel valmistatud toit tahtis keele alla viia ning jutud lõkke ääres ei tahtnud lõppeda. Järgmisel hommikul ootasid meid jälle kanuud.  Vist olime juba karastunud,  kolm tundi jõel möödus kui linnutiivul. Olime just hoo sisse saanud, kui  paistma hakkas matka  lõpp-punkt  - Külvandu sild.

 

Oli ülitore matk! 

Kose jaoskond matkas mõla ja vestiga

FastLion CMS

Kose jaoskond matkas mõla

Kose jaoskond matkas mõla

Matka alustuseks kogunesime Vana-Veski Puhkemaja juurde, kus meile tehti selgeks kanuusõidu algtõed Kinnitasime päästevestid, haarasime mõlad ja – esimeseks päevaks planeeritud 5-tunnine sõit võis alata Naiskodukaitsjate suvi ilma matkata pole mingi õige suvi - eelnevatesse suvedesse on jäänud palju ühiseid unustamatuid jalgsi- ja jalgrattamatku. Seekordne Kose jaoskonna matk 16.-17. juulil oli veidi iselaadne – liikumisvahenditeks kanuud ja marsruudiks 25 km mööda Jägala jõge.

Kose jaoskond matkas mõla ja vestiga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse