Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on Tänavu valiti ringkonnakogu koosolekutel kolmele Naiskodukaitse ringkonnale uus esinaine. Uue juhi said Pärnumaa, Jõgeva ja Harju ringkonnad. Esindan ringkonda väärikalt ning edukalt! ← Eelmine Naiskodukaitse keskkogu töine ja arukaid otsuseid täis päev Järgmine → Pärnus Raba lasketiirus toimunud Naiskodukaitse laskevõistluse võitis Alutaguse ringkond Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

7. aprillil 2014

Tänavu valiti ringkonnakogu koosolekutel kolmele Naiskodukaitse ringkonnale uus esinaine. Uue juhi said Pärnumaa, Jõgeva ja Harju ringkonnad.

Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Pärnumaa ringkonna uus esinaine Jana.

Pärnumaa ringkonna esinaine Jana Ots

 

Jana on kuulunud Pärnumaa ringkonda veidi üle kahe aasta. Terve Jana perekond, kuhu kuuluvad kolm täiskasvanud ja üks kooliealine laps ning abikaasa, on väga matkalembelised. See tõi Jana ka Naiskodukaitsesse, soov viibida matkates rohkem looduses. Teadupärast tegusaid naisi haarab Naiskodukaitse jäägitult.

 

Napi kahe aasta jooksul on tal läbitud juba Naiskodukaitse baasväljaõpe, sõduribaaskursus Kaitseliidus, üks juhtimiskursus, administreerimiskursus, instruktori kursus ja käesoleval aastal sai läbitud ka instruktori treeneri kursus.

 

2012. aasta sügisel tuli mõte läbida Iklast Oandusse tehtud matkarada ja kaasata ka kodutütreid. Sellest mõttest said alguse kevadel ja sügisel toimuvad ringkonna matkad, mille korraldamise on Jana enda peale võtnud. Sellel aastal toimus teist korda ka psühhosotsiaalse esmaabi koolitus, mida viib Jana ise läbi, kuna eraelus töötab ta psühhoterapeudina. Koolitused on osutnud väga menukaks.

 

Alles eelmise aasta lõpus hakkas Pärnumaa ringkond käivitama organiseeritud erialagruppide tegevust ja meditsiinigrupi käimatõmbamise võttis Jana enda kanda. Sellel aastal on juba tehtud erialagrupi koosolek ning Jana on valitud ametlikult juhiks.

Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Pärnumaa ringkonna uus esinaine Jana (vasakul).

Kuna metsad ja meri on need kohad, kus Jana end eriti hästi tunneb, siis võtab ta aktiivselt osa ka Kaitseliidu Pärnumaa maleva rannakaitserühma ja OPER grupi tegemistest.

 

Kui tehakse toredaid asju, tuleb neid ka teistega jagada. Seetõttu võib olla olete juba märganud Jana kirjutatud artikleid Pitka matkast, Merike Jürjo kokaraamatust või lugu tublidest Pärnumaa kodutütardest.

 

Eelmisel aastal valiti Jana ka ringkonna juhatusse. Jana on sõbralik ja avatud suhtleja ning tal on selge visoon ringkonna juhtimisest, kus kaasatud on võimalikult palju vabatahtlikke. Vabatahtlikkus Naiskodukaitses tähendab eelkõige vastutustunnet ja mõningate kohustuste võtmist. Need tõekspidamised ja kaalutletud otsus võtta enda kanda suurem vastutus, tegid Janast Pärnumaa ringkonna esinaise vähemalt järgmiseks kolmeks aastaks.

Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Jõgeva ringkonna uus esinaine Heli. Foto: Liina Laurikainen.

 

Jõgeva ringkonna esinaine Heli Palgi

 

Heli Palgi on Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna liige alates 2010. aastast. Naiskodukaitsesse astus ta tuttavate soovitusel ja teades, et tahab anda panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse, samuti hoida isamaalisi traditsioone ja panna ennast proovile. Heli on läbinud Naiskodukaitse baasväljaõppe kursuse täies mahus, samuti ka 2011. aastal Kaitseliidu sõduribaaskursuse. Naiskodukaitses on ta läbinud Instruktori kursuse ja spetsialiseerunud Igapäevaturvalisuse kursuse instruktoriks. Samuti on tal läbitud Naiskodukaitse administreerimiskursus vabatahtlikule juhile.

 

Erialaselt on Helil läbitud Staabiassistendi baaskursus. Heli on läbinud Scoutsrännaku ja kolmel aastal esindanud Jõgeva ringkonda Naiskodukaitse koormusmatkal. Ka sellel aastal on Heli taas rajale minemas. Heli on koostöös Põltsamaa üksikkompaniiga osalenud Kaitseliidu väljaõppes ja Kaitseliidu meistrivõistlustel suusatamisel esindanud Jõgeva malevat. 2013. aastal valiti Heli side- ja staabierialagrupi juhiks ja ka Põltsamaa jaoskonna esinaiseks.

 

Hariduselt on Heli zootehnik, kuid töötab TK-Team AS-is tootmisjuhina. Veel kuulub ta Põltsamaa Linnavalitsuse sotsiaalkomisjoni. Heli toimetab ka Kabala kool-lasteaias näitejuhina ja osaleb Põltsamaal näiteringi tegevuses. Heli on abielus ja tal on neli last.

Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine
Harju ringkonna uus esinaine Helen.

Harju ringkonna esinaine Helen Allas

 

Helen endast:

Viimased aastad olen olnud ise endale tööandja. Müün ettevõtetele konsultatsiooniteenust -majandus, õigus ja finantsalal. Tänu sellele olen ise oma aja planeerija ning mul on võib-olla ka keskmisest rohkem aega pühenduda Naiskodukaitse tegemistele. Läbi aegade olen näinud erinevaid häid liikmeid juhtimisorganites. Mis eristab eriti head lihtsalt headest, on tõeline pühendumus organisatsiooni ühistele eesmärkidele. Samuti liikmete motiveerimine organisatsiooni ühiste eesmärkide poole liikumisel.

 

Soovin parandada kommunikatsiooni ringkonna juhtimise ja jaoskondade vahel. Pooldan info liikumist, jagamist ning seda mõlemas suunas. Kindlasti jätkan juba alustatud tööd. Viimane aasta on olnud heaks proovikiviks, kas-kuidas-kellega muuta paremaks ringkonna töö sujumine. Usun, et mul on kõikide tasanditega positiivne läbisaamine: jaoskonnad, malevkonnad, teised ringkonnad, peastaap, malev, noored jne.

 

Usun, et toimivat süsteemi ei tasu lõhkuda, kuid kui näen, et midagi annaks efektiivsemalt teha või paremaid lahendusi proovida, siis teen selleks kindlasti ettepaneku. Mul on mitmeid innovaatilisi ideid, mida sooviks jagada ning sobivusel ellu viia. Olen sihikindel, nutikas ja jõuan palju. Kindlasti olen kõikidele liikmetele kättesaadav. Soovin tihendada koostööd juhatuse ja jaoskondade vahel. Samuti soovin suurendada juba alustatud koostööd Kaitseliidu teiste struktuuriüksustega.

 

Esinaise ametikoht toob kaasa suure vastutuse ja hulga kohustusi, olen valmis need vastu võtma. Esindan ringkonda väärikalt ning edukalt!

FastLion CMS

Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on

Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on

Pärnumaa ringkonna uus esinaine Jana Pärnumaa ringkonna esinaine Jana Ots Jana on kuulunud Pärnumaa ringkonda veidi üle kahe aasta Tänavu valiti ringkonnakogu koosolekutel kolmele Naiskodukaitse ringkonnale uus esinaine. Uue juhi said Pärnumaa, Jõgeva ja Harju ringkonnad.

Kolmel Naiskodukaitse ringkonnal on uus esinaine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse