Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks Meid ümbritsev maailm on kiires muutumises. Kuigi ajas on muutunud nii kodumaa kui ka kodanikuks olemise mõõde, on meie ootused riigi suhtes üha kasvavad. Riik ei ole aga midagi kauget ja määramatut - see on igaüks meist ja me kõik koos. Seega küsigem endalt: mida minu jaoks eestlaseks olemine tähendab? Mida saab igaüks meist teha selleks, et olla hea kodanik? Soovin kõigile kaunist vabariigi sünnipäeva! Elagu Eesti! ← Eelmine Uus juhatus Lõuna-Läänemaal Järgmine → „Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamas Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks

Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks

Reili Rand, Hiiu vallavanam ja Hiiumaa jsk naiskodukaitsja 27. veebr. 2017

Meid ümbritsev maailm on kiires muutumises. Kuigi ajas on muutunud nii kodumaa kui ka kodanikuks olemise mõõde, on meie ootused riigi suhtes üha kasvavad. Riik ei ole aga midagi kauget ja määramatut - see on igaüks meist ja me kõik koos. Seega küsigem endalt: mida minu jaoks eestlaseks olemine tähendab? Mida saab igaüks meist teha selleks, et olla hea kodanik?

Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks
Reili Rand ja Anne Kaasik 24. veebruaril Kärdlas. Foto Reili Rand

Sellest viimasest küsimusest tulenevalt on mul vabariigi sünnipäevaks 3 soovi. Nende tutvustamiseks võtan appi eesti lipu värvid.

Sinine sümboliseerib minu jaoks unistusi ja ootusi. Selleks, et unistused teostuks, tuleb meeles pidada, et me teeme iga päev otsuseid, mis annavad meie elule suuna. Täna, aastal 2017, on valikuvõimalusi rohkem kui kunagi varem ja ma soovin, et meie pilkudes oleks rohkem homse ootust kui tagasivaadet eilsesse. Peame ise andma oma panuse ning ühiselt tegutsema ja pingutama parima nimel.

Must meie trikolooril seostub mulle enesekindluse ja väärikusega. President Kersti Kaljulaid on öelnud: “Tugeva demokraatia nurgakivid on enesekindlad kodanikud ja eetiline riik. Enesekindel kodanik on lihtsasti ära tuntav: teiste suhtes uudishimulik ja avara mõttemaailmaga tegelane. Enesekindla kodaniku taga on toetav, aga ka usaldav riik, kes ei piira kodaniku vabadusi oma unistusi ellu viia.” Soovin, et julgeksime tulla välja mugavustsoonist, astuda vastu ebaõiglusele ning seista oma põhimõtete ja väärtuste eest.

Valge meie riigilipul tuletab aga meelde, et oleksime kõige selle eelneva juures inimlikud ja hoolivad - seda nii iseenese kui laiemalt kogukonna suhtes. Ja uskuge, tegelikult piisab vähesest - olgu selleks lihtne tere, kui üksteist trehvame või tuttava tunnustamine kordaminekute puhul. Soovin, et looksime koos ühtehoidvat Hiiumaad! Selleks märkame ja hindame rohkem ning ütleme julgemalt aitäh!

Eks maailm meie ümber muutub ka edaspidi, kuid loodan, et ka saja aasta pärast mõtlevad meie järeltulevad põlved eestlaseks olemisele ja leiavad selle juures olulised väärtused, mida endas jätkuvalt kanda.

Soovin kõigile kaunist vabariigi sünnipäeva! Elagu Eesti!

FastLion CMS

Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks

Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks

Reili Rand ja Anne Kaasik 24 veebruaril Kärdlas Meid ümbritsev maailm on kiires muutumises. Kuigi ajas on muutunud nii kodumaa kui ka kodanikuks olemise mõõde, on meie ootused riigi suhtes üha kasvavad. Riik ei ole aga midagi kauget ja määramatut - see on igaüks meist ja me kõik koos. Seega küsigem endalt: mida minu jaoks eestlaseks olemine tähendab? Mida saab igaüks meist teha selleks, et olla hea kodanik?

Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse