Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval Järgnev artikkel on kirjutatud ringkonna vastlapäeval osalenud kodutütarde poolt. Täname teid tubli konkurentsi andmise eest lumes! Kodutütred Tähtpäevad ← Eelmine Persoonilugu 4: Kadi ja Mari Kalbin Järgmine → Naiskodukaitsjate öine rännak Pillapalus Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval vastlapäev

Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval

Tallinna kodutütred 1. märtsil 2010

Järgnev artikkel on kirjutatud ringkonna vastlapäeval osalenud kodutütarde poolt. Täname teid tubli konkurentsi andmise eest lumes!

14. veebruar 2010 kogunesid naiskodukaitsjad Männiku lasketiiru, et osa võtta traditsiooniliseks saanud vastlapäevast. Seekord osalesid võistluses kaks kodutütarde võistkonda.

Peale pikka ootamist sai alustada esimese alaga, milleks oli õhkrelvast laskmine. Kõik said kaks proovilasku ja viis võistluslasku. Kõige täpsema käega olid Nõmme jaoskonna naised 172 punktiga. Teiseks jäi lääne jaoskond 159 punktiga. Akadeemiline jaoskond II jäi läänele alla ainult kahe punktiga.

Kui kõik olid lasknud, siis kogunesime õue - algas kombineeritud meeskonnavõistlus. Kõigepealt ratsutasime harjavarre otsas hoides kartulit taldrikuga peas.
Järgmiseks pidi granaati viskama - see tekitas väikese segaduse, sest arvasime, et peame veel ühe ringi ratsutama. Peale seda tuli labürint. Et võistkonda mitte ära kaotada, hoidsime üksteisest kinni. Vahepeal tekkisid pikad haneread.

Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval

Kui labürint läbitud, siis anti ühele meist laulude nimekiri ja ta pidi ümisema neid kasutades ainult M-tähte; teised aga arvama, mis lauluga tegu.

Järgmiseks pidi üks meist kelku tõmbama ja teine tagant lükkama. Ülejäänud, kes kelgul olid, pidid lipsusõlme tegema ja auastmed õigesti särgile külge panema.

Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval

Eelviimaseks oli vastlaliu laskmine. Mäest üles tagasi saamine koos kelguga oli päris raske, sest lumi vajus kogu aeg jalge alt ära.

Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval

Kombineeritud võistluse lõpuülesanne oli asjade meelde jätmine. Et võistlust põnevamaks teha, oli üleskirjutamise aeg piiratud.

Esimese koha sai akadeemiline jaoskond II, teise koha lääne jaoskond, kolmandat jäid jagama akadeemiline jaoskond I ja kodutütarde I võistkond.

Viimane ala oli kompassiga orienteerumine. Punkte oli lihtne leida, aga see-eest tegi paks lumi ja mäed oma töö. Kõige paremad punktid sai jälle akadeemiline jaoskond II, teiseks jäi kodutütarde I võistkond ja kolmandaks Nõmme jaoskond.

Peale rasket sumpamist lumes pakuti kõigile sooja teed ja vastlakuklit. Lisaks toredatele inimestele ja lõbusatele ülesannetele oli väga mõnus päikesepaisteline ilm. Loodame, et kodutütred on kutsutud ka järgmine kord. Suured tänud korraldajatele!

Pildid 
galeriist.

FastLion CMS

Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval

Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval

14 veebruar 2010 kogunesid naiskodukaitsjad Männiku lasketiiru, et osa võtta traditsiooniliseks saanud vastlapäevast Järgnev artikkel on kirjutatud ringkonna vastlapäeval osalenud kodutütarde poolt. Täname teid tubli konkurentsi andmise eest lumes!

Kodutütred Tallinna ringkonna vastlapäeval

vastlapäev
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse