Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kevadtormiks valmis! Kevadtormiks valmis! Päev algas 8:00 malevas, kui meile pakuti kuuma jooki ja lihapirukaid. Peale kehakinnitamist hakkas päeva teoreetiline osa, mis kestis keskpäevani. Nende tundide jooksul saime ülevaate sideprotseduuridest, õppisime määrama koodipunkti, kasutama ID-tabelit ning korrati ka üle mida võib eetris olles öelda ja mida mitte. Peale lõunat ( peab ära märkima, et lõuna oli väga hea ja portsjon vägagi suur) hakkasime autosid komplekteerima, et suunduda edasi maastikule. aastapäeva Järgmine → Vabatahtlikkus ja vaba tahe Kevadtormiks valmis!

Kevadtormiks valmis!

L. Lints, K. Randla 11. aprillil 2014

Päev algas 8:00 malevas, kui meile pakuti kuuma jooki ja lihapirukaid. Peale kehakinnitamist hakkas päeva teoreetiline osa, mis kestis keskpäevani. Nende tundide jooksul saime ülevaate sideprotseduuridest, õppisime määrama koodipunkti, kasutama ID-tabelit ning korrati ka üle mida võib eetris olles öelda ja mida mitte. Peale lõunat ( peab ära märkima, et lõuna oli väga hea ja portsjon vägagi suur) hakkasime autosid komplekteerima, et suunduda edasi maastikule.

Kevadtormiks valmis!
Foto: NKK Põlva rk

Peale metsa jõudmist jagati meid kahte neljasesse rühma. Siis hakkas kõige põnevam osa, autode töökorda seadmine. Kuna minu jaoks oli kõik nii uudne, siis väga palju ei osanud aidata aga siiski, saime kõik asjad paika ja side tööle.

Ja siis oligi juba õhtusöögi aeg, menüüs oli kuivtoidupakk. Meie kõigi lemmik! Peale sööki hakkas reaalne sidepidamine pihta. Tänu sellele, et meil oli rühmas paar kogenenumat isikut, kellele sideauto võõras polnud, said ka kõik küsimused vastatud, mis tekkisid erinevate vahendite kasutamisel. Just siis, kui hakkas sidepidamine ladusalt minema, kõlasid lasud. Kõik jooksid kohe välja ja mina jäin sidevalvesse. Peale mõningast paugutamist jäi kõik vaikseks ja saime käsu auto kokku pakkida ja uude kohta sõita. Kokku pakkimine läks palju kiiremini, kui töökorda seadmine. Uude kohta sõitmise ajal tegime ka sidekontrolle, sest sõidu ajal peavad ka süsteemid töötama.

 

 

Kevadtormiks valmis!
Foto: NKK Põlva rk

Uues kohas oli uuesti lahti pakkimine juba teistsugune, sest väljas oli kottpime ja pidime kõik lambivalguses tehtud saama. Ohh üllatust teistkordne lahtipakkimine oli kordi kiirem ning kõigil olid tekkinud juba oma ülesanded mida teha.

Uued teated, mida edastasime olid juba raskemad ja nõudsid ettevalmistust enne saatele minekut. Ei tohtinud unustada sõnu HÄÄLDAN ja NUMBRID. Muidugi enese autentimise jaoks tuli meelde tuletada ID-tabeli kasutamine. Aga õnneks see ei olnudki nii keerukas kui teoorias tundus. Kuna sellel nädalavahetusel keerati ka kella, siis pidime ka valvsad olema, et edastaksime teated õigel ajal. Teateid edastasime ja võtsime vastu varajaste hommikutundideni. Mina külla magada ei saanud, sest minu jaoks oli nii kõik nii uudne ja põnev. Pakuti küll võimalust mõned tunnid magada aga kes see siis magab kui saab midagi uut ja vajalikku õppida.

 

Alguses oli plaanis, et kõik saavad öösel magada, kuid kuna meil läks liiga palju esimeses asukoha aega ära ja kogu öö oli keegi sidevalves, siis otsustati varem tagasi malevasse minna. Nii jõudsimegi enne keskpäeva tagasi ja siis algas meestel kõige lõbusam osa. Kellele ei meeldiks siis mitu tundi relva puhastada ja pärast kuuma sauna lõõgastuma minna.

Sideõppe teine osa toimus kohe järgmisel nädalavahetusel, 04.04 - 06.04. Meie sidemehed startisid juba reede õhtul, kuid meie (meie - Liivia ja Kristi) ühinesime alles laupäeva varahommikul. Pidime väga vara ärkame, et enne 07.30 jõuda Antslasse. Kohale jõudsime just hommikusöögiks. Päeva esimesel poolel ei läinud asjad küll nii nagu plaanitud oli - asi viibis erinevatel põhjustel, kui lõpuks said kõik ülesanded tehtud ja liiguti edasi maastikule. Kordus põhimõtteliselt sama tegevus, mis eelmisel nädalavahetusel, kuid nüüd tuli sidet pidada erinevate üksustega.

Endeks kõlas 19.00 ajal. Antslasse tagasi jõudes sõime kõhud täis ja peale mõne tunnist ootamist võisime meie ära koju minna, sest suurem osa õppest oli läbi.

 

 

Kevadtormiks valmis!
Foto: NKK Põlva rk

Lõpetuseks ütleks, et soovitan kõigil naistel minna koos meestega metsa erinevatel õpetele, sest tõesti väga palju õpib selle lühikese aja jooksul ning kõik on väga abivalmid ja kõik asjakohased küsimused saavad vastuse.

Selline siis oli minu sidetäiendõppe nädalavahetus meestega metsas.

FastLion CMS

Kevadtormiks valmis!

Kevadtormiks valmis!

Foto: NKK Põlva rk Peale metsa jõudmist jagati meid kahte neljasesse rühma Siis hakkas kõige põnevam osa, autode töökorda seadmine Päev algas 8:00 malevas, kui meile pakuti kuuma jooki ja lihapirukaid. Peale kehakinnitamist hakkas päeva teoreetiline osa, mis kestis keskpäevani. Nende tundide jooksul saime ülevaate sideprotseduuridest, õppisime määrama koodipunkti, kasutama ID-tabelit ning korrati ka üle mida võib eetris olles öelda ja mida mitte. Peale lõunat ( peab ära märkima, et lõuna oli väga hea ja portsjon vägagi suur) hakkasime autosid komplekteerima, et suunduda edasi maastikule.

Kevadtormiks valmis!

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse