Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kevadiselt tormakas nädalavahetus Kevadiselt tormakas nädalavahetus 4. -5. aprillil toimus Martna ümbruses järjekordne Kaitseliidu Lääne maleva patrullvõistlus „Valge Laev 2015”, mille raames toimus ka Naiskodukaitse toitlustamise baasväljaõpe. Võistlusel osalesid kodutütarde, noorkotkaste, naiskodukaitsjate ja kaitseliitlaste neljaliikmelised võistkonnad. Maha oli märgitud kollane, roheline ja punane rada, mis olid erineva raskusastmega nii ülesannete kui raja pikkuse poolest. Kuna rajale mindi erinevatel aegadel (punasele alles kell 22. 00), siis toimus pidev toiduvaaritamine - esimesel päeval kella 11. 00-23. 00 ja teisel 8. 00-12. 00 ← Eelmine Risti jaoskonna naistepäev Järgmine → Vihmapisarad ja valged liiliad Lihulas Kevadiselt tormakas nädalavahetus

Kevadiselt tormakas nädalavahetus

Marje Loide, Lõuna-Läänemaa jaoskond ja Helja Kaptein, Hiiumaa jaoskond 22. aprillil 2015

4.-5.aprillil toimus Martna ümbruses järjekordne Kaitseliidu Lääne maleva patrullvõistlus „Valge Laev 2015”, mille raames toimus ka Naiskodukaitse toitlustamise baasväljaõpe. Võistlusel osalesid kodutütarde, noorkotkaste, naiskodukaitsjate ja kaitseliitlaste neljaliikmelised võistkonnad. Maha oli märgitud kollane, roheline ja punane rada, mis olid erineva raskusastmega nii ülesannete kui raja pikkuse poolest. Kuna rajale mindi erinevatel aegadel (punasele alles kell 22.00), siis toimus pidev toiduvaaritamine - esimesel päeval kella 11.00-23.00 ja teisel 8.00-12.00

Kevadiselt tormakas nädalavahetus
Foto Helja Kaptein

Võistlejate ja kohtunike toitlustamiseks olid kohal algajad, kuid neid juhendas juba vilunud ning  kogenud toitlustusinstruktor Kairi Baumer. Naiskodukaitse värsked liikmed õppisid baasväljaõppe 3.mooduli käigus välitingimustes toitu valmistama. Harjumatu oli kummikinnastes vaevalt +2 C juures kartuleid-porgandeid koorida ning sibulaid hakkida – ja hakkida tuli palju, sest süüa soovisid paarsada võistlejat. Osa toitu viidi ka rajale kontrollpunktidesse, enamus serveeriti aga meid lahkelt võõrustanud Martna kooli sööklas.

 

Kevadiselt tormakas nädalavahetus
Foto Mari Moks

Praktilisele tegevusele eelnesid vajalikud teooriatunnid: kuidas välikööki maastikule üles panna, asendiplaani koostamine, toiduainete kalkuleerimine, säilitamine, retsepti alusel vajalike koguste arvutamine, hügieen jne.

Üllatav oli see, kui kiiresti suur kogus kartuleid koored kaotas ja kui kiiresti välikatlas vesi keema hakkas. Vaatamata vihmale sai suurel välipannil liha praetud ja õunad karamelliseeritud. Kiired ja hakkajad naised keetsid ja värvisid 230 muna ning valmistasid kaks suurt pesukausitäit kartulisalatit. Tee ja kohvi keetmine toimus pidevalt - kuidas muidu saab külmatunde kehast välja  kui ikka sooja joogiga.

Kevadiselt tormakas nädalavahetus
Foto Mari Moks

Parimaks autasuks (lisaks tunnistusele) olid toiduvalmistajate jaoks osalejate ja kohtunike soojad tänusõnad ning kiitus maitsva toidu eest. Kuna olid lihavõtted, siis sai iga rajalt saabunu kingituseks kaasa kirju pühademuna!

BVÕ III mooduli läbisid edukalt 18 osalejat.

Nii tihedat nädalavahetust just tihti ette ei tule, sest lisaks toitlustajatele olid väljas veel võistlejad, võistkondade esindajad ja kohtunikud kontrollpunktides. Esindatud olid kõik Lääne ringkonna neli jaoskonda - Haapsalu, Hiiumaa, Lõuna-Läänemaa ja Risti.

Ivika Raudsepp Haapsalu naiste võistkonnast tunnistas, et traditsioonilist lihaste valu või villide ravimist sel korral ei järgnenud. Ta nentis, et rajal oli küll palju traditsioonilist, mis annab võimaluse teadmistel kinnistuda. Juba tuttavana tundusid relva kokkupanek, meditsiinipunkt, lõkke tegemine, side loomine ja teisedki. Ikka lähed ju ka uut otsima, seega meeldis talle võimalus proovida uut laskmisstiili ja sõlmede tegemine.

Kevadiselt tormakas nädalavahetus
Foto Helja Kaptein

Valmisolek vastutegevusega kohtumiseks oli veel viimastelgi sammudel, kus peeti ekslikult punasele rajale minejaid “vaenlaseks”. Eks oli muidugi kergendus, kui tõde ilmsiks tuli, kuid jalamehed vastutegevuses lisasid põnevust ja särtsu kogu matkaks.

Kuuldu põhjal tundub, et suurimaks miinuseks peeti suurt ooteaega, mida oleks saanud ehk ära hoida mehitamata kontrollpunktidega - punkti läheb võtma see, kes tahab ja jõuab. “Naiskond oli ühtehoidev, varustus matkale piisav, seega - tore laupäevane tegevus!” nentis Ivika Raudsepp rahulolevalt.

FastLion CMS

Kevadiselt tormakas nädalavahetus

Kevadiselt tormakas nädalavahetus

Foto Helja Kaptein Võistlejate ja kohtunike toitlustamiseks olid kohal algajad, kuid neid juhendas juba vilunud ning kogenud toitlustusinstruktor Kairi Baumer Naiskodukaitse värsked liikmed õppisid baasväljaõppe 3 4.-5.aprillil toimus Martna ümbruses järjekordne Kaitseliidu Lääne maleva patrullvõistlus „Valge Laev 2015”, mille raames toimus ka Naiskodukaitse toitlustamise baasväljaõpe. Võistlusel osalesid kodutütarde, noorkotkaste, naiskodukaitsjate ja kaitseliitlaste neljaliikmelised võistkonnad. Maha oli märgitud kollane, roheline ja punane rada, mis olid erineva raskusastmega nii ülesannete kui raja pikkuse poolest. Kuna rajale mindi erinevatel aegadel (punasele alles kell 22.00), siis toimus pidev toiduvaaritamine - esimesel päeval kella 11.00-23.00 ja teisel 8.00-12.00

Kevadiselt tormakas nädalavahetus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse