Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kes elab metsa sees? Kes elab metsa sees? Kes elab metsa sees? Võib-olla ka päkapikk, kuid loomad-linnud-puud-põõsad kohe kindlasti! Kuidas ära tunda rähni toidusahvrit ja mida teha, kui satud kokku metssea või karuga; kas on tark mõte maitsta imekaunite õitega näsiniine marju . . . Seda kõike rääkis Tartu ringkonna naiskodukaitsjatele metsamees Vahur Sepp. KOOS-KOOS-KOOS, ÜHTE JALGA ehk kuidas Naiskodukaitse Tartu ringkonnas vahetus esinaine Järgmine → Põhja-Tartumaa kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad korraldasid Pala kooli õpilastele Jüriretke Kes elab metsa sees?

Kes elab metsa sees?

Margit Soieva, Põhja-Tartumaa jaoskond 26. märtsil 2015

Kes elab metsa sees? Võib-olla ka päkapikk, kuid loomad-linnud-puud-põõsad kohe kindlasti! Kuidas ära tunda rähni toidusahvrit ja mida teha, kui satud kokku metssea või karuga; kas on tark mõte maitsta imekaunite õitega näsiniine marju ... Seda kõike rääkis Tartu ringkonna naiskodukaitsjatele metsamees Vahur Sepp.

Kes elab metsa sees?
Vahur Sepp. Foto: Pille Tammelan.

On teada tõsiasi, et kuulates laseme enamuse tarkusest lennult mööda ja salvestame enda jaoks vähe. Tekita emotsioon ehk vau-efekt -  ja ma mäletan!

Sellise ohooo-elamuse andis 21. märtsi laupäeval Tartu ringkonna naiskodukaitsjaile ja nende pereliikmetele Pala kandi mees loodusretke juht 

Kes elab metsa sees?
Kitse jälg. Foto: Pille Tammelan.

 

Vahur Sepp, kes vist teab loodusest ja looduses olemisest absoluutselt kõike. Käisime Pala metsas õppimas ja kogemas.

 

Ma pole eriline metsas tallaja, pigem selline tavaline seenel-marjul käija, kuid siis ka eelkõige saagi jahil ja muud eriti enda ümber ei näe.

Kes elab metsa sees?
Juhhei! :) Foto: Piret Valge.

 

Arvan, et minusuguseid on palju. Laupäevane loodusretk pani aga mõtlema, et looduses olles peaks end jälgima, kuidas käid – kas pea maas, et millegi otsa nina ära ei lõhu või kellegi väikest kodu katki ei koperda; või oskad vaadata ka enda ees ja kõrval käinud-olnud metsalooma märke. Just sellistest väikestest jälgedest pajatas meile Vahur.

 

Imeline ilm ja kohati ülijäine ja liueldav metsarada – need olid lisaboonused, millega ei osanud arvestadagi! Lastel oli lustimist palju ja tõttöelda tuletasid paljud täiskasvanudki lapsepõlve meelde ning kihutasid huilates täie hoo ja rõõmuga jäämäest alla. 

Kes elab metsa sees?
Pala kultuurimajas. Foto: Piret Valge.

 

Metsast naastes jätkus õppepäev kultuurimajas, kus sai oma silmaga vaadata ja näpuga katsuda erinevate loomade nahku ja sarvi ning ka oma teadmisi proovile panna viktoriinis. 

 

Tamme jaoskonna esinaine Silvi Tenjes: 
„Üritus metsamees Vahuriga oli vaimustav kõikide tema looma-metsa-elu-lugudega - kes sai teadmisi, kes meenutas juba teadaolevat, aga Vahur oli looduses kõndimises, lugude jutustamises ning teadmiste andmises vägev. Pala naised aga olid korraldanud suurepärase vastuvõtu, hea toidu ja nendega on alati kaasas kadestamisväärne rõõmus meel! Üritus oli tõeline rahvaüritus - väga rohkearvuline, lastega ja väikeste koertega.“

 

 

Selline väge täis päev oli! 
Vahur – oled vapustav õpetaja ning Sinuga veedetud tunnid möödusid imekiiresti, kuna iga Su sõna oli püüdmist väärt. Tartu ringkond tänab Sind.

Kes elab metsa sees?
Tartu ringkonna rohkearvuline seltskond kuulamas Vahur Sepa loengut. Foto: Piret Valge.

FastLion CMS

Kes elab metsa sees?

Kes elab metsa sees?

Vahur Sepp Foto: Pille Tammelan Kes elab metsa sees? Võib-olla ka päkapikk, kuid loomad-linnud-puud-põõsad kohe kindlasti! Kuidas ära tunda rähni toidusahvrit ja mida teha, kui satud kokku metssea või karuga; kas on tark mõte maitsta imekaunite õitega näsiniine marju ... Seda kõike rääkis Tartu ringkonna naiskodukaitsjatele metsamees Vahur Sepp.

Kes elab metsa sees?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse