Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kas meie riik on võimalikeks kriisideks ettevalmistatud? Kas meie riik on 20. oktoobri hommikul sättisid end koolipinki need Tallinna ringkonna liikmed, kes tundsid huvi, milline on riigi ettevalmistus kriisiolukordadeks ja kuidas on korraldatud sisejulgeolekut puudutav koostöö – algas kriisiabi koolitus. Nimetatud teemadest tulid rääkima Priit Saar politsei- ja piirivalveameti kriisireguleerimise büroost ning Lauri Luht siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonnast. ← Eelmine Mobiil ja pastakas kaitserelvadena Järgmine → Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt toituma hakata Kas meie riik on võimalikeks kriisideks ettevalmistatud? Kriisiolukord; Kriisiabi koolitus; Priit Saar; Lauri Luht; reservpäästerühm

Kas meie riik on võimalikeks kriisideks ettevalmistatud?

Pilleriin Torim, Akad. jsk 30. okt. 2012

20. oktoobri hommikul sättisid end koolipinki need Tallinna ringkonna liikmed, kes tundsid huvi, milline on riigi ettevalmistus kriisiolukordadeks ja kuidas on korraldatud sisejulgeolekut puudutav koostöö – algas kriisiabi koolitus. Nimetatud teemadest tulid rääkima Priit Saar politsei- ja piirivalveameti kriisireguleerimise büroost ning Lauri Luht siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonnast.

Koolitusel õppurina osalenud Tiina ütles, et tema jaoks oli äärmiselt huvitav kuulata Priit Saart, kes rääkis merepäästest ning Eesti piirivalvelaevadest Kõu ja Kindral Kurvits. Lektor selgitas ka, missugustes kriisiolukordades üldse võiks kasutada Kaitseliidu ja Naiskodukaitse abi ning millised seadused seda reguleerivad. Lektor Lauri Luht aga jutustas oma igapäevatööst, mille hulka kuulub ülesanne panna paika, milline ametkond tekkinud kriisiolukorraga tegelema peaks.

 

Ka Heidi meelest avardas koolitus silmaringi – eelkõige aitas see näha kitsaskohti kriisiabis ja pani mõtlema, mida olukorra parandamiseks teha annaks. Näiteks on praegu peaaegu katmata rannajoone osa ja piirivalvelaevad suuresti amortiseerunud, kuid nende välja vahetamine on kulukas ning seepärast tehakse seda ajapikku. Tihti ongi meie väikeses riigis kriisiga toimetulek rahalises mõttes väga keerukas, mistõttu võib ühe situatsiooni lahendamine kujuneda pingpongiks kahe ametkonna vahel.

 

Samuti pakkus koolitusel osalenutele põnevust vabatahtlik reservpäästerühmast, kes rääkis oma organisatsiooni panusest metsatulekahjude kustutamisel ning eksinud inimeste metsast otsimisel. Sobiva füüsilise ettevalmistusega inimesi ootab reservpääste hea meelega oma vabatahtlikesse ridadesse.

FastLion CMS

Kas meie riik on

Kas meie riik on

Koolitusel õppurina osalenud Tiina ütles, et tema jaoks oli äärmiselt huvitav kuulata Priit Saart, kes rääkis merepäästest ning Eesti piirivalvelaevadest Kõu ja Kindral Kurvits Lektor selgitas ka, missugustes kriisiolukordades üldse võiks kasutada Kaitseliidu ja Naiskodukaitse abi ning millised seadused seda reguleerivad 20. oktoobri hommikul sättisid end koolipinki need Tallinna ringkonna liikmed, kes tundsid huvi, milline on riigi ettevalmistus kriisiolukordadeks ja kuidas on korraldatud sisejulgeolekut puudutav koostöö – algas kriisiabi koolitus. Nimetatud teemadest tulid rääkima Priit Saar politsei- ja piirivalveameti kriisireguleerimise büroost ning Lauri Luht siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonnast.

Kas meie riik on võimalikeks kriisideks ettevalmistatud?

Kriisiolukord; Kriisiabi koolitus; Priit Saar; Lauri Luht; reservpäästerühm
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse