Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid Kaitseminister Jüri Luik andis kingituse ja tänukirja naiskodukaitsjatele, kes lõid õnnetusteks ja kriisiolukordadeks paremini valmistuda aitava mobiilirakenduse „Ole valmis!“ Ole valmis! ← Eelmine Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil 2018 kümnetes erinevates rollides Järgmine → Homme hilisõhtul algab Järvamaal Naiskodukaitse koormusmatk Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

Kaitseministeerium 16. mail 2018

Kaitseminister Jüri Luik andis kingituse ja tänukirja naiskodukaitsjatele, kes lõid õnnetusteks ja kriisiolukordadeks paremini valmistuda aitava mobiilirakenduse „Ole valmis!“

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid
Foto: Kaitseministeerium

„Suured tänud, et võtsite sellise rakenduse tegemise ette ning olete sellesse investeerinud oma aega ja ressursse. Teie äpp on ideaalne näide sellest, kui väärtuslik on ühiskonnale vabatahtlik valmisolek lüüa kaasa meie turvalisuse tõstmisel,“ ütles kaitseminister Luik, tänades naiskodukaitsjaid Elisa Jaksoni, Helen Allast ja Ave Proosi.

 

Rakendusest leiab juhiseid erinevates kriisiolukordades käitumiseks, näiteks, mida teha siis, kui elekter on ära läinud, oled metsa eksinud või kuidas anda esmaabi. Infot saab veel näiteks tule- ja veeohutuse, loodusõnnetuste, elutähtsate teenuste katkestuste, küberturvalisuse ja erinevate julgeolekuohtude kohta.

 

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

Kasutajad saavad rakendusest ka nädalaseks iseseisvaks hakkamasaamiseks mõeldud koduste- ning evakuatsioonivarude nimekirja ning rakendus võimaldab testida enda varustatuse taset.

 

Lisaks on rakendusse koondatud erinevad kasulikud telefoninumbrid, millele saab keskkonnast otse helistada.

 

Rakenduses leiduv info on kokku koondatud paljude koostööpartnerite abiga, nt sisaldab see osaliselt elanikkonnakaitse rakkerühma poolt kokkupandud käitumisjuhiseid ja mitmeid Päästeameti poolt väljaantud materjale.

 

Rakendus töötab praegu Androidi operatsioonisüsteemiga telefonidel, seda saab tasuta alla laadida Google Play poest. Loomisel on ka iOS versioon.

 

Samuti lisatakse rakenduses sisalduvat infot järgemööda ka Naiskodukaitse koduleheküljele. 

 

FastLion CMS

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

Foto: Kaitseministeerium „Suured tänud, et võtsite sellise rakenduse tegemise ette ning olete sellesse investeerinud oma aega ja ressursse Teie äpp on ideaalne näide sellest, kui väärtuslik on ühiskonnale vabatahtlik valmisolek lüüa kaasa meie turvalisuse tõstmisel,“ ütles kaitseminister Luik, tänades naiskodukaitsjaid Elisa Jaksoni, Helen Allast ja Ave Proosi Kaitseminister Jüri Luik andis kingituse ja tänukirja naiskodukaitsjatele, kes lõid õnnetusteks ja kriisiolukordadeks paremini valmistuda aitava mobiilirakenduse „Ole valmis!“

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse