Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Jõulukuuskede põletamine Saardes Jõulukuuskede põletamine Saardes Pühapäeval, 10. jaanuaril, tulid Saarde valla inimesed kokku Kilingi-Nõmme Lavi järve äärde, et ametlikult lõpetada jõuluaeg ning toimetada väärikas põletusmatus seni kodusid kaunistanud kuuskedele. augustini naaberringkonnas Järgmine → Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite e-kursusel Jõulukuuskede põletamine Saardes

Jõulukuuskede põletamine Saardes

Ivi Korju 17. jaan. 2021

Pühapäeval, 10. jaanuaril, tulid Saarde valla inimesed kokku Kilingi-Nõmme Lavi järve äärde, et ametlikult lõpetada jõuluaeg ning toimetada väärikas põletusmatus seni kodusid kaunistanud kuuskedele.

Jõulukuuskede põletamine Saardes
Foto: Johanna Tammist
Jõulukuuskede põletamine Saardes
Foto: Ivi Korju

Harjumatult kargel keskpäeval kogunes kohalik kogukond kaunile metsalagendikule jäätunud järve kaldal, et üheskoos pühadele punkt panna, turvaliselt kuused põletada ja teineteise seltsist rõõmu tunda. Tuleriida süütasid, seda korraldasid ja valvasid Saarde Vabatahtlikud Pritsumehed. Kuuma teed, maitsvaid kringleid ja piparkooke pakkusid lahkelt Saarde jaoskonna naiskodukaitsjad. Vana Eesti kombe kohaselt võeti üles lauluviis, akordioniga saatis Õnnela Teearu. Meeleolu ja vaimuteravust aitas hoida Kilingi-Nõmme klubi juhataja Kinne-Riin Reest, kes küsis kohalolijatelt vimkaga uuema aja mõistatusi. Rahvas oli terane ja õiged vastused olid kiired tulema. Lapsed lustisid värskes õhus, küpsetasid vahukomme ja puhkasid nutiseadmetest. Rahu ja rõõmu õhkus igast silmapaarist ja naerunäost. 

Kosutav on sellise emotsiooniga uuele töönädalale vastu minna! 

Jõulukuuskede põletamine Saardes
Foto: Ivi Korju

FastLion CMS

Jõulukuuskede põletamine Saardes

Jõulukuuskede põletamine Saardes

Foto: Johanna Tammist Foto: Ivi Korju Harjumatult kargel keskpäeval kogunes kohalik kogukond kaunile metsalagendikule jäätunud järve kaldal, et üheskoos pühadele punkt panna, turvaliselt kuused põletada ja teineteise seltsist rõõmu tunda Tuleriida süütasid, seda korraldasid ja valvasid Saarde Vabatahtlikud Pritsumehed Pühapäeval, 10. jaanuaril, tulid Saarde valla inimesed kokku Kilingi-Nõmme Lavi järve äärde, et ametlikult lõpetada jõuluaeg ning toimetada väärikas põletusmatus seni kodusid kaunistanud kuuskedele.

Jõulukuuskede põletamine Saardes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse