Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme! Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme! 3. - 4. veebruaril toimus Haapsalus Naiskodukaitse baasväljaõppe I moodul, kus osalesid tublid naised Märjamaa, Hiiumaa, Risti, Haapsalu ja Lõuna-Läänemaa jaoskondadest. Lisaks entusiastlikele õppijatele olid kohal veel tublimad ja kogenenumad instruktorid, kes oma teemasid väga hästi valdasid ning oma ettekanded niivõrd huvitavaks tegid, et need kaks päeva möödusid kui linnutiivul. Meile jagasid oma tarkusi Tallinna ringkonnast Liivi Turk, Rapla ringkonnast Nele Pernits ja Lääne ringkonnast Kari Baumer ning Mare Laide. Suur aitäh veelkord asjalikele instruktoritele! Näeme järgmisel moodulil! Siin me oleme- lõpetajad ja õpetajad! Foto: Ülle Kõva erakogust Baasväljaõpe ← Eelmine Ekströmi marss Järgmine → Minu naine on naiskodukaitsja Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!

Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!

Anni Leiger 7. veebr. 2018

3.- 4. veebruaril toimus Haapsalus Naiskodukaitse baasväljaõppe I moodul, kus osalesid tublid naised Märjamaa, Hiiumaa, Risti, Haapsalu ja Lõuna-Läänemaa jaoskondadest. Lisaks entusiastlikele õppijatele olid kohal veel tublimad ja kogenenumad instruktorid, kes oma teemasid väga hästi valdasid ning oma ettekanded niivõrd huvitavaks tegid, et need kaks päeva möödusid kui linnutiivul. Meile jagasid oma tarkusi Tallinna ringkonnast Liivi Turk, Rapla ringkonnast Nele Pernits ja Lääne ringkonnast Kari Baumer ning Mare Laide. Suur aitäh veelkord asjalikele instruktoritele!

Esimene moodul on organisatsiooniõpetus, mis võimaldab saada põhjaliku ülevaate Naiskodukaitsest, saad aru, kuhu sa tegelikult astunud oled. Kuna mul isiklikult varasem kokkupuude Naiskodukaitse ja Kaitseliiduga puudub (tegelikult olin kunagi kuu aega kodutütar), siis see andis väga hea taustainfo organisatsiooni kohta - miks see vajalik on, kuidas toimib ja millised on minu võimalused enda koha leidmiseks organisatsioonis.

Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!
Räägi, räägi, Sa räägid nii põnevalt! Foto: Ülle Kõva

Sügisel läbisin ma baasväljaõppe IV mooduli ja mingi kokkupuude siiski on olemas. Pärast seda olin ma juba suhteliselt kindel, millisesse erialagruppi ma minna tahan ja milline minu tee Naiskodukaitses olla võiks. Peale organisatsiooniõpetuse moodulit on see kõik vastu taevast lennanud - nüüd ma tunnen, et erialad on kõik väga põnevad ja arendavad ning ma tahaksin igale poole jõuda. Seda sellepärast, et organisatsiooniõpetuses mindi teemadesse süvitsi ja avati kohati kauged teemad ka võhikutele. Selle koha pealt ajas see moodul pea sassi, aga eks enne selginemist peabki väikese maru ära kannatama. Kuuldes ka teiste kogemusi ja arvamusi, sain ma aru, et ma pole seal väikeses meeltesegaduses üksi.

Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!
Rikkalikud võimalused erialagruppide tegevuses. Foto: Ülle Kõva
Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!
Mare oma rikkalikke kogemusi jagamas. Foto: Ülle Kõva

Mis antud mooduli juures veel väga hea oli? See oli korraldus. Me ei pidanud istuma pingis ja muudkui kuulama ja kuulama ja meelde jätma. Seda kõike rikastasid erinevad grupitööd ja praktiline tegevus, mis uusi teadmisi palju paremini kinnitasid.

 

Praegu ootan põnevusega, et saaksin ka ülejäänud baasväljaõppe moodulid läbida, sest ühest küljest see õpetab ja koolitab mind kui tulevast tublit naiskodukaitsjat, teisalt annab aga juurde praktilisi teadmisi ja oskusi, mida kasutada ka tsiviilelus.

Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!
Meie kõigi arenguvõimalused Naiskodukaitses. Foto: Ülle Kõva

Kaks head asja on moodulitel käimise juures veel. Esiteks väga hea söögid, ei pea ise kokkama ega nõusid pesema, ainuke vaev on söömine ja teiseks uued inimesed, kellega tuttavaks saada, sest erinevad inimesed rikastavad mu enda maailmapilti. Näeme järgmisel moodulil!

Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!
Siin me oleme- lõpetajad ja õpetajad! Foto: Ülle Kõva erakogust
← Eelmine
Ekströmi marss

FastLion CMS

Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!

Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!

Esimene moodul on organisatsiooniõpetus, mis võimaldab saada põhjaliku ülevaate Naiskodukaitsest, saad aru, kuhu sa tegelikult astunud oled Kuna mul isiklikult varasem kokkupuude Naiskodukaitse ja Kaitseliiduga puudub (tegelikult olin kunagi kuu aega kodutütar), siis see andis väga hea taustainfo organisatsiooni kohta - miks see vajalik on, kuidas toimib ja millised on minu võimalused enda koha leidmiseks organisatsioonis 3.- 4. veebruaril toimus Haapsalus Naiskodukaitse baasväljaõppe I moodul, kus osalesid tublid naised Märjamaa, Hiiumaa, Risti, Haapsalu ja Lõuna-Läänemaa jaoskondadest. Lisaks entusiastlikele õppijatele olid kohal veel tublimad ja kogenenumad instruktorid, kes oma teemasid väga hästi valdasid ning oma ettekanded niivõrd huvitavaks tegid, et need kaks päeva möödusid kui linnutiivul. Meile jagasid oma tarkusi Tallinna ringkonnast Liivi Turk, Rapla ringkonnast Nele Pernits ja Lääne ringkonnast Kari Baumer ning Mare Laide. Suur aitäh veelkord asjalikele instruktoritele!

Järgmisel baasväljaõppe moodulil näeme!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse