Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Jaoskondade hingeelu Jaoskondade hingeelu Soovid teada, mida toob aasta 2019 Järva ringkonna jaoskondadele? Millisest tähtkujust on Järva naiskodukaitsja? Järva ringkonna jaoskondade esinaised toovad tõe päevavalgele. Järva ringkonnas on 152 liiget. Ringkond jaotub neljaks jaoskonnaks: Koeru (esinaine Kaili Kruustok, liikmeid 36), Paide (esinaine Merje Mihkelsaar, liikmeid 55), Roosna-Alliku (esinaine Siret Niinepuu, liikmeid 17) ja Türi (esinaine Eve Kivistik-Jakobson, liikmeid 43). ← Eelmine Koormusmatka nautides võid selle lõpetada teisena Järgmine → Järva naised parandasid vaimu ja füüsist Jaoskondade hingeelu

Jaoskondade hingeelu

Liisa Manglus 8. juunil 2019

Soovid teada, mida toob aasta 2019 Järva ringkonna jaoskondadele? Millisest tähtkujust on Järva naiskodukaitsja? Järva ringkonna jaoskondade esinaised toovad tõe päevavalgele.Järva ringkonnas on 152 liiget. Ringkond jaotub neljaks jaoskonnaks: Koeru (esinaine Kaili Kruustok, liikmeid 36), Paide (esinaine Merje Mihkelsaar, liikmeid 55), Roosna-Alliku (esinaine Siret Niinepuu, liikmeid 17) ja Türi (esinaine Eve Kivistik-Jakobson, liikmeid 43).

Jaoskondade hingeelu
Järva ringkonnad kaardil

Tulevikuplaanid näitavad, et jaoskondades käib töö ja vile koos. Tuleb planeerida ja läbi viia erinevaid üritusi ning esindada Naiskodukaitset nii kodukandis kui mujal.
Roosna-Alliku esinaine Siret: “Ühise eesmärgi täitmiseks järgime Naiskodukaitse esinaise ja ringkonna esinaise aastakäsust tulenevaid punkte.” Jaoskondade esinaised ootavad alati juurde uusi liikmeid ning suurim soov on, et mitteaktiivsed liikmed muutuksid aktiivsemaks. Türi jaoskond on seadnud eesmärgiks leida kontakt Käru kandi naistega.

Roosna-Alliku panustab vabariikliku side- ja staabierialavõistluse läbiviimisele, Türi jaoskond korraldab ringkonna motivatsiooniüritust ning Paide jaoks on aasta tippsündmus ringkonna taasloomise peo korraldamine. Koeru jaoskonna jaoks on käimas akudelaadimise aasta. Pühendutakse jaoskonna liikmetele ning dokumentatsiooni haldamise uuendamisele.

 

Jaoskonna aktiivsuse valemis on põhiline element ÜHTSUS. Selle ümber veel palju teisi erinevaid märksõnu nagu sallivus, kokkuhoidvus, rõõmsameelsus.

Merje: “Kui koos on tore olla, küllap siis ka tuleb akstiivsus.”
Kaili näeb jaoskonna valemit väga selgelt:

Aktiivsus korda tugev organisatsiooonikultuur korda eesmärgipärane mitmekülgselt koolitatud liikmeskond korrutatuna tahtega panustada riigikaitsesse võrdubki aktiivne jaoskond.

Jaoskondade hingeelu

Siret toob välja, et jaoskonna tugevuseks on kõrge teotahe, kokkuhoidvus ja ühtne eesmärgipärane tegutsemine (eesmärgid2 + koostöö2) + toetav juhtimine = Roosna-Alliku jaoskond). Jaoskonna nõrkusteks on ajapuudus, mida panustada vabatahtlikule tegevusele. Ahvatlusi on rohkem kui aega tegutsemiseks.

 

Eve arvab, et Türi tugevuseks on olenemata sellest, et aktiivseid liikmeid on vähe, püsib entusiasm panustada ja tahe olla Naiskodukaitsja. Meele teeb mõrudaks kadunud hingede pikenev nimekiri.

Tsitaat kolmekümmnendate Järva Maleva teatajast:

“Oma puhketunde ohverdada kodukaitse tööle pole alati kerge ja tundub vahest isegi ülejõu

Käivana. Kui tekib veel ka arusaamatusi, mis omavahelises suhtluses möödapääsmatu,siis tundub säärane töö päris tänamatu. Ja nii mõnigi on otsustanud - tehke teised,minule aitab.”

Eve: “Jälle selline mõtlema panev koht....tundub ,et ajaga ei oleks nagu midagi muutunud.”

Merje: “Paide naised on hakkajad ja planeerimiskoosolekutel lendavad ainult sädemed. Iga sõna ja mõte leiab alati üliägeda lõpptulemuse. Kahjuks on aktiivseid liikmeid vähe ja paljusid tuleb tikutulega otsida - ja neid häid tikke just puudu jääbki.”

Kaili leiab, et naisted võiksid julgemalt proovida juhtivaid kohti organistatsioonis. Suureks tugevuseks peab ta jaoskonnas õhinapõhisust, kokkuhoidvust ja ühiskondlikku aktiivsust.

 

Jaoskondade hingeelu
Jaoskondade hingeelu

FastLion CMS

Jaoskondade hingeelu

Jaoskondade hingeelu

Järva ringkonnad kaardil Tulevikuplaanid näitavad, et jaoskondades käib töö ja vile koos Tuleb planeerida ja läbi viia erinevaid üritusi ning esindada Naiskodukaitset nii kodukandis kui mujal Soovid teada, mida toob aasta 2019 Järva ringkonna jaoskondadele? Millisest tähtkujust on Järva naiskodukaitsja? Järva ringkonna jaoskondade esinaised toovad tõe päevavalgele.Järva ringkonnas on 152 liiget. Ringkond jaotub neljaks jaoskonnaks: Koeru (esinaine Kaili Kruustok, liikmeid 36), Paide (esinaine Merje Mihkelsaar, liikmeid 55), Roosna-Alliku (esinaine Siret Niinepuu, liikmeid 17) ja Türi (esinaine Eve Kivistik-Jakobson, liikmeid 43).

Jaoskondade hingeelu

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse