Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Janne Mets: „Oluline on teha õige valik!“ Janne Mets: „Oluline on 1. märtsil sai Akadeemiline jaoskond viieaastaseks. On just õige aeg uurida, mida jaoskonna esinaine Janne Mets Naiskodukaitsest ja sellesse organisatsiooni kuulumisest arvab. Pilt: Saarte Hääl Tähtpäevad Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Saarlased matkasid ajalooradadel EV 100 pidustustele vastu Järgmine → Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest Janne Mets: „Oluline on teha õige valik!“

Janne Mets: „Oluline on teha õige valik!“

Eve Tuisk, Saaremaa rk 4. märtsil 2018

1. märtsil sai Akadeemiline jaoskond viieaastaseks. On just õige aeg uurida, mida jaoskonna esinaine Janne Mets Naiskodukaitsest ja sellesse organisatsiooni kuulumisest arvab.

Janne Mets: „Oluline on teha õige valik!“
Pilt: Kadri Paomees

Kuidas ja millal jõudsid Naiskodukaitsesse?
Olen olnud aastaid tööl riigikaitselistes organisatsioonides, esmalt Eesti piirivalves ning seoses piirivalve- ja politseistruktuuride ühinemisega Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuuris. Naiskodukaitsesse astumine oli kui loomulik jätk riigikaitselises organisatsioonis pärast koondamisteadet politseist. Nii saigi 2013. aasta lõpus minust Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemilise jaoskonna tegevliige.
Alates 2017. a algusest olen Akadeemilise jaoskonna esinaine. Akadeemiline jaoskond on noor jaoskond, asutatud 01.03.2013. Seega tähistame alles enda 5. sünnipäeva.

 

Mida on Naiskodukaitse Sulle andnud?
Naiskodukaitse on andnud mulle uusi tuttavaid, kellega on ühised isamaalised vaated. Kuna olen ise olemuselt „maailmaparandaja“, siis arvan, et saan meie riigi, meie armsa Eesti heaks siin organisatsioonis midagi kasulikku ära teha.
Samas ei panusta me ainult riigikaitselistesse ülesannetesse, vaid korraldame koos jaoskonnaliikmetega huvitavaid üritusi ning kohtume erinevate inimestega ja oma ala spetsialistidega, kellelt alati on midagi õppida.

Naiskodukaitsesse panustamine võimaldab laialdasi võimalusi enesearenguks ja - täiendamiseks, mis tulevad kasuks nii organisatsioonisiseselt kui -väliselt.


Millised on Sinu kolm kõige eredamat hetke Naiskodukaitses?
Olen naiskodukaitse ridades olnud nii vähe veel – natuke üle nelja aasta, aga kindlasti on olnud kõige eredam hetk minu usaldamine ja valimine Akadeemilise jaoskonna esinaiseks.

Ilusad hetked on Eesti Vabariigi aastapäeva ja Võidupüha paraadid, Naiskodukaitse aastapäevade tähistamised. Minu meelest on need hetked kõik emotsionaalselt meeldejäävad ja eredad, kui kanname enda kaunist vormi. Naiskodukaitse vorm on nii ilus.

Saame olla uhked oma riigi üle, aidates ise kaasa riigikaitseliste ülesannete täitmisel. Ühiste ülesannete täitmisel saab positiivset energiat koostegemisest.


Millega tegeled oma igapäevaelus: kelleks oled õppinud, kus töötad? Millised on Sinu hobid?

Töötan Kuressaare Hoolekandes sotsiaaltöötaja ametikohal. Minu töökabinet asub päevakeskuses. Olen nagu hunt kriimsilm – tegelen päevakeskuses ülesannetega, mis on seotud huvijuhitööga eakate aktiviseerimisel ning Kuressaare sotsiaalmajades sotsiaaltööga ja -nõustamisega. Näiteks on minu õlgadel päevakeskuses toimuvate ürituste planeerimine ja korraldamine ning huviringide töö koordineerimine. Kaks korda kuus viin ka ise läbi eakate mälumängu.
Sotsiaalmajades elavad vähekindlustatud inimesed, kelle muredele ja probleemidele püüan leida koos nende endiga lahendusi ning abistada neid igapäevaeluga toimetulekul.

Minu hobid on lisaks Naiskodukaitse tegevustes osalemisele eneseharimine ja elukestev õpe, reisimine, kultuuriüritustest osavõtmine, jalgratta ja autoga sõitmine, aiandus ja õmblemine; suvel rulluisutamine, talvel jääl uisutamine. Tegevust jätkub igaks aastaajaks, nii tuppa kui õue, 365 päevaks aastas.

 

Mida annad Sina Naiskodukaitsele ehk milline on Sinu erialavalik Naiskodukaitses? Miks just see?
Olen enda erialavaliku panustanud praegu avalikele suhetele. Võimalik, et see on sellepärast, kuna kunagine töö Piirivalveameti Lääne Piirivalvepiirkonna avalike suhete juhina oli mulle väga südamelähedane.
Olenevalt võimalustest kasutan lisaks teisi valikuid, mida Naiskodukaitse pakub, kuid alati ei leia sobivat aega, sest panustan oma vaba aega praegu eelkõige magistriõpingutele. Siiski olen leidnud aega olla tegevuses ka koos toitlustajatega.


Meie kõigi ööpäevas on 24 tundi, kust leiad selle jõu ja aja panustada kõige muu kõrval vabatahtlikuna riigikaitselises organisatsioonis?

Aega on võimalik planeerida ja seada prioriteedid, eraldi jõudu see ei röövi. Kahju, kui mitu üritust või olulist asja langeb ühele ajale. Siis tuleb langetada kohati raskeid otsuseid, kuna mitmes kohas korraga olla ei saa. Oluline on teha õige valik.

 

Janne Mets: „Oluline on teha õige valik!“
Janne oma tööpostil - päevakeskuse sünnipäevapidu. Pilt: Saarte Hääl

FastLion CMS

Janne Mets: „Oluline on

Janne Mets: „Oluline on

Pilt: Kadri Paomees Kuidas ja millal jõudsid Naiskodukaitsesse? Olen olnud aastaid tööl riigikaitselistes organisatsioonides, esmalt Eesti piirivalves ning seoses piirivalve- ja politseistruktuuride ühinemisega Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuuris Naiskodukaitsesse astumine oli kui loomulik jätk riigikaitselises organisatsioonis pärast koondamisteadet politseist 1. märtsil sai Akadeemiline jaoskond viieaastaseks. On just õige aeg uurida, mida jaoskonna esinaine Janne Mets Naiskodukaitsest ja sellesse organisatsiooni kuulumisest arvab.

Janne Mets: „Oluline on teha õige valik!“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse