Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Jane Bond 2020: ''Lady in Red'' Jane Bond 2020: ''Lady 19. novembril toimus Männiku lasketiirus Naiskodukaitse Tallinna ringkonna traditsiooniline laskevõistlus Jane Bond. Sel aastal oli võistluse teema valitud just naiselikkusele rõhudes ehk nimeks oli sel “Lady in Red” (“naine punases”). Soovisime pakkuda liikmetele sel keerulisel ajal midagi positiivset ja meelelahutuslikku. Praeguse olukorraga arvestades oli nii osalejate kui ka toetajate arv meeldivalt suur. Suur aitäh kõigile osalejatele ja ürituse toetajatele! Kui mitte varem, siis Jane Bond 2021-l näeme! Laskesport Militaarsport Sport Võistlused ← Eelmine Kaitseväe kalmistu korrastamine Järgmine → Nõmme jaoskond Sõbra tänava laadal Jane Bond 2020: ''Lady in Red''

Jane Bond 2020: ''Lady in Red''

Maiu Müürsepp 30. nov. 2020

19. novembril toimus Männiku lasketiirus Naiskodukaitse Tallinna ringkonna traditsiooniline laskevõistlus Jane Bond. Sel aastal oli võistluse teema valitud just naiselikkusele rõhudes ehk nimeks oli sel “Lady in Red” (“naine punases”). Soovisime pakkuda liikmetele sel keerulisel ajal midagi positiivset ja meelelahutuslikku. Praeguse olukorraga arvestades oli nii osalejate kui ka toetajate arv meeldivalt suur.

Sel aastal oli võistlejaid kokku 27. Tallinna ringkonnast olid esindatud Põhja, Sadama, Kalevi, Nõmme ja Lääne jaoskond. Lisaks oli külalisi Harju ringkonnast ja ka kaks kodutütart. Võistlustulemus arvestati kokku kahe harjutuse tulemustel: kümme lasku lamades sportpüssist ja kümme lasku õhupüstolist. Nagu eelnevatel aastatel, toimus ka sel korral võistlemine kahes vanusekategoorias: noored (Naiskodukaitse liikmed kuni kaks aastat) ja staa¾ikad (liikmestaatus üle kahe aasta).

Jane Bond 2020: ''Lady in Red''
Foto: Kirstin Raudsepp

Esikolmikud jagunesid järgnevalt:

 

Noored

  • Katre Kröönström (Põhja jsk) 173,9 punktiga I koht
  • Liivika Breivel (Sadama jsk) 173,3 punktiga II koht
  • Anne-Mai Nahk (kodutütar) 173,0 punktiga III koht

 

Staa¾ikad

  • Karin Muru (Põhja jsk) 168,5 punktiga I koht
  • Anu Asu (Kalevi jsk) 167,3 punktiga II koht
  • Sirle Baldesport-Märss (Sadama jsk) 166,8 punktiga III koht
Jane Bond 2020: ''Lady in Red''
Foto: Kirstin Raudsepp

Esimest korda meie võistluse ajaloos osutas Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi meile au ja kinkis meie väikesele Jane Bondi võistlusele uhke rändkarika. Esimesena viis karika koju üldvõitja Katre Kröönström Põhja jaoskonnast.

Jane Bond 2020: ''Lady in Red''
Foto: Kirstin Raudsepp
Jane Bond 2020: ''Lady in Red''
Foto: Kirstin Raudsepp

Tegijatel juhtub nii mõndagi ja nii ka meil. Medalite tegemisel tehti väike äpardus ja Jane Bondist sai täiesti kogemata Jane Blond. Otsustasime aga rikutud medalitele elu anda ja neid võistlusel kasutada. Selle jaoks lisandus väike harjutus ehk igaüks sai teha ühe lasu õhupüstolist, millega võisteldi kõige Blondima Jane'i tiitlile.

 

Blondid jagunesid järgnevalt: staa¾ikate seast oli kõige täpsem Jane Blond Marge Ulm, teisele kohale sihtis ennast taaskord Anu Asu ja  kolmanda koha võitis Sirle Baldesport-Märss.

Noortest oli kõige täpsema käega Anne-Mai Nahk, järgnesid sama tublid Katre Kröönström, Liivika Breivel ning Aivi Murd-Murulauk.

Liivika Breivel, noorte arvestuses II koht:

"Jane Bond on väga mõnus vaheldus tavapärastele laskevõistlustele. Korraldusel oli palju rõhku pandud ka seltskonnaüritusele, mis kindlasti meelitab osalema ka neid Naiskodukaitse liikmeid, kellel laskmine nii tuttav veel ei ole. Lasketulemused olid sel aastal äärmiselt tasavägised. Esikolmikus lasid kõik tulemuseks 173 silma ja medalite jagamine käis komakohtade järgi. Tihe konkurents on heaks motivaatoriks innustama meid kõiki enda laskeoskust treenima - ainult nii saame järgmisel aastal olla täpsemad.

Põnevust palju, aga ka see ei olnud veel kõik. Kõigil osalejatel oli lisaks laskmisele võimalik proovile panna ka oma ennustamise oskused. Nimelt oli lauale asetatud ülisuur klaasnõu, mis oli hülssidega täidetud. Kõigil kohaletulnutel oli võimalik teha oma pakkumine, palju hülsse nõus olevat. Kõige täpsemale arvajale oli taaskord välja pandud auhind. Kõige lähemale õigele arvule oli selle õhtu üldvõitja Katre Kröönström."

Jane Bond 2020: ''Lady in Red''
Foto: Kirstin Raudsepp

Värske noore Jane Bondi tiitli omanik Katre Kröönström muljetas:

"Selleaastane Jane Bond oli tõeliselt positiivne elamus!

Osalejatel oli võimalus omavahel sotsialiseeruda ning suhelda, pakuti kosutavaid suupisteid ja loomulikult toimus kõige olulisem tegevus - võistlus ise. Konkurents oli tugev ning mul on hea meel, et saan tegeleda endale hingelähedase alaga, lisaks on võidu kojutoomine topeltboonus ja meeldiv üllatus. Tore oli näha, et kõik daamid olid kenale punasele värvile rõhku pannud!

Täpselt selline võistlus, mis paneb silma särama ja toob naeratuse suule! Suur tänu korraldajatele ja sponsoritele!"

 

Hea meel oli kuulda ka kõrvaltvaatajatelt tunnustust nii ägeda ja atraktiivse ürituse korraldamise eest! Eriti avaldas muljet terve võistluse kontseptsioon ja ka temaatika - Jane Bond, Lady in Red, riietusstiiliks midagi punast jne. Üks kõrvaltvaataja saatis plakati ka oma tütrele, kes on kohe kolimas USAst tagasi Eestisse. Ka tema oli nii üritusest kui plakatist suures vaimustuses ja arvas, et temagi tahaks kunagi sellisel üritusel osaleda. Nii ema kui ka tütar olid ühisel arvamusel, et ühel päeval võib ka neid Naiskodukaitse ridades Jane Bondil näha.

 

Ürituse käigus avaldas soovi liituda Naiskodukaitsega vähemalt üks inimene, kes käis ka võistlust pealt vaatamas. 

 

Meie võistlust toetasid mitmed välised sponsorid. Auhinnad ja kingitused panid välja NuttyBite, Relvad.ee, Rõõm, Pucci karbid, Salvest, Beautiful Me, Alkovaba.ee, Woodengold, Laskuri Liit ja Kaitseliidu spordigrupp. Lisaks aitasid lauda katta Tere ja Boppi kohviku maitsvad suupisted.

 

Nagu ikka, siis kaotajaid ei olnud ja igaüks sai mõnusa emotsiooni ja kogemuse võtta rikkamaks (auhindadest rääkimata). Suur aitäh kõigile osalejatele ja ürituse toetajatele!

 

Kui mitte varem, siis Jane Bond 2021-l näeme!

FastLion CMS

Jane Bond 2020: ''Lady

Jane Bond 2020: ''Lady

Sel aastal oli võistlejaid kokku 27 Tallinna ringkonnast olid esindatud Põhja, Sadama, Kalevi, Nõmme ja Lääne jaoskond 19. novembril toimus Männiku lasketiirus Naiskodukaitse Tallinna ringkonna traditsiooniline laskevõistlus Jane Bond. Sel aastal oli võistluse teema valitud just naiselikkusele rõhudes ehk nimeks oli sel “Lady in Red” (“naine punases”). Soovisime pakkuda liikmetele sel keerulisel ajal midagi positiivset ja meelelahutuslikku. Praeguse olukorraga arvestades oli nii osalejate kui ka toetajate arv meeldivalt suur.

Jane Bond 2020: ''Lady in Red''

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse