Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Iseseisev hakkamasaamine Iseseisev hakkamasaamine Eestvedaja: Riigikantselei elanikkonnakaitse rakkerühm Iseseisev hakkamasaamine

Iseseisev hakkamasaamine

Tee selgeks, milliste teenuste katkemine ohustab sinu elu ja tervist!

Mõtle teenuste katkemise puhuks läbi alternatiivsed lahendused!

Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama!

 

Mis on elutähtis teenus?

Elutähtis on teenus, millel on suur mõju ühiskonna toimimisele ja mille katkemine ohustab inimeste elu või tervist või teiste teenuste toimimist.

 

Iseseisvalt saad valmistuda järgmiste elutähtsate teenuste katkemiseks: elektri, maagaasi, kaugkütte, vedelkütuse ja veega varustamine, kanalisatsioon, telefon- ja andmeside, makseteenus ja sularaharinglus.

 

Elutähtsad teenused võivad katkeda erinevatel põhjustel, näiteks tehnilised rikked elutähtsate teenuste osutajate töös, erakordsed ilmastikuolud, tulekahju, küberrünnak, relvakonflikt või mõni õnnetus.

 

Elutähtsad teenused on omavahel sõltuvuses ning ühe teenuse katkemine võib põhjustada mitme muu teenuse katkemise, näiteks elektrikatkestuse korral on häiritud ka sideteenus, pangaautomaatide, toidupoodide ja tanklate töö.

 

Kuna elutähtsate teenuste taastamine võib nõuda aega, on oluline valmistuda ühenädalaseks iseseisvaks hakkamasaamiseks.

 

*Allikas:  Käitumisjuhised kriisiolukordadeks, 2018. Eestvedaja: Riigikantselei elanikkonnakaitse rakkerühm

FastLion CMS

Iseseisev hakkamasaamine

Iseseisev hakkamasaamine

Tee selgeks, milliste teenuste katkemine ohustab sinu elu ja tervist! Mõtle teenuste katkemise puhuks läbi alternatiivsed lahendused! Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama! Mis on elutähtis teenus? Elutähtis on teenus, millel on suur mõju ühiskonna toimimisele ja mille katkemine ohustab inimeste elu või tervist või teiste teenuste toimimist Iseseisvalt saad valmistuda järgmiste elutähtsate teenuste katkemiseks: elektri, maagaasi, kaugkütte, vedelkütuse ja veega varustamine, kanalisatsioon, telefon- ja andmeside, makseteenus ja sularaharinglus

Iseseisev hakkamasaamine

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse