Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu uustrükk Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu Põlistamaks Naiskodukaitse esimese esinaise Mari Raamoti mälestust, on uuesti trükitud tema 1962. aastal New Yorgis ilmunud raamat „Minu mälestused“ I ja II. ← Eelmine Naiskodukaitse tegevliikme Merike Jürjo romaani esitlus Järgmine → Naiskodukaitse Saaremaa ringkond sai esimese auliikme Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu uustrükk

Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu uustrükk

K.Henno 6. veebr. 2009

Põlistamaks Naiskodukaitse esimese esinaise Mari Raamoti mälestust, on uuesti trükitud tema 1962. aastal New Yorgis ilmunud raamat „Minu mälestused“ I ja II.

Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu uustrükk
Mari Raamot (1872–1966) oli eestiaegne tuntud seltskonnategelane, Naiskodukaitse juht aastatel 1927–1937.
Oma mälestuste esimese, lapsepõlve ja noorusaega käsitleva osa avaldas ta 1937. aastal Eestis.
Teine osa, mis hõlmab perioodi 1918. aastast kuni autori 90. sünnipäevani ja kus on muu hulgas juttu nii Eesti vabariigi sünnist kui ka Naiskodukaitse loomisest, ilmus koos esiosaga ühiste kaante vahel paguluses 1962. aastal. Nüüdne väljaanne on selle raamatu faksiimiletrükk.

Praeguse lugeja lähendamiseks teemale on raamatu lõppu lisatud kokkuvõtlik ülevaade Mari Raamoti eluteest (Meelis Kivi) ja tema tegevusest Naiskodukaitse esinaisena (Merike Jürjo).


Raamat on mõeldud igale ajaloohuvilisele, pakkudes ajastutruud pilguheitu ühe väärika eesti naiste põlvkonna kujunemisloosse ja saatusesse. Ühtlasi on see kasulik lugemisvara kõigile praegustele naiskodukaitsjatele, kes soovivad tundma õppida oma organisatsiooni juuri.


FastLion CMS

Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu

Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu

Mari Raamot (1872–1966) oli eestiaegne tuntud seltskonnategelane, Naiskodukaitse juht aastatel 1927–1937 Oma mälestuste esimese, lapsepõlve ja noorusaega käsitleva osa avaldas ta 1937 Põlistamaks Naiskodukaitse esimese esinaise Mari Raamoti mälestust, on uuesti trükitud tema 1962. aastal New Yorgis ilmunud raamat „Minu mälestused“ I ja II.

Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu uustrükk

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse