Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Igaühe peale täna mõtleb keegi… Igaühe peale täna mõtleb Jõuluõhtu tuleb, süütab küünlaleegi. Igaühe peale mõtleb täna keegi. Selliste luuleridadega saatsid Põlva ringkonna naiskodukaistjad teele selle aasta sokid ja kindad. ← Eelmine Naiskodukaitse Põlva ringkond sai täisealiseks Järgmine → Tartu rahu aastapäeva tähistamine Põlvamaal Igaühe peale täna mõtleb keegi…

Igaühe peale täna mõtleb keegi…

Marika Rehemets 6. jaan. 2016

Jõuluõhtu tuleb, süütab küünlaleegi.
Igaühe peale mõtleb täna keegi.

Selliste luuleridadega saatsid Põlva ringkonna naiskodukaistjad teele selle aasta sokid ja kindad.

Igaühe peale täna mõtleb keegi…

Iga aasta lõpul on Naiskodukaitse naised kudunud heategevuseks sokke ja kindaid. Varasemalt on aidatud soojade sokkide-kinnastega Afganistanis teenivaid Eesti kaitseväelasi ja Ukrainas sõjaküüsis olevaid tsiviilisikuid. Sellel aastal aga oli soov aidata oma kodumaakonda ja väga sobiv aitamiseks tundusid Tilsi lastekodu lapsed.

Kudumisprojekti eestvedaja Marika võttis ühendust MTÜ Tilsi Lastekodu Sõprade Klubiga. Selle klubi üllas eesmärk on olla sõbraks vanemliku hoolitsuseta lastele ja toetada neid läbi erinevate tegevuste. MTÜ arutas meie pakkumist Tilsi lastekodu direktoriga, kes luges pikemalt mõtlemata üle kõik sooja vajavad sõrmed ja varbad ning kudumine läkski lahti. Tublid Naiskodukaitsjad otsisid välja vardad, reastasid kollased, punased, sinised lõngakerad ja ,,Tuld!” Kokku oli vaja saada 32 paari sokke-kindaid ja need tuli enne külmade tulekut valmis kududa. Nüüd ei olnud enam taganemisteed. Põlva Ringkonna naistele ei eksisteeri “võimatut missiooni”.

Pooleteise kuuga kooti kokku 49 paari  igas mõõdus ja igas värvitoonis sokke ja kindaid.

Detsembrikuu kolmandal nädalavahetusel olid Tilsi lastekodu lapsed kutsutud Võru Ringkonna naiskodukaitsjate poolt Võru Noortekeskusesse piparkooke küpsetama. Arvasime, et see oleks suurepärane aeg ja koht ka meie kudumite üleandmiseks.  Laupäeva hommikul asusidki tublid päkapikud lastele pakke valmistama.  Iga soki ja  kindapaarile sai lisaks südmesoojusele pandud ka head soovid ja Naiskodukaitse helkur, et lisaks soojusele oleksid lapsed ka nähtavad ja kaitstud.

Igaühe peale täna mõtleb keegi…

Põlva Ringkonna 3-liikmeline delegatsioon oli valmis koos pakkidega Võru poole sõitma J. Võru Noortekeskuses oli ootel 32 punapõsist piparkoogilõhnailst naerusuud. Kõige laiema naeratusega oli laste hea sober - MTÜ esileedi Maiu. Koos lastega tehti ringkäik piparkoogiküpsetajate ja kaunistajate juurde. Kõigil lai naeratus näol,  kellel suu glasuurine, kellel põsk jahune. Laste rõõmu suurendas veelgi ilus suur kingipakk, mis Põlva naiste poolt üle anti.

Paki üleandmisel sai korraks ka kõik 32 naerusuud korraga ühispildile püütud, kuigi lapsed tahtsid juba väga  piiluda,  mis selles suures kastis ikkagi on. Paki üleandmisel andis Marika lisaks pakile üle palju häid soove. Kinnastesse-sokkidesse sai kootud  palju südamesoojust, mis peaks nüüd lapsi läbi külma talve soojendama J

Kuna Põlva Ringkonna naised on väga usinad kudujad, saadi aidata ka ühte peret, kus tubli vanaema kasvatab üksi oma kuut! lapselast. Päkapikk Ainika viis igale selle pere lapsele paki, kuhu lisaks sokkidele oli pakis ka suutäis magusat ning head soovid. Loodame väga, et saime lastele veidi rõõmu valmistada ja ka vanaemale abiks olla.

 

Lõpuks pole ju asi  mitte ainult andmises, vaid ka saamises.  Järjekordselt leidis kinnitust tõsiasi, et koos suudetakse palju ja Põlva Ringkonna naistel on süda õiges kohas! Loodame väga, et need keda hetkel aidata saime  saavad ka ise tulevikus nii tugevaks, et suudavad endast nõrgemaid aidata! Nii kandubki edasi headus, armastus ja sõprus, ning oskus märgata endast nõrgemaid.

 

Koos oleme tugevad!

Aitäh, et aitasite aidata -  Sille, Tiina, Heili, Kristel, Esti, Agnes, Malle, Karin, Aile, Ainika.

Eriline tänu neile naistele, kes ei kuulu veel organisatsiooni, kuid toetsid meie üllast eesmärki ja andsid  oma panuse.

 

Igaühe peale täna mõtleb keegi…

FastLion CMS

Igaühe peale täna mõtleb

Igaühe peale täna mõtleb

Iga aasta lõpul on Naiskodukaitse naised kudunud heategevuseks sokke ja kindaid Varasemalt on aidatud soojade sokkide-kinnastega Afganistanis teenivaid Eesti kaitseväelasi ja Ukrainas sõjaküüsis olevaid tsiviilisikuid Jõuluõhtu tuleb, süütab küünlaleegi.Igaühe peale mõtleb täna keegi.Selliste luuleridadega saatsid Põlva ringkonna naiskodukaistjad teele selle aasta sokid ja kindad.

Igaühe peale täna mõtleb keegi…

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse