Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
"Hobuala sügis" "Hobuala sügis" Imeilusal sügisesel päeval 15. septembril kutsus Kanepi jaoskonna juhatus meid oma kaunisse Hobuala tallu koostööüritusele. Meie abivalmis instruktor Karin kogus Põlva jaoskonna osavõtjad bussi ja nii me koos kohale jõudsime. Räpina jaoskond eesotsas Sillega oli samuti esindatud. Meeldivaks üllatuseks ootas meid kohe lahke pererahva poolt valmistatud hommikusöök ja kohv. Logeleda meil kaua ei lastud, ees ootasid väikesed ülesanded ja matkamäng-orienteerumine. , LIHTSALT INIMENE ON!" Järgmine → Algaja õnn ja varjatud anded lasketreeningutel "Hobuala sügis"

"Hobuala sügis"

Ainika Mägi, Põlva jsk 20. sept. 2012

Imeilusal sügisesel päeval 15. septembril kutsus Kanepi jaoskonna juhatus meid oma kaunisse Hobuala tallu koostööüritusele.
Meie abivalmis instruktor Karin kogus Põlva jaoskonna osavõtjad bussi ja nii me koos kohale jõudsime. Räpina jaoskond eesotsas Sillega oli samuti esindatud.
Meeldivaks üllatuseks ootas meid kohe lahke pererahva poolt valmistatud hommikusöök ja kohv. Logeleda meil kaua ei lastud, ees ootasid väikesed ülesanded ja matkamäng-orienteerumine.

"Hobuala sügis"
Foto: S.Kingla
"Hobuala sügis"
Foto: S. Kingla

Imeilusal sügisesel päeval 15. septembril kutsus Kanepi jaoskonna juhatus meid oma kaunisse Hobuala tallu koostööüritusele.

Meeldiva üllatusena ootas meid kohe lahke pererahva poolt valmistatud hommikusöök ja kohv. Logeleda meil kaua ei lastud, ees ootasid väikesed ülesanded ja matkamäng-orienteerumine.

Esmalt pidime koostama menüü kõigest söödavast, mida leidus Hobuala talu  põllul, aias või keldris :). Seejärel anti start. Stardi ja esimese punkti vaheliselt teelt pidi otsima militaarseid või Kaitseliiduga seotud esemeid. Hiljem saime teada, neid oli kokku seitse. Meie parim võistkond nägi vaid nelja :). Esimeses punktis pidimegi märgatud esemete nimetused kirja panema ja arvama ära piltidel olevad Naiskodukaitse ja Kodutütarde tähtsamad persoonid. Teises punktis tuli tiigist kätte saada õhupall, mis oli hobuserauaga põhjas kinni - oli veidike nuputamist, aga kõik võistkonnad said edukalt hakkama. Kolmandasse punkti jõudmisel oli mõnel võistkonnal rohkem tegemist - milleks minna otse, kui saab ringiga ka, aga kohale jõudsid kõik. Seal oli ülesandeks kanda "haavatut", puu otsast õhupalli otsida, granaati visata ja õhupüssist lasta. Peale kolmandat punkti jäime vahele vastutegevuse poistele, kes panid meid lisaülesannet tegema. Selleks olid sõduripaelad kogu pikkuses umbsõlmedesse seotud, tükk tööd oli nende lahtiharutamisega. Neljandas punktis pidime ületama jõge ja taas ühe õhupalli kätte saama. Viiendas punktis ootas meid "ehmatus" – esmaabiülesanne, ka sellega said kõik edukalt hakkama. Teel finišisse tuli veel ära tunda metsas kasvavaid mürgiseid taimi. Lõpuks pidime välikatla ahju tule tegema, milleks võis kasutada ainult kolme tikku, lahendama lünkteksti ja maitsma silmad kinni erinevaid taimi ja maitseaineid.

Selleks ajaks oligi kõht jälle tühjaks läinud, kuid loomulikult oli kuidagi valminud juba imehea lambaliha-boršisupp.

Viibisime kaunis sügiseses looduses, õppisime uusi matkatarkusi, võimalus oli superhea meeskonnaga koos olla - kokkuvõttes võitsid kõik võistkonnad.

Aitäh korraldajatele, meie võistkond loodab ka järgmisel aastal sama toredast üritusest osa võtta.

FastLion CMS

"Hobuala sügis"

"Hobuala sügis"

Foto: S Kingla Foto: S Imeilusal sügisesel päeval 15. septembril kutsus Kanepi jaoskonna juhatus meid oma kaunisse Hobuala tallu koostööüritusele.Meie abivalmis instruktor Karin kogus Põlva jaoskonna osavõtjad bussi ja nii me koos kohale jõudsime. Räpina jaoskond eesotsas Sillega oli samuti esindatud.Meeldivaks üllatuseks ootas meid kohe lahke pererahva poolt valmistatud hommikusöök ja kohv. Logeleda meil kaua ei lastud, ees ootasid väikesed ülesanded ja matkamäng-orienteerumine.

"Hobuala sügis"

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse