Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Harju ringkonna avalike suhete grupp pidas üldkoosolekut Harju ringkonna avalike suhete 03. märtsil 2020 kogunesid Harju malevas Harju ringkonna avalike suhete grupi liikmed, et pidada maha selleaastane üldkoosolek ja peale koosolekut jätkuüritusena saada osa täiendkoolitusest. Hmm, tundub, et küsimus „suurest küsimusest“ haakub igati ka avalike suhete grupi tegevusvaldkonnaga… Ajalugu ← Eelmine Mine ja sukeldu, kui selleks võimalus avaneb! Järgmine → Mentorlusest mentee pilgu läbi Harju ringkonna avalike suhete grupp pidas üldkoosolekut

Harju ringkonna avalike suhete grupp pidas üldkoosolekut

Marje Verbo, Liina Riismaa 9. märtsil 2020

03. märtsil 2020 kogunesid Harju malevas Harju ringkonna avalike suhete grupi liikmed, et pidada maha selleaastane üldkoosolek ja peale koosolekut jätkuüritusena saada osa täiendkoolitusest.

Harju ringkonna avalike suhete grupp pidas üldkoosolekut
Heli Ilja¹enko õnnitleb avalike suhete grupijuhti Veronika IsbergiFoto: Heli Illipe-Sootak

Koosolekut vedas alati energiline avalike suhete grupi juht Veronika Isberg.

 

Tehes kokkuvõtteid aastast 2019 jõuti tõdemusele, et Harju avalike suhete grupp oli eelmisel aastal tegus ja naised toimetasid aktiivselt üle terve maakonna: asutati kolm uut jaoskonda – Nissi, Padise-Kloostri ja Kehra, korraldati kahepäevane ohutushoiu laager, osaleti sinilillekampaanias, käidi riigikaitselaagrites noori õpetamas, tutvustati mobiilirakendust „Ole valmis!“ ja tehti palju muudki.

 

Kui aastale 2019 sai joon alla tõmmatud, oli kord valimiste käes. Peale mõningaid arutelusid jõuti parima tulemuseni – grupijuhina jätkab Veronika Isberg, tema abideks said Jane Suu ja Veronika Laakso. Veronika ja Jane rõhutasid, et iseenesestmõistetavalt on grupi elujõulisuse tagamiseks oluline iga liikme panus.

Lõpetuseks vaadati otsa 2020 plaanidele ja toodi välja see kõige olulisem, millele ühiselt keskenduda.

 

Traditsiooniliselt järgnes üldkoosolekule täiendkoolitus. Seekordne teema oli „Infosõda, psühholoogiline kaitse ja propastop“.

 

Tagasiside koolitusele oli positiivne, lisaks olulisele ja huvitavale teemale toodi välja selle käsitlemise viisi - keerulise ja mahuka materjali edasiandmist lihtsalt, konkreetselt ja tausta paigutatuna.

 

Kui koolituse alguses võis käsitletav aines – sõda – tunduda pisut ehmatav ja avalike suhete grupi tegemistesse mittepuutuvana, siis teema edenedes loksus kõik paika. Ka  infosõda on sõda ja jooned, mis iseloomustavad klassikalist sõda, on enamasti kasutatavad ka infosõjas: infoterror, inforelvad, infoohvrid, inforünnakud, infokaitse, infovastupanu, infokaotus, infodivisjonid, infoarmeed, infotegevuse planeerimine jne.

Paraku võib öelda, et infosõda on muutunud meie igapäevaseks kaaslaseks, tungides meie ellu nii uudiste, artiklite, fotode, videote, sotsiaalmeediapostituste kui ka suulise suhtlemise kaudu.

 

Infosõja eesmärk on muuta vastase käitumist ja allutada enda tahtele, eesmärgiga ta alistada, tehes seda ilma ohvriteta. Kõik algab indiviidi mõjutamisest - kui suudad mõjutada inimese emotsioone, oled sa väga edukas lõpptulemuses. Tänapäeval on suur küsimus - kuidas oma sõnum üles ehitada nii, et selle tulemusena teeks inimene seda, mida sina tahad.

 

Hmm, tundub, et küsimus „suurest küsimusest“ haakub igati ka avalike suhete grupi tegevusvaldkonnaga…

FastLion CMS

Harju ringkonna avalike suhete

Harju ringkonna avalike suhete

Heli Ilja¹enko õnnitleb avalike suhete grupijuhti Veronika Isbergi Foto: Heli Illipe-Sootak Koosolekut vedas alati energiline avalike suhete grupi juht Veronika Isberg Tehes kokkuvõtteid aastast 2019 jõuti tõdemusele, et Harju avalike suhete grupp oli eelmisel aastal tegus ja naised toimetasid aktiivselt üle terve maakonna: asutati kolm uut jaoskonda – Nissi, Padise-Kloostri ja Kehra, korraldati kahepäevane ohutushoiu laager, osaleti sinilillekampaanias, käidi riigikaitselaagrites noori õpetamas, tutvustati mobiilirakendust „Ole valmis!“ ja tehti palju muudki 03. märtsil 2020 kogunesid Harju malevas Harju ringkonna avalike suhete grupi liikmed, et pidada maha selleaastane üldkoosolek ja peale koosolekut jätkuüritusena saada osa täiendkoolitusest.

Harju ringkonna avalike suhete grupp pidas üldkoosolekut

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse