Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hakkame suhtlema! Hakkame suhtlema! 29. -30. septembril toimusid Tallinna ringkonna juhtide õppepäevad, kus kohtusid 18 erialagruppide, jaoskondade ja ringkonna juhti. Kahe sisutiheda päeva jooksul arendati enesejuhtimise ning mõjutamise oskuseid ja arutleti ringkonna teemadel. ” Koostöö Sport Vabatahtlikud juhid Võistlused ← Eelmine Bärbel Salumäe: noortega alati noor! Järgmine → Esmaabi BVÕ-l kõhulihaseid treenimas Hakkame suhtlema!

Hakkame suhtlema!

Elisa Jakson 8. okt. 2018

29.-30. septembril toimusid Tallinna ringkonna juhtide õppepäevad, kus kohtusid 18 erialagruppide, jaoskondade ja ringkonna juhti. Kahe sisutiheda päeva jooksul arendati enesejuhtimise ning mõjutamise oskuseid ja arutleti ringkonna teemadel.

Esimesel päeval pandi koolitaja Toomas Osveti juhtimisel rõhku juhi töö olemuse lahtiseletamisele, edukale suhtlemisstiilile ning emotsioonide juhtimisele. Praktiliste harjutuste abil õpiti, et kunagi ei tasu midagi lihtsalt eeldada, vaid alati tuleb kontrollida fakte ning nendele toetudes ka suhelda. Eraldi harjutusega prooviti järele, milliseid tundeid tekitavad “sina”-sõnumid ning kuidas justkui sama asja “mina”-sõnumina öeldes õnnestub kaaslasega mõnikord palju lugupidavamalt suhelda.

 

Õhtul lõõgastuti Laitse Rallypargis mõõtu võttes ja selgus, et Tallinna ringkonna kiireim ralliäss on Maret Valner.

 

Hakkame suhtlema!

Teisel päeval olid arutelu all liikmete passiivsus ja väljaarvamine, lisaks arutleti asjalikult ka selle üle, mis teemapunktidest liikmeks astujale Naiskodukaitse kohta rääkima peaks, et mitte midagi olulist kahe silma vahele jätta.

 

Hakkame suhtlema!
Foto: Elisa Jakson

Ringkonna esinaine Anneli Looken sõnas, et mitmepäevane koosõppimine oli kindlasti vajalik omavahel paremini tuttavaks saamiseks. “Üldiselt kõlas tagasisidest läbi soov veel rohkem just juhtidega koos maha istuda ja erinevatel ehk mitte ainult ringkonnaga seotud teemadel arutleda. Tagasiside baasil võin ka öelda, et kuigi laupäevase koolitaja teema oli oluline ja soovitakse järjest rohkem suhtlemise koolitustel osaleda, kõnetasid teise päeva teemad juhte siiski rohkem. Passiivsuse ja väljaarvamise teemal sai mõtteid vahetada Naiskodukaitse esinaisega. See andis nii mulle endale kui ka teiste osalejate paljudele küsimustele vastused ja nad juhivad oma jaoskonda või gruppi kindlasti kindlamalt edasi.”

FastLion CMS

Hakkame suhtlema!

Hakkame suhtlema!

Esimesel päeval pandi koolitaja Toomas Osvet i juhtimisel rõhku juhi töö olemuse lahtiseletamisele, edukale suhtlemisstiilile ning emotsioonide juhtimisele Praktiliste harjutuste abil õpiti, et kunagi ei tasu midagi lihtsalt eeldada, vaid alati tuleb kontrollida fakte ning nendele toetudes ka suhelda 29.-30. septembril toimusid Tallinna ringkonna juhtide õppepäevad, kus kohtusid 18 erialagruppide, jaoskondade ja ringkonna juhti. Kahe sisutiheda päeva jooksul arendati enesejuhtimise ning mõjutamise oskuseid ja arutleti ringkonna teemadel.

Hakkame suhtlema!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse