Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Häirekeskus kuuleb. Mis on juhtunud? Häirekeskus kuuleb Mis on Tartu ringkonna meditsiinigrupp alustas uut aastat hoogsalt. 11. veebruaril tähistatakse Euroopas rahvusvahelist 112 päeva. Nii ka meie koolitusel pandi suurt rõhku hädaabikõne tegemisele, sest kriitilises olukorras mängib päästva abi saamisel väga suurt rolli just õigeaegne, konkreetne ja informatiivne kõne numbrile 112. Tihti võib olla ka olukordi, kus me enamat teha ei saagi, kui abi kutsuda. Õppisime kuidas viia läbi esmane triaa¾i ja kuidas kergemate vigastustega inimesi rakendada endale appi ning tulemuseks päästsime väga erinevad kannatanud nii verejooksu, põletusega, valuga südames, tokk rinnus, sooled kõhupeal kui ka alanud sünnitegevusega naise ja sündimata lapse elud :) Mõelge korraks, kuidas teie sellistes situatsioonides abi annaksite!? Naised, kes sellel õppepäeval osalesid, olid enamus ka varasemalt sarnasest õppepäevast osa võtnud ning nende sõnul on just parim viis kinnistada esmaabialaseid teadmisi läbi rollimängude! Täname Meditsiinigrupi situatsioonõppe korraldajat meeskonda ja jääme ootama järgmist põnevat koolitust! Foto: Krista Soosaar ← Eelmine Unipihal lendasid vardad ja lõngad Järgmine → Sõbralt sõbrale ehk ohutushoiust lastepäraselt Häirekeskus kuuleb. Mis on juhtunud?

Häirekeskus kuuleb. Mis on juhtunud?

Krista Soosaar 20. veebr. 2018

Tartu ringkonna meditsiinigrupp alustas uut aastat hoogsalt.
11. veebruaril tähistatakse Euroopas rahvusvahelist 112 päeva.
Nii ka meie koolitusel pandi suurt rõhku hädaabikõne tegemisele, sest kriitilises olukorras mängib päästva abi saamisel väga suurt rolli just õigeaegne, konkreetne ja informatiivne kõne numbrile 112. Tihti võib olla ka olukordi, kus me enamat teha ei saagi, kui abi kutsuda.

Esmalt kõigile ka väike ülesanne - küsige oma pereliikme, sõbra või töökaaslase telefon ning proovige kui ruttu õnnestub helistada hädaabinumbrile.

 

Paljud kindlasti üllatuvad, et see pole sugugi lihtne ülesanne ja seda veel kriitilises olukorras juhul kui endal telefoni pole.

 

Esmaabi situatsioonõppe teoreetilises osa tuletati kõigile osalejatele esmalt meelde esmaabi ABC, siis kuidas anda stabiilne küliliasend teadvuseta patsiendile ning kuidas käsitleda šoki seisundis patsienti.

Häirekeskus kuuleb. Mis on juhtunud?
Pilt: Krista Soosaar
Häirekeskus kuuleb. Mis on juhtunud?
Foto: Krista Soosaar

Hea lugeja, veel üks oluline testküsimus sulle - südamemassaazi ja kunstliku hingamise ehk siis elustamise vahekord on .....?

Jah see on kolmkümmend vajutust rindkerele ja kaks hingamist. Ikka ja jälle me avastame, et kahtleme selle teadmises.

Teadvuseta ja šokis patsiendi käsitlemine meelde tuletatud, algas hoogne ja emotsioonide rohke praktika. Mängiti läbi väga erinevaid õnnetusjuhtumeid ja kriitilisi situatsioone. Käisime kuumal päeval metsas, kus leidsime seltskonna kannatanuid, ühte oli hammustanud rästik, teine oli söönud mustikate asemel ussilaka vilju ning vaevles seetõttu kõhuvalu käes, kolmas oli lihtsalt saanud kuumarabanduse ning neljas lamas teadvuseta.

Häirekeskus kuuleb. Mis on juhtunud?
Foto: Krista Soosaar

Järgmiseks leidsime seltskonna mehi vannitoas elektrijuhtmeid parandamas, mille tulemusena üks meestest oli saanud surmava elektrilöögi, teine lamas teadvuseta voolu all olevates juhtmetes ning kolmas mees tammus ringi suurte põletushaavadega kätel.

Sealt edasi autoavarii, kus tuli abistada nii verejooksuga kui teadvusetuid kannatanuid, veel oli vaja päästa suitsuvingu täis ruumist neli teadvuseta inimest ning päädis õppepäev suure lennuõnnetusega. See oli tõsine katsumus, sest tegeleda tuli suure hulga kannatanutega. Õppisime kuidas viia läbi esmane triaa¾i ja kuidas kergemate vigastustega inimesi rakendada endale appi ning tulemuseks päästsime väga erinevad kannatanud nii verejooksu, põletusega, valuga südames, tokk rinnus, sooled kõhupeal kui ka alanud sünnitegevusega naise ja sündimata lapse elud :)

Mõelge korraks, kuidas teie sellistes situatsioonides abi annaksite!?

Naised, kes sellel õppepäeval osalesid, olid enamus ka varasemalt sarnasest õppepäevast osa võtnud ning nende sõnul on just parim viis kinnistada esmaabialaseid teadmisi läbi rollimängude!

Täname Meditsiinigrupi situatsioonõppe korraldajat meeskonda ja jääme ootama järgmist põnevat koolitust!

Häirekeskus kuuleb. Mis on juhtunud?
Foto: Krista Soosaar

FastLion CMS

Häirekeskus kuuleb Mis on

Häirekeskus kuuleb Mis on

Esmalt kõigile ka väike ülesanne - küsige oma pereliikme, sõbra või töökaaslase telefon ning proovige kui ruttu õnnestub helistada hädaabinumbrile Paljud kindlasti üllatuvad, et see pole sugugi lihtne ülesanne ja seda veel kriitilises olukorras juhul kui endal telefoni pole Tartu ringkonna meditsiinigrupp alustas uut aastat hoogsalt.11. veebruaril tähistatakse Euroopas rahvusvahelist 112 päeva.Nii ka meie koolitusel pandi suurt rõhku hädaabikõne tegemisele, sest kriitilises olukorras mängib päästva abi saamisel väga suurt rolli just õigeaegne, konkreetne ja informatiivne kõne numbrile 112. Tihti võib olla ka olukordi, kus me enamat teha ei saagi, kui abi kutsuda.

Häirekeskus kuuleb. Mis on juhtunud?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse