Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu 2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval, avati Haapsalu Kultuurimajas Naiskodukaitse tegevust kajastav fotonäitus. 16 näituse avamisega üle vabariigi antakse avalöök sel aastal 90. aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustele. Läänekad Koerus kultuuri tegemas" Autor Merle Soone Avalikud suhted Kultuur ← Eelmine Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva tähistamine Haapsalus Järgmine → Naiskodukaitse baasväljaõpe kodutütre silme läbi Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas

Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas

Kati Ojaver 4. veebr. 2017

2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval, avati Haapsalu Kultuurimajas Naiskodukaitse tegevust kajastav fotonäitus. 16 näituse avamisega üle vabariigi antakse avalöök sel aastal 90. aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustele.

Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas
Mare Laide näituse avamisel kõnelemas. Foto Kati Ojaver

Naiskodukaitse Lääne ringkonna fotonäituse avasõnad Haapsalu Kultuurimajas ütles Kaitseliidu Lääne maleva teavituspealik Heiki Magnus ja seda põhjusel, et küünlapäeval pidid naised vanasti kõik tööd kõrvale jätma ning ainult puhkama. Seejärel sai sõna Lääne ringkonna esinaine Mare Laide, kes rääkis Naiskodukaitse ajaloost ja tänastest eesmärkidest. Ka iga foto kohta oli Marel midagi põnevat lisada. Tiina Leesik, taasloodud Lääne ringkonna esimene esinaine, meenutas aastaid, mil polnud veel korralikku varustust ega vahendeid, ilusatest vormidest rääkimata. Aga tahe ja pealehakkamine olid olemas ning koostöös Lääne malevaga on Lääne ringkond tänaseks üks suurimaid vabariigis. Meil on 5 jaoskonda ja kokku 194 liiget.

Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas
Tiina Leesik algusaastaid meenutamas. Foto Kati Ojaver

Näitus kajastabki meid, naiskodukaitsjaid, läbi aja. Meie hulka kuuluvad naised igalt elualalt, igasugust nägu ja tegu ning kõikvõimalike soovidega,  aga üks on kindel – meid ühendab armastus kodumaa vastu ja soov õppida olema kogukonnale toeks nii mures kui rõõmus. Ameerika professor William Edwards Deming (1900-1993) on kunagi öelnud: „Õppimine ei ole kohustuslik... ellujäämine samuti mitte.“ Naiskodukaitsjad õpivad vabatahtlikult, et jääda ellu ise ja aidata neid, kes meie abi vajavad.

Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas
Foto näituselt: "Me paneme ennast proovile... Koormusmatk 2016" Autor Anne Kull
Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas
Foto näituselt: "Me vastutame... Vabariigi aastapäeval Lihula lasteaias" Autor Anne Ööpik

 

 

Näitused üle eesti:

 

Ida-Virumaa – Narva Keskraamatukogus
Harjumaa – Harju Maavalitsuses
Jõgevamaa – Jõgevamaa Gümnaasiumis
Järvamaa – Koeru Kultuurimajas

Läänemaa – Haapsalu Kultuurikeskuses
Hiiumaa – Kärdla Kultuurikeskuses
Põlvamaa – Põlva Maavalitsuses
Pärnumaa – Pärnu Kutsehariduskeskuses
Raplamaa – Juuru Rahvamajas
Saaremaa – Parvlaeva „Suur Tõll“ pardal
Viljandimaa – Kolga-Jaani Rahvamajas
Tartumaa – Maaülikooli Raamatukogus
Valgamaa – Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses
Lääne-Virumaa – Lääne-Virumaa Keskraamatukogus
Võrumaa – Kagukeskuses

Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas
Foto näituselt: "Me oleme lõbusad... Läänekad Koerus kultuuri tegemas" Autor Merle Soone

FastLion CMS

Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu

Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu

Mare Laide näituse avamisel kõnelemas Foto Kati Ojaver Naiskodukaitse Lääne ringkonna fotonäituse avasõnad Haapsalu Kultuurimajas ütles Kaitseliidu Lääne maleva teavituspealik Heiki Magnus ja seda põhjusel, et küünlapäeval pidid naised vanasti kõik tööd kõrvale jätma ning ainult puhkama 2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval, avati Haapsalu Kultuurimajas Naiskodukaitse tegevust kajastav fotonäitus. 16 näituse avamisega üle vabariigi antakse avalöök sel aastal 90. aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustele.

Fotonäitus „Naiskodukaitse 90“ Haapsalu Kultuurimajas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse