Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Formeerimisüksus- põnev väljakutse Formeerimisüksus- põnev väljakutse 2011 aasta esimesel poolel loodud Männiku formeerimisüksus sai esimest korda kätt proovida reaalsel formeerimisel. Kahel erineval nädalavahetusel on üksusel olnud kibekiired päevad. 08. -09. ja 15. -16. oktoobril toimus Lennubaasi üksuste formeerimine reservõppe kogunemise raames. taasloomise aastapäeva tähistamine Formeerimisüksus- põnev väljakutse

Formeerimisüksus- põnev väljakutse

Reinika Tatter, Eve-Merin Aas ja Eda Põldma 20. okt. 2011

2011 aasta esimesel poolel loodud Männiku formeerimisüksus sai esimest korda kätt proovida reaalsel formeerimisel. Kahel erineval nädalavahetusel on üksusel olnud kibekiired päevad. 08.-09. ja 15.-16. oktoobril toimus Lennubaasi üksuste formeerimine reservõppe kogunemise raames.

Formeerimisüksus- põnev väljakutse
Naised tööhoos

Männiku formeerimispunkti meeskonda kuuluvad Harju Maleva naiskodukaitse jaoskondade naised- Männiku, Keila, Saue, Rävala ja Kose.  Kokku on liikmeid 34, aga õppusel osales nii kaitseliitlasi kui ka naiskodukaitsjaid ligi viiskümmend. Erinevaid gruppe juhivad meie tublid ja võimekad naised. Suure eeltöö, formeerimispunkti meeskonna teooria kursuse ja praktilise harjutuse ning relvaõppe omandasime juba enne reservväelaste õppekogunemist ja osa naisi osales ka sõduribaaskursusel.

 

Algajatele tulid abiks ka mõned kogemustega liikmed teistest formeerimispunkti meeskondadest. Esimesel nädalavahetusel valdas kõiki veel ärevus, kas eelnevalt õpitu on meeles? Kas vahendid on juba olemas, et kõik kulgeks  ikka ladusalt. Kohale jõudes asendus ärevustunne asjaliku ja tööka meeleoluga.  Kõik grupid asusid oma töökohta ette valmistama. Kui kerge oli kõik teoorias. Plaanid paberil tulid kiirelt ja loogiliselt. Grupid töötasid omavahelise koostööna laitmatult, kuniks saabus varustus. Sellist hulka riideid ja seljakottide sisu polnud me veel enne näinud. Kas tõesti peab see mahtuma sinna ruumi? Mis järjekorras väljastada? Kellele? Mida? Kuhu ja kuidas kirjutada? Sellist laadi küsimused asendusid kiiresti eelnevalt peas olnud kindlustundega. Kuid kõik sai korda. Varustuse lugemisel oldi kui taskukalkulaatorid, kõik liikus ladusalt. Oma meelerahuga üllatasid FP ülem leitnant Heiki Pajur ja FP vanem nooremseersant Arvis Hallik. Hetkekski ei kaotanud ta selget mõtlemist ja keegi ei näinud teda kordagi pead kaotamas. Küsimused leidsid oma vastuse ja ettekanded said täidetud. Harju maleva FK staabiohvitserid olid abis Lennubaasi FK koosseisus.

 

Esimesel nädalavahetusel saadeti metsa eeltreeningutele Lennubaasi allohvitserid, kellele nädala jooksul tuletati meelde kõik aastaid tagasi õpitu. Teisel nädalavahetusel ootasid nad omale seltsi alluvaid, et meeldetuletatut edasi anda. Nädal aega metsas olnud allohvitserid olid optimistlikud ja valmis eelseisvaks väljakutseks- kaks nädalat veel metsas olemiseks.

 

Männiku formeerimisüksusel olid ka teisel nädalavahetusel suureks abiks Rävala, Saue jt malevate formeerijad, kes jagasid oma kogemusi ja andsid uusi näpunäiteid, kuidas kõik kulgeks veelgi ladusamalt.

 

Formeerimine on põnev väljakutse kõigile gruppidele. Kutsutud oli ligi poolsada reservväelast, kellest JAH vastuse osalemiseks oli andnud vaid osad. Kohale tuli siiski umbes paar sada  põnevil olevat meest, kellest mõned saadeti terviseprobleemide tõttu koju tagasi.

 

Kõik mehed leidsid omale sobivad vormid ja varustuse. Meelde pidi tuletama osalejatele, kuidas on õige vormi kandmine, mis tuleb selga ja jalga panna, mida metsa kaasa ei võeta. Oli ka üsna üllatunud nägusid, kes ei mõistnudki, et laptop ja muu tehnika ei ole sobiv varustus metsa kaasa võtmiseks. Mehed lootsid, et elupaigaks on neil kasarmu, nii nagu vanasti sõjaväes. Loodame, et nad jäävad oma kahe nädalaga metsas rahule ja tagasi tulevad nad ikka positiivsete emotsioonidega.

 

Reinika Tatter(Männiku jaoskonna esinaine) tsiviilvarustuse grupijuht kommenteeris toimunut - tsiviilvarustusgrupi töö kulges plaanipäraselt. Oli üllatusi, et erinevaid üksusi, kes metsa saadeti, oli planeeritust rohkem. Esialgsete valmisseatud ladustamise kastidesse tuli teha muudatusi, kuid keegi ei heitunud ja kõik tsiviilvarustuse kotid said loogiliselt paigutatud. Loodame, et lahkformeerimine kulgeb seda kergemalt, kuid selle kohta saame tõestuse juba paari nädala pärast, kui mehed metsast tagasi saabuvad. Reservväelased võivad olla kindlad, ükski kott kaduma ei lähe ja kõik asjad tagastatakse!

 

Eve-Merin Aas (Männiku jaoskonna aseesinaine) personali grupijuhi kommentaarid- personaligruppi  ootas ees meeldiv üllatus arvutite kasutamise võimaluse näol. Sellest oli küll mitmeid kordi juttu olnud, aga varasemad väljaõpped ja kogemused omandati pabereid täites. Lisaks saime oma gruppi täiendust 3 liikme näol, kellest 2 tutvusid kogu personaligrupi tegevusega esmakordselt. Kuigi kõigi grupi liikmete ettevalmistus töö osas ja tase arvuti kasutamisel polnud võrdne, toimus õppekogunemisele saabunud reservväelase dokumentide kogumine, vormistamine ja väljastamine nagu konveieril.

 

Individuaalvarustuse grupijuht Eda Põldma (Männiku jaoskonna juhatuse liige) – individuaalvarustuse grupi tööks oli laupäeval teha ettevalmistused vormide jagamiseks. Grupiliikmed valmistasid ette oma töökohad, et võimalikult kiirelt leiaks üles õiged numbrid: sokkidest- aluspesust kuni talve välivormideni. Esimene nädalavahetus oli hea proov ning sai selgeks, milline töölõik kellelegi kõige paremini sobib.


16.10.11 hommikul olime valmis koheselt väljastama varustust ligi paarisajale reservistile.  Juhuks, kui peaks tulema kohale rohkem mehi, olime valmis tellima juurde lisavarustust. Koostöö Lennubaasi laotöötajatega oli väga hea.
Kuna iga 45 minuti tagant oli vaja teha kokkuvõtteid,  pidasime  täpset arvestust saabunud reservväelaste ja varustuse väljastamise kohta.  100-s mees sai vastuvõetud aplausiga.


Saan öelda vaid kiitvaid sõnu oma meeskonna kohta, kes mitu tundi järjest vapralt tegutsesid oma töökohtadel. Kõik mehed leidsid sobivad pesud, vormid ja saapad. Lõpetuseks sai kõik järelejäänud varustus üle loetud ning tagastatud lattu.

 

See, et meil hästi läks on kogu formeerimispunkti meeskonna töö hea tulemus, sest kui lonkab üks lüli, pidurdub tegevus ka teistes kohtades. Kõik grupid tegid tööd südamega ja olid abiks nõuga ja jõuga ka reservväelastele!

Ootame juba põnevusega uusi väljakutseid, et oma õpitut veelgi praktiseerida. Soovitame kõigile, formeerimine on väljakutset ja põnevust pakkuv tegevus!

FastLion CMS

Formeerimisüksus- põnev väljakutse

Formeerimisüksus- põnev väljakutse

Naised tööhoos Männiku formeerimispunkti meeskonda kuuluvad Harju Maleva naiskodukaitse jaoskondade naised- Männiku, Keila, Saue, Rävala ja Kose Kokku on liikmeid 34, aga õppusel osales nii kaitseliitlasi kui ka naiskodukaitsjaid ligi viiskümmend 2011 aasta esimesel poolel loodud Männiku formeerimisüksus sai esimest korda kätt proovida reaalsel formeerimisel. Kahel erineval nädalavahetusel on üksusel olnud kibekiired päevad. 08.-09. ja 15.-16. oktoobril toimus Lennubaasi üksuste formeerimine reservõppe kogunemise raames.

Formeerimisüksus- põnev väljakutse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse