Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmaabi instruktorid täiendasid end Saaremaal Esmaabi instruktorid täiendasid end 14. -16. juulini said Naiskodukaitse ja Kaitseliidu esmaabi instruktorid kokku Saaremaal Võhmas, et end täiendada ja olulistel teemadel arutleda. ← Eelmine Naiskodukaitse tunnuslause on valitud! Järgmine → Lõuna piirkonna juhtide õppepäev Esmaabi instruktorid täiendasid end Saaremaal

Esmaabi instruktorid täiendasid end Saaremaal

Nele Pernits 17. juulil 2013

14.-16. juulini said Naiskodukaitse ja Kaitseliidu esmaabi instruktorid kokku Saaremaal Võhmas, et end täiendada ja olulistel teemadel arutleda.

Naiskodukaitse on nii endale kui Kaitseliidule koolitanud aastate jooksul juba ligi 50 esmaabi instruktorit, kellest pisut vähem kui pooled osalesid ka keset suve toimunud täiendkoolitusel. Suur osa õppepäevadest kulutati ise tundide andmisele ja aktiivõppemeetodite tundma õppimisele. Nenditi, et ka esmaabi õppel saab edukalt erinevaid aktiivõppemeetodeid kasutada, tuleb lihtsalt natuke mõelda ja vaeva näha. Lisaks toimus iga tunni puhul arutelu ka sisu üle, et kõigi meditisiinilised ja esmaabi-alased küsimused vastused saaks.

Esmaabi instruktorid täiendasid end Saaremaal
Foto: Nele Pernits
Esmaabi instruktorid täiendasid end Saaremaal
Foto: Nele Pernits

Lisaks kasutati võimalust, et nii palju esmaabi instruktoreid on koos ja arutleti mitmete oluliste teemade üle. Näiteks seati grupitöö tulemusena prioriteedid esmaabi täiendõppe osas ehk millist väljaõpet võiks saada naiskodukaitsja või kaitseliitlane, kes on baasväljaõppe või sõdurioskuste baaskursuse läbinud. Selgus, et esmaabi instruktorite nägemuse kohaselt on esmajärjekorras vaja liikmetele lahingmeditsiini alast õpet.

 

Lisaks oli teemaks esmaabi õpe Kaitseliidu tegevliikme sõdurioskuste baaskursusel ja esmaabi instruktorid ise ehk siis, kes omab õigust esmaabi õpetada ja erinevad instruktorite tasemed.

 

Õppetöö välisel ajal leiti aega ka suvise Saaremaa nautimiseks, puugieemalduseks ja mõistagi sügavuti esmaabi teemadel vestlemiseks.

FastLion CMS

Esmaabi instruktorid täiendasid end

Esmaabi instruktorid täiendasid end

Naiskodukaitse on nii endale kui Kaitseliidule koolitanud aastate jooksul juba ligi 50 esmaabi instruktorit, kellest pisut vähem kui pooled osalesid ka keset suve toimunud täiendkoolitusel Suur osa õppepäevadest kulutati ise tundide andmisele ja aktiivõppemeetodite tundma õppimisele 14.-16. juulini said Naiskodukaitse ja Kaitseliidu esmaabi instruktorid kokku Saaremaal Võhmas, et end täiendada ja olulistel teemadel arutleda.

Esmaabi instruktorid täiendasid end Saaremaal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse