Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Emadepäev, mis pakkus rõõmu kõigile Emadepäev, mis pakkus rõõmu 4. mail toimus Kaitseliidu Tallinna Maleva territooriumil Plangu 4 naiskodukaitse ja kodutütarde koostöös korraldatud Tallinna ringkonna kogupereüritus "Emadepäev – Lilled emale". Üritusel oli osalus päris suur, ilmselt soosis seda ka ilus ilm. ← Eelmine Mälestuspäev Patarei vanglas Järgmine → Aeg arutleda administratiivõppel Emadepäev, mis pakkus rõõmu kõigile

Emadepäev, mis pakkus rõõmu kõigile

Helle Jürna 9. mail 2013

4. mail toimus Kaitseliidu Tallinna Maleva territooriumil Plangu 4 naiskodukaitse ja kodutütarde koostöös korraldatud Tallinna ringkonna kogupereüritus "Emadepäev – Lilled emale". Üritusel oli osalus päris suur, ilmselt soosis seda ka ilus ilm.

Emadepäev, mis pakkus rõõmu kõigile
Lapsed tegevuses. Foto: H. Jürna

Võimalik oli läbida erinevaid töötubasid ja tegevuspunkte. Oli ilutuba, kus tüdrukud said pikad juuksed kaunilt patsi punutud ning julgemad lasid teha endale näomaalinguid. Ristsõnade, nuputamise ja salakirjaga said kõik nii suured kui väiksemad ajusid ragistada. Paljud kasutasid ka võimalust, et käsitöötoas emale kaunis kaart valmistada või siis viltimistehnikas väike meene meisterdada.

 

Õues oli samuti erinevaid tegevusi: sai õhkrelvast lasta, läbida taktikarada, uudistada suurt sõjaväeautot, orienteeruda ja tutvuda meditsiinitarvikuid täis seljakotiga. Huvilised said proovida sõdurivarustust ja uudistada relvi, siseruumides oli üleval Kodutütarde Tallinna ringkonna näitus ja Naiskodukaitse tegemisi kajastav ajajoon. Loomulikult kuulub sellise toreda päeva hulka ka maitsev sõdurisupp ja seekord emadepäevale mõeldes kaunid küpsisetordid, mille valmistasid Muusika jaoskonna naiste vilkad käed. Üritust korraldades oli hästi läbimõeldud - tegevust oli nii suurtele kui ka pere väiksematele.

 

Emadepäev, mis pakkus rõõmu kõigile
Tegevusi leidsid ka isad. Foto H. Jürna

E. Kirsimäe osales emadepäeval koos oma perega ning eelneval päeval Peeteli kiriku sotsiaalkeskuses tuttavaks saadud 9-aastase vanemateta Sergeiga. Kui alguses Sergei pelgas võõraid inimesi, siis pärast lühikest sisseelamisaega meisterdas ta koos teiste lastega käsitöötoas kaarte ja ilusalongis maaliti poisid näomaalingutega tiigriteks. „Nii sai taktikavõistluse meeskonna nimeks „Kaks tiigrit“, kus sõjaväevarustuse vöö rippus poistel maani ja suur kiiver segas nägemist, aga viis purki lasti korralikult maha,“ meenutas Kirsimäe lisades, et hiljem kõik koos orienteeruma minnes arvas Sergei, et meeskonna nimeks peab saama nüüd juba „Seitse tiigrit“. „Kõigile meeldis üritus, kuid mulle tuli hinge mingi rahulolu – sai teha midagi, mida iga päev ei tee,“ lisas Kirsimäe.

 

Ka peakorraldaja K. Treufeldti sõnul läks üritus korda - eriti vedas, et ilm oli ilus ja rahvast üle ootuste rohkelt kohale tuli. „Tore oli näha, et meie külastajate seas oli nii kodutütreid, noorkotkaid, naiskodukaitsjaid kui ka kaitseliitlasi ning kaasa olid kutsutud ka pereliikmed ja sõbrad! Täname korraldajate poolt kõiki suuri ja väikseid osalejaid säravate silmade ja rõõmsa meele eest!“ tänas Treufeldt osalejaid.

 

FastLion CMS

Emadepäev, mis pakkus rõõmu

Emadepäev, mis pakkus rõõmu

Lapsed tegevuses Foto: H 4. mail toimus Kaitseliidu Tallinna Maleva territooriumil Plangu 4 naiskodukaitse ja kodutütarde koostöös korraldatud Tallinna ringkonna kogupereüritus "Emadepäev – Lilled emale". Üritusel oli osalus päris suur, ilmselt soosis seda ka ilus ilm.

Emadepäev, mis pakkus rõõmu kõigile

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse