Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eesti parimad välikokad on taas pärnakad Eesti parimad välikokad on Laupäeval, 22. septembril toimus Pärnumaal Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus, kus võistlejad pandi proovile kaheksal alal. Kokkuvõttes saavutas parima tulemuse Pärnumaa võistkond, kaitstes sellega kaks aastat tagasi toimunud võistlusel saadud Eesti parimate välikokkade tiitlit. Eesti parimad välikokad - taas Pärnumaa ringkonna võistkond! Foto: Maret Kommer Toitlustamine Võistlused ← Eelmine Pärnumaal selgitatakse välja Eesti parimad välikokad Järgmine → Naiskodukaitse oli aktiivseim organisatsioon Paide-Türi rahvajooksul Eesti parimad välikokad on taas pärnakad

Eesti parimad välikokad on taas pärnakad

24. sept. 2018

Laupäeval, 22. septembril toimus Pärnumaal Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus, kus võistlejad pandi proovile kaheksal alal. Kokkuvõttes saavutas parima tulemuse Pärnumaa võistkond, kaitstes sellega kaks aastat tagasi toimunud võistlusel saadud Eesti parimate välikokkade tiitlit.

Võistlusel osalesid 12 Naiskodukaitse ringkonna esindused. Teiseks tuli Jõgeva nelik ning kolmanda  koha saavutasid Tallinna naised. Esikolmik mahtus tihedalt kümne punkti sisse, neljas koht aga oli juba 28 punkti kaugusel poodiumist.

Eesti parimad välikokad on taas pärnakad
Naiskodukaitse VI välitoitlustuse erialavõistlus. Foto: Maret Kommer

Kõige olulisema kaalu andsid võistluse tulemusse loomulikult toitlustamine ja väliköögis hügieenireeglitest kinnipidamine. Võistkondadel tuli kodust kaasa võtta 100 omatehtud suupistet, mida päeva jooksul hindasid konkurendid. Teistest rebisid tabelis kiiresti ette pärnakate valmistatud klassikalised kondenspiimaga pähklid, mis tõenäoliselt eristusid oma lihtsusega.

Eesti parimad välikokad on taas pärnakad
Võistlejate kodutööna valminud 6 x 100 suupistet. Foto: Maret Kommer
Eesti parimad välikokad on taas pärnakad
Võistlejate kodutööna valminud 6 x 100 suupistet. Foto: Maret Kommer
Eesti parimad välikokad on taas pärnakad
Puhtuse kontroll! Foto: Maret Kommer

Väliköögis tuli pooltel võistkondadel valmistada lõunaks supp ning ülejäänud asusid köögis õhtusöögiks riisirooga valmistama. Toidu valmistamise ajal jälgis iga võistkonda kohtunik, kes tegi märkmeid köögihügieeni kohta. Kokad peavad teadma, kuidas ala ette valmistada, millal käsi pesta, millal kummikindaid vahetada ning millist lõikelauda kasutada. Suuremad punktivahed lõi sisse etteantud kogusest ja tähtajast kinnipidamine. Lõpuks hindas ¾ürii ka toitu ennast ning võrdses tugevas võistluses sai mõnele saatuslikuks liiga kaua podisenud riis või lohakalt hakitud köögiviljad. Köögivõistlus oli väga tasavägine ning kokkuvõttes oli siin punktis parim Tallinna ringkonna võistkond.

Eesti parimad välikokad on taas pärnakad
Hallitust tunned? Foto: Maret Kommer

Samal ajal kui osad võistkonnad süüa tegid, liikusid teised Jõulumäele üles seatud kontrollpunktide vahel ja lahendasid seal praktilisi ja ka lõbusamaid harjutusi. Traditsiooniks on saanud pimemaitsmine, kus seekord tuli keeduvorsti ja sibula kõrval vahet teha ka näiteks arbuusikoorel ja suvikõrvitsal. Samuti on tava lasta kokkadel silma järgi mõõta välja etteantud kogused toiduaineid. Porgandikastis oli võistluse lõpuks hulk peenikest pudi, sest mõne koka terav silm ütles, et just see väike viiluke on 450 grammist puudu.

 

Päästeameti punktis said kõik võistkonnad maksimumpunktid. Võistlejate ülesanne oli kustutada õlipannile lahvatanud tulekahju ning sellega said kõik võistlejad hakkama.

 

Uudne ja lõbus ülesanne oli hallituspiltide äratundmine. Tartu fotograaf Heikki Leis on välja andnud raamatu, kus on piltidel rida hallitavaid köögivilju, ning võistlejad pidid arvama, mis juurikatele on uus elu sisse tulnud. Loodetavasti ei anna saadud tulemus vihjeid parimate arvajate külmkapi puhtuse kohta.

 

Lisaks tuli rööprähelda koka-aliases ja arvata ära mitmest marjast kokku keedetud mooside koostis.

 

Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus toimub iga kahe aasta järel ning seekordne võistlus oli juba kuues.

 

Eesti parimad välikokad on taas pärnakad
Eesti parimad välikokad - taas Pärnumaa ringkonna võistkond! Foto: Maret Kommer

FastLion CMS

Eesti parimad välikokad on

Eesti parimad välikokad on

Võistlusel osalesid 12 Naiskodukaitse ringkonna esindused Teiseks tuli Jõgeva nelik ning kolmanda koha saavutasid Tallinna naised Laupäeval, 22. septembril toimus Pärnumaal Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus, kus võistlejad pandi proovile kaheksal alal. Kokkuvõttes saavutas parima tulemuse Pärnumaa võistkond, kaitstes sellega kaks aastat tagasi toimunud võistlusel saadud Eesti parimate välikokkade tiitlit.

Eesti parimad välikokad on taas pärnakad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse