Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS EMAD JA TÜTRED ORAJÕE Natuke rohkem kui aasta tagasi asutasid 16 aktiivset naist Põlva ringkonnas uue jaoskonna, mille nimeks sai Orajõe jaoskond. Tänaseks on meie jaoskond kasvanud juba 26 liikmeliseks. Vot sellised vahvad naised on Orajõe jaoskonnas! Foto: Caroly Märtson ← Eelmine Ühisprojekt ''„Kingitus naisele, emale“ Järgmine → Muljeid patrullvõistluselt Must Kotkas 2021 EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS

Kristi Johanson, Orajõe jaoskonna esinaine. 25. mail 2021

Natuke rohkem kui aasta tagasi asutasid 16 aktiivset naist Põlva ringkonnas uue jaoskonna, mille nimeks sai Orajõe jaoskond. Tänaseks on meie jaoskond kasvanud juba 26 liikmeliseks.

Märkimisväärne on meie jaoskonna juures see, et pea poole liikmeskonnast moodustavad emad ja tütred. Nimelt on meie jaoskonnas lausa viis ema ja tütre paari, aasta pärast ehk juba kuus. See fakt näitab, et Orajõe jaoskond on tugev, jätkusuutlik ning traditsioonidega jaoskond. Järgnevalt annangi ülevaate nendest tublidest emadest ja nende tütardest.

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS
Foto: Caroly Märtson
EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS
Foto: Caroly Märtson

Kristel ja Elisabeth. Kristel on Orajõe jaoskonna üks asutajaliikmetest, eelmisest aastast Põlva ringkonna tegus aseesinaine, EVAK grupi ning meditsiinigrupi juht. Alati olemas kui on vaja toetavat abikätt või head nõu. Kristel oli Põlva ringkonna Aasta naiskodukaitsja 2020. aastal. Tema tütar on küll vaid loetud nädalad meie organisatsiooni noorliige, aga kindlasti saab tema panus organisatsiooni olema hindamatu. Elisabeth liitus meiega Kodutütarde ridadest ning hetkel keskendub ta baasväljaõppe läbimisele. Vabal ajal tegeleb ta laulmisega tütarlaste ansamblis DeViis.

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS
Foto: Caroly Märtson

Annely ja Anabel. Ka Annely oli jaoskonna loomise juures, tegutsedes samal ajal spordigrupi juhina. Täna on Annely hindamatu Orajõe jaoskonna juhatuse liige. Kui mõne võistluse või ürituse juures on vaja abi tabeltöötlusega, siis see töö on just Annelyle. Anabel on endine kodutütar, liitudes esialgu meiega noorliikmena, kuid tänaseks on täisväärtuslik tegevliige, kellel baasväljaõppe moodulid said läbitud juba kodutütrena. Anabel on ennast proovile pannud nii koormusmatkal kui laskevõistlusel ning kuulub hetkel meie jaoskonna revisjonikomisjoni. Vabal ajal tegeleb Anabel maadlusega.

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS
Foto: Caroly Märtson

Katrin ja Evelin. Katrin on eeskujuks meile kõigile, eelkõige aga oma kodutütarde rühma tüdrukutele. Nimelt on Katrin igati tubli ja aktiivne noortejuht. Ta on täiendanud pidevalt oma teadmisi läbides lisaks baasväljaõppele ka sõdurioskuste (SOK) ning lasketreeneri abitreeneri kursused. Katrin on alati nõu ja jõuga abiks, olgu siis vaja minna metsa orienteeruma, koormusmatkale, patrullvõistlusele või spordivõistlusele. Hetkel kuulub Katrin meie jaoskonna juhatusse, olles samuti selle loomise juures suureks abiks. Evelin on otse loomulikult endine kodutütar ja lühikese ajaga juba ennast tõestanud – aidanud emal kodutütreid koolitada, esindanud ringkonda koormusmatkal, orienteerumis- ja suusavõistlustel. Evelini vaba aja sisustavad suusatreeningud.

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS
Foto: Caroly Märtson

Jaanika ja Kairiin. Jaanika – naine, kes saab kõigega hakkama ja tänu kellele on Naiskodukaitsesse tee leidnud nii mõnedki aktiivsed liikmed. Ta on aktiivne igal rindel, aga eelkõige EVAK ja meditsiinigrupi juures Kristeli parema käena. Lisaks sellele on ta ohutushoiu instruktor, kuulub ringkonna ja jaoskonna  juhatusse ning on meie esindaja keskkogul. Sarnaselt eelmistele tüdrukutele on ka Kairiin endine aktiivne kodutütar. Ta on hea orienteeruja, tubli laskja ja üldse nii vaimselt kui kehaliselt võimekas. Ta on esindanud ringkonda koormusmatkal, orienteerumis- ja suusavõistlustel. Tema vaba aeg kulub metsas rassimisele ehk orienteerumisele. Kodutütrena tõi ta 2018. aastal koos emaga võidutule Põlvamaale.

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS
Foto: Caroly Märtson

Anu ja Keidi. See superduo liitus Naiskodukaitsega koos 2019. aastal, üksteist toetades, täiendades ja utsitades. Kui Anu panustab organisatsiooni organiseerimise ja revideerimise näol, siis Keidi on aktiivne tegutseja. Sarnaselt eelpool nimetatutele on ka Anu ja Keidi jaoskonna loomisesse märkimisväärselt panustanud. Täna on Anu meie esindaja ringkonnakogul, ringkonna revisjonikomisjoni liige ja EVAK grupi logistikagrupi juht. Keidist on saanud Orajõe jaoskonna aseesinaine. Ta on esindanud ringkonda koormusmatkal, orienteerumis- ja suusavõistlustel. Vabal ajal Anu laulab ja Keidi teeb sporti (orienteerumine, tõukerattasõit, jalgpall).

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS
Foto: Caroly Märtson

Ja siis see kuues paar – Orajõe jaoskonna süda ja juht Kristi ning tema tütar Lisette. Kristi on Naiskodukaitses panustanud mitmeid aastaid ringkonna revisjonikomisjoni töösse, olnud Põlva jaoskonna juhatuse liige ja aseesinaine, nüüd siis Orajõe jaskonna esinaine. Kontoritöötajana on tema  kirg paberid ja asjaajamine, siit ka erialavalik – staabiassistent. Aastal 2016 oli ta Põlva ringkonna Aasta naiskodukaitsja. Kristi on väga kindel kaaslane ja kui ta midagi lubab, siis võib kindel olla, et see asi saab tehtud perfektselt. Lisette on aktiivne kodutütar juba esimesest klassist alates, osalenud mitmel korral isamaateemalisel omaloomingukonkursil, osalenud laagrites ja väljaõppeüritustel, noortekogu liige. Noorteinstruktor Aile Vals kirjeldab Lisettet kui tohutu empaatiavõimega kompromissiinimest, kes oskab kuulata, kaasata, jagada ja organiseerida. Hetkel kuulub Lisette veel kodutütarde ridadesse, kuid peagi tuleb üle naiskodukaitsesse. Vabal ajal käivad ema ja tütar koos tõukerattaga sõitmas.

 

Need emad on teinud super tööd, olles oma tütardele eeskujuks panustamaks naiskodukaitse organisatsiooni ja selle väärtuste edasi kandmisesse. Vot sellised vahvad naised on Orajõe jaoskonnas!

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS
Foto: Caroly Märtson

FastLion CMS

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE

Märkimisväärne on meie jaoskonna juures see, et pea poole liikmeskonnast moodustavad emad ja tütred Nimelt on meie jaoskonnas lausa viis ema ja tütre paari, aasta pärast ehk juba kuus Natuke rohkem kui aasta tagasi asutasid 16 aktiivset naist Põlva ringkonnas uue jaoskonna, mille nimeks sai Orajõe jaoskond. Tänaseks on meie jaoskond kasvanud juba 26 liikmeliseks.

EMAD JA TÜTRED ORAJÕE JAOSKONNAS

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse