Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Beebiga õppusele? Miks mitte? Beebiga õppusele? Miks mitte? 15. veebruaril toimus praktiline õppus kogu Lääne maakaitseringkonnale, kus eesmärk ja peamine õpe seisnes evakuatsioonipunkti ülesseadmises. Kaardistati hoone ning mängiti läbi toimingud evakuatsioonipunkti avamisel, selle lahti hoidmisel ja sulgemisel. Õppusel osales reguleerijana Liselle Laurits koos oma peagi üheaastaseks saava lapsega ning ta veendus - laps ei ole takistuseks Naiskodukaitse tegevusse panustamisel. Foto: Kadri Paomees Elanikkonnakaitse Evakuatsioon ← Eelmine Revolutsioon Naiskodukaitse baasväljaõppes Järgmine → Naiskodukaitse ajaloolises kohviserviisis aurab kohv igal vabariigi aastapäeval Beebiga õppusele? Miks mitte?

Beebiga õppusele? Miks mitte?

Eve Tuisk 20. veebr. 2020

15. veebruaril toimus praktiline õppus kogu Lääne maakaitseringkonnale, kus eesmärk ja peamine õpe seisnes evakuatsioonipunkti ülesseadmises. Kaardistati hoone ning mängiti läbi toimingud evakuatsioonipunkti avamisel, selle lahti hoidmisel ja sulgemisel. Õppusel osales reguleerijana Liselle Laurits koos oma peagi üheaastaseks saava lapsega ning ta veendus - laps ei ole takistuseks Naiskodukaitse tegevusse panustamisel.

Evakuatsiooniüksuse valis Liselle põhjusel, et talle meeldib inimeste psühholoogia ning talle tundus, et väikese lapse kõrvalt on see üks võimalik koht panustamiseks.

Beebiga õppusele? Miks mitte?
Foto: Kadri Paomees

Kuna Liselle osales õppusel koos peagi üheaastaseks saava Bruno Baltasariga, oli tal mänguasjade, mähkmete, toidu ja muu kraamiga planeerimist ja varustust teistega võrreldes topelt. Topelt oli ka füüsilist koormust, sest reguleerimistööd tehes pidi laps pisikesed päevauned ema kõhul tegema. Liselle leiab aga rõõmsalt, et laps ei ole takistuseks Naiskodukaitse tegevusse panustamisel, tuleb vaid teha valikuid. Praktilisel õppusel on tema sõnul näiteks kergem osaleda kui loengus, sest lapsed tahavad vabalt liikuda ja jutustada, ent möönab, et laste kõrvalt on siiski võimalik osaleda vaid sellistel üritustel, mis toimuvad Saaremaal, on nädalavahetusel – ühepäevased ilma ööbimiseta, vastasel korral tuleb mandrile kaasa võtta kogu pere.

Beebiga õppusele? Miks mitte?
Foto: Kadri Paomees

Üks põhjusi, miks Lisellele õppustel osalemine logistiliselt lihtne on, võib seisneda selles, et ta astus Naiskodukaitsesse 2013. aastal otse Kodutütarde ridadest. Seega ta teab ja tunneb meie organisatsiooni toimimist. Teine põhjus seisneb kindlasti toetavas abikaasas, kes ise panustab Kaitseliidus. „Laskespordis osalemisel on mees see, kes oma huviga teeb võimalikuks ka selle, et me mõlemad saaks osaleda isegi siis, kui oleme samas vahetuses ühe ja sama relvaga! Kui tahtmist ja huvi on, saab kõigega hakkama. Lastele on kõige olulisem vanematega koos veedetud aeg, mitte nii väga see, mida koos tehakse. Seetõttu olen juba arvestanud, et enamasti liigun koos lastega, olles ühtlasi eeskujuks aktiivse eluviisiga. Olen lapsega käinud ka keskkoolis ja ülikoolis ja lapsed on olnud väga tublid!” Tubli oli ka Bruno Baltasar, kes õppuse ajal mängis ja tegutses ning avastas kõike uut, lastes emal terve päeva õppusetoimingud kaasa teha. Lisellele andis õppepäev kindlust, et lastega ON võimalik õppustel osaleda. Lihtsalt järgmisel korral tuleb teki asemel võimlemismatt lapsele kaasa võtta – see on soojem ega nihku paigast. Tulevikus loodab Liselle olla kasulik näiteks tegevusjuhendajana lastetoas.

Beebiga õppusele? Miks mitte?
Foto: Kadri Paomees

FastLion CMS

Beebiga õppusele? Miks mitte?

Beebiga õppusele? Miks mitte?

Evakuatsiooniüksuse valis Liselle põhjusel, et talle meeldib inimeste psühholoogia ning talle tundus, et väikese lapse kõrvalt on see üks võimalik koht panustamiseks Foto: Kadri Paomees Kuna Liselle osales õppusel koos peagi üheaastaseks saava Bruno Baltasariga, oli tal mänguasjade, mähkmete, toidu ja muu kraamiga planeerimist ja varustust teistega võrreldes topelt 15. veebruaril toimus praktiline õppus kogu Lääne maakaitseringkonnale, kus eesmärk ja peamine õpe seisnes evakuatsioonipunkti ülesseadmises. Kaardistati hoone ning mängiti läbi toimingud evakuatsioonipunkti avamisel, selle lahti hoidmisel ja sulgemisel. Õppusel osales reguleerijana Liselle Laurits koos oma peagi üheaastaseks saava lapsega ning ta veendus - laps ei ole takistuseks Naiskodukaitse tegevusse panustamisel.

Beebiga õppusele? Miks mitte?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse