Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna ringkonnas Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna 29. -30. oktoobril toimus Tallinnas Uus -Tatari õppeklassis Naiskodukaitse baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul. Foto: Triin Kravets Jääme põnevusega järgmiseid Naiskodukaitse baasväljaõppe mooduleid ootama ja ka oma panust organisatsiooni liikmena andma! ← Eelmine Abistamine algab iseendast Järgmine → Esmaabi baasväljaõppel massikakluse haavu lappimas Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna ringkonnas

Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna ringkonnas

Margit Lõiv 8. nov. 2016

29.-30.oktoobril toimus Tallinnas Uus -Tatari õppeklassis Naiskodukaitse baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul.

Kokku oli tulnud 18 huvilist, sealhulgas oli õppureid ka „naabrite juurest“ Harjumaalt ja Lääne ringkonnast. Kohale olid tulnud ka  ka naiskodukaitsega liitumisest huvitatud kodutütred.

 

Kuna enamik naisi olid värskelt sellel aastal organisatsiooniga liitunud, siis oli koolitus neile esimene põhjalikum tutvumine eesootavaga. Kaks tihedat koolituspäeva koosnesid kokku 11 moodulist, vahepeal olid pausid üksteisega tutvumiseks ja suhtlemiseks.

 

Janno Isat Kaitseliidust tegi huvitava kokkuvõtte riigikaitse  ja Kaitseliidu teemadel, mis tekitas küllalt aktiivset kaasamõtlemist ja küsimusi. Eks ole ju riigikaitse teema hetkel väga aktuaalne ja põnev.

 

Heidi Tormeti juhendamisel ja tugevat tuult trotsides õppisime rivisammu, pälvides sellega naabermajade elanike märkimisväärse tähelepanu. Samuti tutvustati meile nii kaunist paraadvormi kui ka igapäevast sõdurivormi ning räägiti vormi kandmise reeglitest. Põnevusega jääme ootama, millal rivisammu praktikas kasutada saab.

Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna ringkonnas
Foto: Triin Kravets

Põhjalikult tutvustati Naiskodukaitse struktuuri ja juhtimissüsteemi ning struktuuriüksuste juhte.


Juba esimesel koolitusel oli meil hea võimalus Naiskodukaitse esinaise Airi Toomingaga kohtuda, kes pidas meile Naiskodukaitse arenguperspektiividest kohta koolituse. Airi andis hea võimaluse igaühel enda sisse vaadata ja mõelda ning isiklikud soovid ja eesmärgid kirja panna. Selle tulemusel selgus, et kokku olid tulnud vägagi aktiivsed ja teotahtelised naised, kes on valmis vabatahtlikuna panustama.

 

Angelika Lebedev tutvustas Naiskodukaitse ajalugu, tegevusi ja organisatsiooni sisemist korraldust, tehes seda väga kaasaegsete õpetamismeetoditega. Samuti saime Naiskodukaitse erialadest põhjaliku ülevaate. Mitme koolitusmooduli raames kasutati iseseisvat grupitööd, mis kahtlemata paneb rohkem kaasa mõtlema ja teeb teema väga lihtsate vahenditega selgeks ja arusaadavaks.

 

Koolituspäeva korralduslik pool oli Triin Kravetsi vedada, kes küll hääle ajutise kaotuse tõttu ei saanud läbi viia endale planeeritud mooduleid, kuid oli mõlemal päeval maitsva lõuna ja kohvipausid korraldanud. 

Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna ringkonnas
Foto: Triin Kravets

Jääme põnevusega järgmiseid Naiskodukaitse baasväljaõppe mooduleid ootama ja ka oma panust organisatsiooni liikmena andma!

FastLion CMS

Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna

Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna

Kokku oli tulnud 18 huvilist, sealhulgas oli õppureid ka „naabrite juurest“ Harjumaalt ja Lääne ringkonnast Kohale olid tulnud ka ka naiskodukaitsega liitumisest huvitatud kodutütred 29.-30.oktoobril toimus Tallinnas Uus -Tatari õppeklassis Naiskodukaitse baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul.

Baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Tallinna ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse