Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avalike suhete kursus ehk kuidas pingelistes olukordades naeratades külma närvi säilitada Avalike suhete kursus ehk Teoreetiliselt võiks arvata, et paljudest Naiskodukaitse kursustest on just avalike suhete kursus koht, kus saab osaleda toolilt püsti tõusmata ning tundide kaupa instruktorite jagatavat tarkust ammutada. Foto: Aita Viigi Avalikud suhted Vabatahtlikud instruktorid ← Eelmine Siseministeeriumi riskikommunikatsiooni mõttetalgud Järgmine → Mentor kui teise inimese värske pilk minu valikutele Avalike suhete kursus ehk kuidas pingelistes olukordades naeratades külma närvi säilitada

Avalike suhete kursus ehk kuidas pingelistes olukordades naeratades külma närvi säilitada

13. nov. 2018

Teoreetiliselt võiks arvata, et paljudest Naiskodukaitse kursustest on just avalike suhete kursus koht, kus saab osaleda toolilt püsti tõusmata ning tundide kaupa instruktorite jagatavat tarkust ammutada.

Avalike suhete kursus ehk kuidas pingelistes olukordades naeratades külma närvi säilitada
Foto: Aita Viigi

Novembri alguses aset leidnud kursus meenutab aga paarikümnele osalejale tagantjärgi mitte niivõrd klassikalist „Sain jälle ühe tunnistuse juurde“ kursust, kuivõrd vahvat nädalavahetust, mil sai lisaks näitleja ameti praktiseerimisele omandada kõik see ja rohkemgi, mille järgi naised sinna läinud olid.


Kaks osalejat, Veronika ja Aita, meenutavad, et kursus algas hoogsalt ning juba esimestel tundidel pidid nii nemad kui ka kõik teised istumisvabaduse unustama ja mugavustsoonist väljuma. Peasüüdlasteks olid muidugi vahvad instruktorid, kes kursusel osalejad keerulistesse olukordadesse ka reaalselt panid. „Sai ikka kõvasti naerda, kui lavastasime situatsiooni, mil Maakaitsepäeval väljas olnud Naiskodukaitse telki tuli valutavate põlvedega vanem naisterahvas, kelle moodsasse kommunikatsioonivarustusse kuulus vaid nuppudega telefon, ent soov meiega liituda oli suur. Tänu omandatud oskustele jätkus meil aga juttu kauemaks ning kõik oluline sai väärikas eas daamile selgitatud,“ naerab Aita. „Tegelikult oli kogu see situatsioonide esitlemine ja taidlemine väga vahva ning lohutas see, et kõik teised tegid ju ka kaasa,” leidis naine.

Üks kaasahaaravamaid ning jutukamaid seiku oli naiste sõnul kursusel ka see osa, kus grupitöös pidi kirjeldama, keda me Naiskodukaitsega liituma ootame ja kus me teda kohata võime. „Väga meeldisid ka need tunnid, kus räägiti, milliseid võimalusi pakub avalike suhete alases töös internet, milliste näpunäidete abil koostada häid tekste, disainida plakateid, pildistada ning milliseid nüansse meediasuhtluses kindlasti silmas pidada tuleks,“ muljetab Veronika.


Aita meenutab, et kursuse teisel päeval tunnistus taskus koju sõites, kippusid suunurgad ikka ja jälle üles kiskuma, sest mõtted liikusid pidevalt tagasi erinevatele naljakatele olukordadele, mida kahe koolituspäeva vältel kogeda sai. Hoolimata kahest pikast ning tegemist täis päevast ei kahetse osalejad hetkekski, et nädalavahetus sedakorda perest eemal veedetud sai. „Täpp „I“-le oli loomulikult ka see, et sai juurde palju ägedaid tuttavaid teistest ringkondadest. Kindlasti kohtume nendega juba peagi,“ rõõmustavad naised.

Avalike suhete kursus ehk kuidas pingelistes olukordades naeratades külma närvi säilitada
Foto: Aita Viigi

FastLion CMS

Avalike suhete kursus ehk

Avalike suhete kursus ehk

Foto: Aita Viigi Novembri alguses aset leidnud kursus meenutab aga paarikümnele osalejale tagantjärgi mitte niivõrd klassikalist „Sain jälle ühe tunnistuse juurde“ kursust, kuivõrd vahvat nädalavahetust, mil sai lisaks näitleja ameti praktiseerimisele omandada kõik see ja rohkemgi, mille järgi naised sinna läinud olid Kaks osalejat, Veronika ja Aita, meenutavad, et kursus algas hoogsalt ning juba esimestel tundidel pidid nii nemad kui ka kõik teised istumisvabaduse unustama ja mugavustsoonist väljuma Teoreetiliselt võiks arvata, et paljudest Naiskodukaitse kursustest on just avalike suhete kursus koht, kus saab osaleda toolilt püsti tõusmata ning tundide kaupa instruktorite jagatavat tarkust ammutada.

Avalike suhete kursus ehk kuidas pingelistes olukordades naeratades külma närvi säilitada

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse