Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Anu Saue – Kärdla aasta ema 2012 Anu Saue – Kärdla Kärdla kultuurikeskuses toimunud Kärdla ühisgümnaasiumi iga-aastasel emadepäeva kontserdil andis linnapea Georg Linkov kingituse Aasta ema tiitli saajale, kelleks osutus kolme lapse ema, Keskkonnaameti veespetsialist, orienteeruja, naiskodukaitsja ning noortejuht Anu Saue. Foto: NKK Lääne ringkond, Kärdla Aasta Ema 2012 (vasakul) Lääne ringkonna korraldatud NKK side- ja staabi erialavõistlusel Orienteerumine ← Eelmine Ütlus „naised laevas, laev põhjas“ Läänemaal paika ei pea! Järgmine → „Kaitse end ja aita teist“ Anu Saue – Kärdla aasta ema 2012

Anu Saue – Kärdla aasta ema 2012

Helja Kaptein mai 2012

Kärdla kultuurikeskuses toimunud Kärdla ühisgümnaasiumi iga-aastasel emadepäeva kontserdil andis linnapea Georg Linkov kingituse Aasta ema tiitli saajale, kelleks osutus kolme lapse ema, Keskkonnaameti veespetsialist, orienteeruja, naiskodukaitsja ning noortejuht Anu Saue.

Anu Saue – Kärdla aasta ema 2012
Foto: Alar Tasa (Ida-Virumaa Spordiliit), Orienteerumisrajal

“Ta on orienteerumise Grand Old Lady ja õpetab praegugi kodutütreid ja noorkotkaid orienteeruma,” tutvustas Linkov tiitli saajat. Ta kuulub kogu Eesti orienteerumise absoluutsesse tippu ja on valitud 1977. aastast alates 15 korral Hiiumaa parimaks sportlaseks. Mullu valiti ta Naiskodukaitse Lääne ringkonna Aasta tegijaks.

 

Ta on aktiivne ning mitmekülgne isiksus, kes panustab igapäevatöös ja hobitegevustes Hiiumaa elu arendamisele. Lisaks igapäevatööle veespetsialistina tegeleb Saue aktiivselt spordiga. Ta on Hiiumaa orienteerujate klubi juhatuse liige, kes toob ka vabariiklikelt võistlustelt pea alati koju  mõne auhinnalise koha. Eesti edetabelis kuulub talle oma vanuserühmas 5. koht. Treenerina suudab ta füüsilist pingutust ja mõtlemist nõudva spordiala teha lastele põnevaks ja lõbusaks.

Anu Saue – Kärdla aasta ema 2012
Foto: Enn Sutting, Kärdla Aasta Ema 2012 (ees paremal) koos teiste Hiiumaa naiskodukaitsjatega Kärdlas II maailmasõjas hukkunud hiidlastele mälestusmärgi avamisel

Lisaks treeneritööle osaleb Anu Saue naiskodukaitsjana ka Kaitseliidu töös. Kodutütarde Kärdla rühma juhendajana õpetab ta lapsi armastama kodumaad ning annab neile kätte suuna kasvamaks väärikateks kodanikeks.

Tegusa inimesena oli Anu Saue reedel emadepäeva kontserdi ajal mandril koolitusel ja volitas abikaasa Toivot oma tänukõne ette lugema.

“Olen loomulikult üllatunud sellise au üle. Mul on kahju, et ei saa isiklikult teid tänada. Enda arvates pole ma teinud midagi erilist. Olen alati arvanud, et lapsed pole mitte elu segajad, vaid kaaslased, kes pakuvad palju rõõmu ja hoiavad mind noorena. Nad ei lase tunda igavust, sest ei või end mugavusest lõdvaks lasta.”

 

Anu ja Toivo Sauel on kolm sportlikku last-ekstreemsportlane Elo, rahvasportlane Eero ja endine tippsportlane Eveli. Neil on ka kolm lapselast: 21 aastane Kenny, 19 aastane Kaia ja 6 aastane Karl- Elias.

“Ema on ema – ega mul võrdlusmaterjali polegi,” ütles tütar Eveli Saue. Ta on üllatunud, kui palju ema jõuab – töö, treeningud, võistlused, kodu, aed ja loomulikult oma pere. “Kunagi ei juhtunud, et emal poleks olnud minu jaoks aega,” meenutas tütar. Tema sõnul on praegugi hea koju tulla ja emalikku hoolt nautida. 

“Tunneme siirast rõõmu ja oleme uhked sellise kaaslase üle,” ütles Naiskodukaitse Lääne ringkonna aseesinaine Karin Rünkorg. Ta rääkis, et Sauel on jätkuvalt vaprust, osavust, tarkust ja elurõõmu kokku sobitada kõik, mis meile elus rõõmu ja rahulolu toob.

 

Kärdla linnavalitsus koostöös Kärdla ühisgümnaasiumi õpilasesindusega valib alates 2002. aastast emadepäeval Aasta Ema tiitli saaja.

Anu Saue – Kärdla aasta ema 2012
Foto: NKK Lääne ringkond, Kärdla Aasta Ema 2012 (vasakul) Lääne ringkonna korraldatud NKK side- ja staabi erialavõistlusel

FastLion CMS

Anu Saue – Kärdla

Anu Saue – Kärdla

Foto: Alar Tasa (Ida-Virumaa Spordiliit), Orienteerumisrajal “Ta on orienteerumise Grand Old Lady ja õpetab praegugi kodutütreid ja noorkotkaid orienteeruma,” tutvustas Linkov tiitli saajat Ta kuulub kogu Eesti orienteerumise absoluutsesse tippu ja on valitud 1977 Kärdla kultuurikeskuses toimunud Kärdla ühisgümnaasiumi iga-aastasel emadepäeva kontserdil andis linnapea Georg Linkov kingituse Aasta ema tiitli saajale, kelleks osutus kolme lapse ema, Keskkonnaameti veespetsialist, orienteeruja, naiskodukaitsja ning noortejuht Anu Saue.

Anu Saue – Kärdla aasta ema 2012

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse