Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus 19. -21. septembril Tartusse kogunevad õppurid teevad esimese sammu rühmaparameedikuks saamise raskel teekonnal. Foto: Urve Loit Meditsiin ← Eelmine Alutaguse ringkonna naiskodukaitsja An¾ela Voronova võitis laskmise MMil pronksmedali Järgmine → Naiskodukaitsja Velli Ehasalu tehtud foto valiti Euroopa parimaks Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

Kersti Posmo¹enski, NKK väljaõppe arendusspetsialist, rühmaparameediku kursuse ülem 19. septemberil 2014

19.-21. septembril Tartusse kogunevad õppurid teevad esimese sammu rühmaparameedikuks saamise raskel teekonnal.

Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus
Foto: Kristel Kitsing

Esimesel nädalavahetusel alustatakse sissejuhatavate teemadega: parameediku õigused ja kohustused ning meditsiinieetika alused, samuti tutvutakse KV meditsiiniteenistuse struktuuri ja ülesannetega.

 

Kuna kursus koosneb vaid kümnest nädalavahetusest, mis üldiselt meditsiiniõppes on väga väike aeg, siis alustatakse juhendajate valvsa pilgu alla kohe ka lihtsamate käeliste oskuste õppimisega. Neid praktilisi oskuseid, alates vererõhumõõtmisest ja muudest kannatanu uurimisel teostatavatest protseduuridest, lõpetades süstimise ja perifeerse veeni kanüleerimisega, harjutatakse läbi kogu kursuse, et kursuse lõppedes oleks saavutatud vajalik kogemus kiirabipraktikal toimetulemiseks.

 

Instruktoritena osalevad kogenud koolitajad Tartu Kiirabikoolituskeskusest ja KVÜÕA-st, praktiliste oskuste juhendajatena on abiks ka eelmiste Rühmparameediku erialakursuse KL-s lõpetanud.

 

Kokku esitas kandidatuuri 41 inimest, neist kursusele kutsuti katsete tulemuste põhjal 20 õppurit kümnest erinevast ringkonnast ja malevast.

 

Rühmaparameediku erialakursust Kaitseliidus korraldab Naiskodukaitse alates 2009. aastast.

Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus
Foto: Urve Loit

FastLion CMS

Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

Foto: Kristel Kitsing Esimesel nädalavahetusel alustatakse sissejuhatavate teemadega: parameediku õigused ja kohustused ning meditsiinieetika alused, samuti tutvutakse KV meditsiiniteenistuse struktuuri ja ülesannetega Kuna kursus koosneb vaid kümnest nädalavahetusest, mis üldiselt meditsiiniõppes on väga väike aeg, siis alustatakse juhendajate valvsa pilgu alla kohe ka lihtsamate käeliste oskuste õppimisega 19.-21. septembril Tartusse kogunevad õppurid teevad esimese sammu rühmaparameedikuks saamise raskel teekonnal.

Algab Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse