Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta tõusev täht ja teised tegijad Aasta tõusev täht ja Naiskodukaitse (NKK) Pärnumaa ringkonna aastalõpupeo korraldamise järg jõudis Tori jaoskonna kätte ja sellepärast saidki naiskodukaitsjad kolmapäeva, 6. detsembri õhtul sealses rahvamajas jõuluses õhkkonnas kokku. Lähenevate suurte pühade tunnet lisas Selja lauluseltsing Merike Teppan-Kolgi juhatusel. Instruktor Siret Tammekänd tänusõnu jagamas Selja lauluseltsing meeleolu loomas ← Eelmine Evakueerijad seisid rinnutsi väljakutsetega Järgmine → Pärnumaa ringkonna esindus rändas Stenbocki majas Aasta tõusev täht ja teised tegijad

Aasta tõusev täht ja teised tegijad

Silvia Paluoja, Pärnu jsk 7. dets. 2023

Naiskodukaitse (NKK) Pärnumaa ringkonna aastalõpupeo korraldamise järg jõudis Tori jaoskonna kätte ja sellepärast saidki naiskodukaitsjad kolmapäeva, 6. detsembri õhtul sealses rahvamajas jõuluses õhkkonnas kokku. Lähenevate suurte pühade tunnet lisas Selja lauluseltsing Merike Teppan-Kolgi juhatusel.

„Täna oleme siin, et meenutada mööduvat aastat ja veeta mõnus õhtu tuttavate seltsis,” kõneles NKK Pärnumaa ringkonna esinaine Leiu Lepik. „Tänan teid kõiki erakordse aasta eest! Oleme oma ringkonnas jõudnud päris paljut korda saata ning igaühe panus on olnud väga oluline. Aitäh, et olete tulnud välja, osalenud koolitustel, erialaväljaõppes, organisatsiooni tutvustamisel. Aitäh, Hele Nööri, et oled leidnus nii palju aega panustada! Aitäh, Aili Krahv, et Orkaanil nii särasilmselt ja suure entusiasmiga tegelesid noortega!”

Leiu Lepik ütles, et need on vaid mõned näited meie naistest ja järgnev tunnustamis- ja tänuõhtu kulgemine tõestas ringkonna esinaise sõnu. Aga võtame järjekorras ja alustame aasta tegijatest, keda Pärnumaa ringkonnas selgitati esimest korda.

 

Aasta tõusev täht ja teised tegijad
Aasta 2023 tegijad. Vasakult: Silvia Paluoja, Pille Perner, Ronald Bertil Sang, Kirsti Toodu, Maret Kommer. Siin ja edaspidi - fotod: Dairi Õun
Aasta tõusev täht ja teised tegijad
Aasta toitlustaja: Pille Lehtemaa

Aasta tõusev täht: Pille Perner, kes astus NKKsse 2022. aastal ja võttis vastu avalike suhete grupijuhi koha.

Aasta koolitaja: Maret Kommer, kelleta ei oleks meditsiinigruppi ega sellekohaseid õppusi.

Aasta sportlane: Mari-Liis Kaljur, edukas sportlane nii orienteerumises kui ka laskevõistlustel.

Aasta toetaja: Ronald Bertil Sang, tubli ja teotahteline kaitseliitlane, kes on aidanud meie naisi korduvalt, muuhulgas selleaastasel patrullvõistlusel.

Aasta üritus: Liilia retk 2023, ringkonnasisene patrullvõistlus, mille algatas Vändra jaoskond.

Aasta tegija: Kirsti Toodu, Pärnu jaoskonna esinaine, evakuatsioonirühma personalimeeskonna ülem.

Aasta side- ja staabigrupi grupi liige: Ingrid Apsalon.

Aasta meditsiinigrupi liige: Aveli Kink.

Aasta avalike suhete grupi liige: Silvia Paluoja, NKK tegevuse kajastaja.

Aasta toitlustaja: Pille Lehtemaa.

Aasta tõusev täht ja teised tegijad

Tunnustatutele andsid kaunid liiliaristi kujutisega klaasist nimelised meened üle ringkonna esinaine Leiu Lepik ja aseesinaine Ivi Korju.

Toitlustusgrupi eesotsas „peakokaks” tituleeritud Pille Lehtemaa üllatas katlaäärseid abilisi sametkaanelise tänukirjaga.

NKK jaoskondade vahelise spordivõistluse üldvõidukarikas rändas Vändra jaoskonda ja selle võttis vastu jaoskonna esinaine Airin Laasma. Võistlusel oli neli etappi, millest viimase võitis Saarde jaoskond, mis jäi aasta kokkuvõttes jagama teist ja kolmandat kohta Ülejõe jaoskonnaga.

Aasta tõusev täht ja teised tegijad
Rändkarikas võiduka Vändra jaoskonna käes

Tänuaplaus saatis ka nooremallohvitseri kursuse lõpetanud Maret Kaljulaidi, kellele NKK esinaine Airi Tooming saatis nimelise kingituse panuse eest Eesti riigikaitsesse, ja neid 14 naiskodukaitsjat, kes võtsid osa kevadest sügiseni toimunud sõdurioskuste kursusest.

Edukalt võistlustel osalenutena pälvisid tunnustussõnu Maret Kaljulaid, Airin Laasma, Pille Kullamä, Annika Mõttus, Sirle Seisonen, Aire Liik, Mari-Liis Kaljur.

Aasta tõusev täht ja teised tegijad
Sõdurioskuste kursuse edukalt lõpetanud naised

Lõppeval aastal moodustati Ivi Korju eestvedamisel NKK Pärnumaa ringkonna ajalootoimkond, valmistumaks väärikalt NKK 100. aastapäevaks ja andes oma osa juubelikogumikku.

Tore on lugeda kuu ülevaateid, mida koostavad ringkonna esinaine Leiu Lepik ja instruktor Siret Tammekänd.

„Me oleme tegijad,” võttis aasta Tori rahvamajas kokku ringkonna instruktor Siret Tammekänd, viidates tegevustele, mis jäävad piduliku vormi varju.

Aasta tõusev täht ja teised tegijad
Instruktor Siret Tammekänd tänusõnu jagamas
Aasta tõusev täht ja teised tegijad
Aasta tõusev täht ja teised tegijad
Selja lauluseltsing meeleolu loomas
Aasta tõusev täht ja teised tegijad

FastLion CMS

Aasta tõusev täht ja

Aasta tõusev täht ja

„Täna oleme siin, et meenutada mööduvat aastat ja veeta mõnus õhtu tuttavate seltsis,” kõneles NKK Pärnumaa ringkonna esinaine Leiu Lepik „Tänan teid kõiki erakordse aasta eest! Oleme oma ringkonnas jõudnud päris paljut korda saata ning igaühe panus on olnud väga oluline Naiskodukaitse (NKK) Pärnumaa ringkonna aastalõpupeo korraldamise järg jõudis Tori jaoskonna kätte ja sellepärast saidki naiskodukaitsjad kolmapäeva, 6. detsembri õhtul sealses rahvamajas jõuluses õhkkonnas kokku. Lähenevate suurte pühade tunnet lisas Selja lauluseltsing Merike Teppan-Kolgi juhatusel.

Aasta tõusev täht ja teised tegijad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse