Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta naiskodukaitsja on Ruth Maadla ja aasta kaitseliitlane Kalle Tiits Aasta naiskodukaitsja on Ruth Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna Tallinna Reaalkoolis üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud. kohale Järgmine → Testi oma kübertarkust ''Ole valmis!'' äpis Aasta naiskodukaitsja on Ruth Maadla ja aasta kaitseliitlane Kalle Tiits

Aasta naiskodukaitsja on Ruth Maadla ja aasta kaitseliitlane Kalle Tiits

19. jaan. 2020

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna Tallinna Reaalkoolis üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud.

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulid tervitama ka Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel ning Kaitseministeeriumi asekantsler Margus Matt.

Aasta naiskodukaitsja on Ruth Maadla ja aasta kaitseliitlane Kalle Tiits
Aasta kaitseliitlane Kalle Tiits ja aasta naiskodukaitsja Ruth Maadla. Foto: Kristjan Prii

Aasta naiskodukaitsja Ruth Maadla kohta on kirjutatud järgmiselt:

 

Ta on silmapaistev ja kohusetundlik Võru ringkonna liige, kes ei karda kunagi oma arvamust ja mõtteid välja öelda. Tema vabatahtlikuna panustatud töötunnid on juba mitmendat aastat ületanud 600 tunni piiri. Sel aastal lõpetas ta laskur-sanitari erialakursuse ning nüüd omandab koos kaitseliitlastega teadmisi sõdurioskuste kursusel.

 

Ta on sõbralik ja meeldiv kaaslane. Ta on alati valmis appi sööstma - olgu tegu lastele laagris meditsiini õpetamisega või metsas vastutegevuse tegemisega. Ta ei salli laiskust ega äraütlemisi - lubadus on tema jaoks püha ning oma lubadustest peab ta alati kinni.

 

Ta oli üks neljast naisest, kes möödunud aastal Admiral Pitka luurevõistlusel saavutas 28 võistkonna konkurentsis 10. koha, mis on läbi aegade parim koht naiste arvestuses. Kaasvõistlejad ja kohtunikud kirjeldasid nende võistkonda kui naerusuist, energilist ja positiivset. Tema ise arvas, et kui neil ei oleks just sellised inimesed naiskonnas nagu olid, siis oleks selline koht kindlasti olemata olnud. Nii kui üks neist väsis, võttis keegi teine motiveerimise enda peale ja koos mindi lõpuni.

 

Tema ema on öelnud: “See, kui oluline on tema jaoks olnud see naiskodukaitse, sai mulle hästi selgeks nende aastate jooksul, mis ta Norras töötas. Teekond Flamist koju oli tal nii umbes 21 tundi, paljude ümberistumistega, aga kunagi polnud see takistuseks, kui olid üritused.” Ta on kõik õppused 100% kohal.

 

Ta on hea ning usaldusväärne kaaslane. Me oleme tänulikud ja uhked!

 

Aasta kaitseliitlast Kalle Tiitsi on Saaremaa malev iseloomustanud järgmiselt:

 

„Ta on olnud maleva tegemistega seotud alates taasasutamisest. Ei ole möödunud ühtegi väljaõppealast üritust, kus ei oleks võimalik teda kohata. Tema tegevust läbi aastakümnete ilmestab ka igakülgne koostöö ja kaasabi Kaitseliidu organisatsioonidele Naiskodukaitse, Kodutütred ja Noored Kotkad. Vähe on olnud selliseid Noorte Kotkaste välilaagreid, kus ta ei oleks kaasa löönud. Seda nii autoroolis, kui ka instruktorina.  Teda kuulavad ja tema järgi joonduvad ka kõige suuremad väänikud. Teda võib nimetada maleva raudvaraks ja ilma liialduseta ka kaitseliitlase musternäidiseks."

Aasta kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valiti kümnendat korda.
 
Varasematel aastatel on aasta naiskodukaitsjaks valitud:
2010 Kristiina ABEL Tartu ringkonnast
2011 Nele PERNITS  Rapla ringkonnast
2012 Lembe LAHTMAA  Sakala ringkonnast
2013 Anu SAUE Lääne ringkonnast
2014 Kaire LÕHMUS Järva ringkonnast
2015 Triinu KÜÜNAL Jõgeva ringkonnast
2016 Kristlin KÕRGESAAR Järva ringkonnas

2017 Mare KIRR Saaremaa ringkonnast

2018 Triin SEPPET Tartu ringkonnast
 
Aasta kaitseliitlaseks on varem valitud:
2010 Madis MINTEL Lääne malevast
2011 Kaupo VARIK Pärnumaa malevast
2012 Kristjan BACHMAN Tartu malevast
2013 Meelis TINNO Alutaguse malevast
2014 Tiia KIIS Võrumaa malevast
2015 Aare KABEL Järva malevast
2016 Marko REISEL Lääne malevast

2017 Enno OTTIS Jõgeva malevast

2018 Arvid SIILAK Alutaguse malevast

FastLion CMS

Aasta naiskodukaitsja on Ruth

Aasta naiskodukaitsja on Ruth

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulid tervitama ka Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel ning Kaitseministeeriumi asekantsler Margus Matt Aasta kaitseliitlane Kalle Tiits ja aasta naiskodukaitsja Ruth Maadla Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna Tallinna Reaalkoolis üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud.

Aasta naiskodukaitsja on Ruth Maadla ja aasta kaitseliitlane Kalle Tiits

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse