Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta ema 2015 on Marve Koppel Aasta ema 2015 on Reedel (08. 05) Kuressaare linnuse kapiitlisaalis toimunud tänuüritusel kuulutas Saare maavanem Kaido Kaasik tänavuseks Saare maakonna aasta emaks kolme poja ema ja kolme pojapoja vanaema, Kuressaare ametikooli õpetaja Marve Koppeli. Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jsk ← Eelmine Naistekonverentsil räägiti turvalisusest ja väärtustest Järgmine → „Vägev oli!“ ehk Baasväljaõpe Saaremaa ringkonnas esimesel poolaastal Aasta ema 2015 on Marve Koppel

Aasta ema 2015 on Marve Koppel

Ivika laanet, Saarte Hääl, Valjala jsk 11. mail 2015

Reedel (08.05) Kuressaare linnuse kapiitlisaalis toimunud tänuüritusel kuulutas Saare maavanem Kaido Kaasik tänavuseks Saare maakonna aasta emaks kolme poja ema ja kolme pojapoja vanaema, Kuressaare ametikooli õpetaja Marve Koppeli.

Aasta ema 2015 on Marve Koppel
Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jsk

“Emadus on kõikidest kunstidest kõige kaunim,” ütles üritust avades naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr, lisades, et ema, kes kasvatab üles toredad tütred ja pojad, väärib kõrgemat austust, mis võib inimesele osaks saada.

 

Saare maavanem Kaido Kaasik rõõmustas, et meie maakonnas on selline kaunis traditsioon. “See on eelkõige võimalus ühe ema kaudu tunnustada kõiki emasid meie maakonnas,” lausus maavanem, kelle sõnul on tänavune aasta ema tõsine ja tubli saare naine, kes on üles kasvatanud kolm poega.

 

Poeg Mihkel ütles kõigepealt, et ema iseloomustada on vägaraske. “Ema olemasolu on kuidagi nii loomulik, et seda tavaliselt ei analüüsita,” tähendas ta. Jätkates, et kui seda siiski teha, siis kindlasti iseloomustavad tema ema sellised märksõnad nagu hellus, kannatlikkus, visadus, usaldus, rangus ja nõudlikkus, samas ootused ja lootused. “Meie ema tunnustamine on suur au ka lastele, sest oma valikud elus oleme teinud just ilmselt tänu temale,” rääkis Mihkel Koppel.

 

Saare maakonna aasta ema 2014 Helgi Tammur märkis tänavust aasta ema kirjeldades, et ta on alati olnud hästi aktiivne. “Ning tõenäoliselt on selle ema kodu hästi kaitstud,” lausus ta, viidates tänavuse aasta ema tublile kolmele pojale.

 

Üritusel olid kohal Marve kaks poega, Hannes ja Mihkel, noorim poeg Edgar oli kogu Eestit hõlmaval suurimal kaitseväeõppusel Siil.

 

Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand tundis heameelt, et just ametikooli töötajat on märgatud ja et ametikooli õpperühmad on saanud tunda Marve emalikku hoolitsust. Kadi raadio tegevdirektor Gunnar Siiner kinnitas, et tänavune aasta ema on kõigile eeskujuks kogu oma perega.

 

Aasta ema ise ütles, et ta võtab seda tiitlit kui sümboolset tänu paljudele hoolivatele, armastavatele ja kodusoojust loovatele emadele. “Ema olla on väärikas ülesanne, aga vanaema olla on lausa uhke ja hää,” tähendas ta, viidates, et kui sa ise jagad enda ümber head, siis saad ka seda vastu.

 

Tänavust aasta ema õnnitlesid ka tema kandidatuuri üles seadnud kolleegid Elle Mäe ja Reet Truuväärt Kuressaare ametikoolist, Saaremaa omavalitsuste liidu büroo direktor Veiko Viil, Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Kristjan Moora, erinevate erakondade esindajad. Samuti õnnitlesid aasta ema Andrus Kandima koos abikaasa Terje Eimrega, Maie Meius Ülikoolide Keskusest jpt. Üritust juhtis Katrin Keso-Vares.

 

Naiskodukaitse akadeemilise jaoskonna liikmete ning õpetajate Raili Kaubi ja Riina Aljase juhendamisel valminud teki, kuhu on sisse õmmeldud palju õrnust, hellust ja häid soove, andsid üle naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr, maavanem Kaido Kaasik ja Kuressaare gümnaasiumi kodutütar Karoline Malk.

 

Muusikalist meelelahutust pakkus naiskodukaitse akadeemilise jaoskonna lauluansambel ja laulis ka ametikooli õpilane Kai Koovisk.

 

Saare maakonna aasta ema valiti juba üheksandat korda. Aasta isa ja aasta ema valimise algataja oli Saaremaa naiskodukaitsjate kauaaegne esinaine ja Saarte Hääle ajakirjanik, varalahkunud Rita Loel.

Aasta ema 2015 on Marve Koppel
Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jsk

FastLion CMS

Aasta ema 2015 on

Aasta ema 2015 on

Foto: Irina Mägi, Akadeemiline jsk “Emadus on kõikidest kunstidest kõige kaunim,” ütles üritust avades naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr, lisades, et ema, kes kasvatab üles toredad tütred ja pojad, väärib kõrgemat austust, mis võib inimesele osaks saada Saare maavanem Kaido Kaasik rõõmustas, et meie maakonnas on selline kaunis traditsioon Reedel (08.05) Kuressaare linnuse kapiitlisaalis toimunud tänuüritusel kuulutas Saare maavanem Kaido Kaasik tänavuseks Saare maakonna aasta emaks kolme poja ema ja kolme pojapoja vanaema, Kuressaare ametikooli õpetaja Marve Koppeli.

Aasta ema 2015 on Marve Koppel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse