Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Appi, ta on püsti hull- teda mina aidata ei saa!“ „Appi, ta on püsti . . . olid nädalavahetusel 1. -2. Oktoober toimunud BVÕ esmaabi mooduli läbiviimisel õppur Anu sõnad lahendades situatsioon ülesannet, mida teised olid neile ettevalmistanud. ← Eelmine NKK Põlva ringkond võõrustas sõpru Lääne ringkonnast Järgmine → Põlva Naiskodukaitsjad võtsid mõõtu side- ja staabierialal „Appi, ta on püsti hull- teda mina aidata ei saa!“

„Appi, ta on püsti hull- teda mina aidata ei saa!“

S.Kingla 3. okt. 2011

...olid nädalavahetusel 1.-2. Oktoober toimunud BVÕ esmaabi mooduli läbiviimisel õppur Anu sõnad lahendades situatsioon ülesannet, mida teised olid neile ettevalmistanud.

„Appi, ta on püsti hull- teda mina aidata ei saa!“
Mulaa¾ide paigaldus enne situatsioon ülesannet.
„Appi, ta on püsti hull- teda mina aidata ei saa!“
"HULL" kellel oli klaasikild otsaees kinni.

Selle aasta esmaabi BVÕ viidi läbi seekord Taevaskojas Salamaa puhkekeskuses.  Kohale olid oktoobikuu esimesele nädalavahetusele kogunenud Võru ja Põlva ringkonna naiskodukaitsjad.

 

Koolituse läbiviimine oli usaldatud instruktoritele Ulvi Karu- Tartu ringkonnast, Tuulike Mölder- Põlva ringkonnast ja Krista Veevo- Võru ringkonnast. Õppejõud toetusid teineteisele, nii situatsioon ülesannete teostamisel, kui ka situatsioon ülesannete lahendamisel.

 

Õppurite tase esmaabi valdkonnas oli erinev – viimati 10 või 20 aastatagused teadmised, mida  tuldi värskendama. Ja leidus ka selliseid, kes on varem juba BVõ läbinud, aga soovisid endiselt meelde tuletada vajalikke nõuandeid esmaabist.

 

Kahe pika koolituspäeva jooksul täiendati osalejate teadmisi teoorias ja oskusi praktikas. Eluliste näidete abil selgitati elupäästva esmaabi põhimõtteid ja erisusi elumärkide puudumise, suure välise verejooksu, šoki ja teadvusetuse korral. Oluline aspekt õpitu juures oli suur hulk esmaabivõtteid olukorras, kus puuduvad esmased meditsiinilised abivahendid.

 

Praktiliste ülesannete teostamisel said õppurid oma näitlejaoskuslikkuse proovile panna ja ise vastavad situatsioonid välja mõelda. Samas ei juletud ja õppejõudude poole pöörduda, kui midagi jäi saamatusk. Instruktor Ulvi Karu oli kaasa võtnud mulaa¾e, kunstverd, erinevaid grimmeerimisvahendeid ja käepäraseid vahendeid, mis sai kohapealt haaratud. Situatsioonis, kus klaasikild peas ja kääridega ringi liikuv, teistele ohtlik „hull“- jäigi abi saamata. Mis antud situatsioonis oli väga õige, sest kui inimene ise ennast aidata ei lase ja ei taha, siis esmatähtis on ikka abivajajatele elupäästvat abi anda ja lasta nn „hullul“ ringi liikuda.

 

Erilised tänud õppejõududele Tuulike Mölderile, Ulvi Karule ja Krista Veevole. Tänu teile sai toimuda jälle üks väga õpetlik, hariv ja sürmusterohke nädalavahetus.

„Appi, ta on püsti hull- teda mina aidata ei saa!“
Autoõnnetusse sattundu kannatanud ja abistajad.

FastLion CMS

„Appi, ta on püsti

„Appi, ta on püsti

Mulaa¾ide paigaldus enne situatsioon ülesannet "HULL" kellel oli klaasikild otsaees kinni ...olid nädalavahetusel 1.-2. Oktoober toimunud BVÕ esmaabi mooduli läbiviimisel õppur Anu sõnad lahendades situatsioon ülesannet, mida teised olid neile ettevalmistanud.

„Appi, ta on püsti hull- teda mina aidata ei saa!“

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse