Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
«Teekond algab esimesest sammust » ütleb idamaade tarkus «Teekond algab esimesest sammust 30. mail korraldas Naiskodukaitse Viru ringkond enesekaitse õppuse, mille läbi kasvas organisatsiooni Viru ja Järva ringkonna naiste teadlikus enese kaitsmisest ja enesekaitse põhitõdedest. Kristel Kitsing, Naiskodukaitse Viru ringkond ← Eelmine Viru ringkonna lahtiste uste päev Väike-Maarjas Järgmine → Värvime Eesti sinimustvalgeks! «Teekond algab esimesest sammust » ütleb idamaade tarkus

«Teekond algab esimesest sammust » ütleb idamaade tarkus

Kristel Kitsing 2. juunil 2009

30. mail korraldas Naiskodukaitse Viru ringkond enesekaitse õppuse, mille läbi kasvas organisatsiooni Viru ja Järva ringkonna naiste teadlikus enese kaitsmisest ja enesekaitse põhitõdedest.

Kuumal suvepäeval oli Naiskodukaitse Võsu õppemajja kokku tulnud naiskodukaitsjaid Viru ja Järva ringkonnast. Erinevaid enesekaitse praktilisi harjutusi viis läbi Viru maleva kaitseliitlane Raid Reisin.

 

Mõne tunni jooksul saadi osa võimalustest tegutsemaks füüsiliste rünnakute korral, koduvägivalla ja muude reaalselt elus tekkida võivate situatsioonide puhul. Reisin tegi õrnema soo esindajatele selgeks erinevad valuvõtted ja õpetas käepäraseid vahendeid nagu ajaleht, ajakiri ja nöör, enese kaitseks kasutama. Katsetati läbi ka erinevad tehnikad, kuidas ohvrina vaenlase haardest vabaneda ning too oma kontrolli alla saada.

 

"Palju ma sellest täna õpitust homme mäletan?" tekkis arutelu harjutamise käigus. "Kuhu poole ma ennast nüüd keerama pidin? Näidake poisid ette" ütles Inna Läll Viru ringkonnast oma poegadele, kes olid Võsule tulnud emaga kaasa tarkusi omandama.

 

Reisin selgitas, et kõik kinnitub paremini ise korduvalt läbi harjutades. Treener oli koostööaldis jätkamaks täiendavaid õppeid, et tekiks vilumus.

 

Raid Reisin on Viru maleva kaitseliitlane ja ühtlasi ka abipolitseinik. Praegusel ajal, mil kurjus ja julmus kasvab iga päevaga, oli see tema sõnutsi hea võimalus naiskodukaitsjaid õpetada ja naistel õppida end kaitsma, kaitstes sellega ka oma lähedasi.

 

Kristel Kitsing, Naiskodukaitse Viru ringkond

«Teekond algab esimesest sammust » ütleb idamaade tarkus

FastLion CMS

«Teekond algab esimesest sammust

«Teekond algab esimesest sammust

Kuumal suvepäeval oli Naiskodukaitse Võsu õppemajja kokku tulnud naiskodukaitsjaid Viru ja Järva ringkonnast Erinevaid enesekaitse praktilisi harjutusi viis läbi Viru maleva kaitseliitlane Raid Reisin 30. mail korraldas Naiskodukaitse Viru ringkond enesekaitse õppuse, mille läbi kasvas organisatsiooni Viru ja Järva ringkonna naiste teadlikus enese kaitsmisest ja enesekaitse põhitõdedest.

«Teekond algab esimesest sammust » ütleb idamaade tarkus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse