Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas 1000 ja 1000 - Tartu ringkond jagas 23. juunil Kambjas Maakaitsepäeval 1000 portsjonit suppi ja kogus heategevusliku loteriiga pisut üle 1000 euro Aarike Hooldekodu heaks. ← Eelmine 50 Järgmine → NKK Tartu rk külalisõhtu 1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas

1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas

Leane Morits 25. juunil 2014

Tartu ringkond jagas 23. juunil Kambjas Maakaitsepäeval 1000 portsjonit suppi ja kogus heategevusliku loteriiga pisut üle 1000 euro Aarike Hooldekodu heaks.

1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas
Loterii müük. Foto: Merili Sepp.

Loteriipiletite järgi hakati küsima juba enne ürituse ametlikku algust kell 12. Ei olnud me ka kadedad ning iga üritusele jõudnu sai kohe võimaluse uhke võidu omanikuks saada.

Eriti jäi meelde üks vanem härra, kes ihaldas kangesti Regio teedeatlast - ja selle täiesti juhuslikult ka võitis! Soovitasime tal samal päeval ka Bingo loto pilet osta, kuna nii õnnelikku kätt ei tohi ometi lasta raisku minna. :)

1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas
Tartu maavanem Reno Laidre oma loteriivõitudega. Foto: Leane Morits

Pileteid ostis ka Tartu maavanem Reno Laidre, kes sai loosi tahtel endale kirjastuse Canopuse poolt välja antud raamatu ning Vana-Kuuste Naisseltsi kootud imeilusad kirjud käpikud. Maavanem oli nende üle südamest rõõmus.

Lisaks loteriile oli võimalik Aarike Hooldekodu heaks teha koha peal ka annetusi. Suurim annetaja oli Küberkaitseüksuse liige Kuido Külm. Täname sind tõesti südamest, Kuido!

Täname ka erinevaid ettevõtteid, kes meie loteriid oma toodanguga toetasid: AS Regio, Vana-Kuuste Naisselts, Eesti Loodus (MTÜ Loodusajakiri), AS Ordi, Tartu Ülikooli Muuseumid, kirjastus Elmatar, Marjamaa talu, Tartu Observatoorium, vanapaat.ee, Trükimuuseum, kirjastus Canopus, Kadastiku Küüslauguköök.

Erilised tänusõnad kuuluvad Kodutütarde Vana-Kuuste rühmale, kelle liikmed aitasid meil loteriivõite meisterdada ning olid ka Kambjas abiks ürituse läbiviimisel. Aitäh, tüdrukud! Kunagi saavad teist tublid naiskodukaitsjad. :)

1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas
Valmistumine supikeetmiseks. Foto: Eha Jakobson.

Samal ajal kui osad meist olid tegevad loterii juures, valmistusid teised tavapäraseks suuremaks supijagamiseks. Kambja valla koostööpartner AS Salvest oli meid varustanud suurema hulga seljankaga, mis kõik tuli valmis keeta ja maakaitsepäevalistele laiali jagada. Meie naised said sellega taas kiiresti ja vilunult hakkama - 1000 portsjonit 3 tunniga, mis teeb umbes 5 portsjonit minutis, mis tähendab, et ühe portsjoni "vormistamisele" hapukoore ja leivaga kulus 12 sekundit.

Suppi jätkus nii Maakaitsepäeva külalistele kui ka võidutuld saatnud mootorratturitele ning meie paraadiüksustele, kes Valgast otse Kambjasse sõitsid, et osaleda tule laialijagamisel valdadele.

1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas
Hetk etendusest. Foto: Eha Jakobson.

Enne võidutule kohalejõudmist oli ürituse "kirsiks tordil" meie liikme Eha Jakobsoni (kes on Kambja valla elanik) poolt kirjutatud ja Kambja näiteseltsi Püünelind poolt ette mängitud Alice ja Julius Kuperjanovi lugu. Etenduse ajal olid kooli saali 300 tooli hõivatud ning inimesi seisis ka seinte ääres.

Etenduse kavalehel kirjutab Eha muu hulgas nõnda: "Meie näitetükk jutustab  loo, mille tegelased on tihedalt seotud Kambjaga. 

 

1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas
Hetk etendusest. Foto: Eha Jakobson.

Julius Kuperjanovi isatalu Lallil ja Alice Kuperjanovi (Juhansoni)  isatalu Soel (Suure-Kambjas)  on tänapäevalgi täiesti olemas, küll mitte enam sellesama suguvõsa käes. Juliuse partisanisalga ohvitseri leitnant Riivese ja tubli kaitseliitlase Jaan Uri sugulased elavad siiani siinmail. Ja muidugi on neid rohkem, kes Vabadussõjast osa võtsid, oma elu jätsid või siis noort riiki üles aitasid ehitada. Ehk ärgitab see lugu kambjalasi oma perekonna ajalugu uurima või vähemalt selle vastu huvi tundma. Ka  Kambja kaugemates piirkondades nagu Pangodi ja Vana-Kuuste on Juliuse ja Alice’i "jalajäljed" olemas.

Näidendi kirjutamisel on kasutatud eelkõige Leo Laursoni ja Alice Kuperjanovi mälestusi, aga ka tolleaegset ajakirjandust ja hilisemaid Vabadussõja uurimusi."

 

Saime selle päeva jooksul Kambjas neli korda lauspäikest ja kolm korda lausvihma, kuid tavapäraselt ei heidutanud meid miski. Ka meie paraadiüksus, kes oli Valgas-Valkas samasuguseid ilmaolusid kogenud, suutis Kambjas samuti rivis seista ning ühiselt lõpupildilt vaatavad vastu ikka reipad näod.

Esialgsete plaanide järgi toimub järgmisel aastal maakondlik Maakaitsepäev Tartu linnas. Kohtumiseni!

1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas
Valga paraadil osalenud Tartu ja Tartumaa naiskodukaitsjad. Keskel NKK esinaine Airi Tooming. Foto: Merili Sepp.
← Eelmine
50

FastLion CMS

1000 ja 1000 -

1000 ja 1000 -

Loterii müük Foto: Merili Sepp Tartu ringkond jagas 23. juunil Kambjas Maakaitsepäeval 1000 portsjonit suppi ja kogus heategevusliku loteriiga pisut üle 1000 euro Aarike Hooldekodu heaks.

1000 ja 1000 - Tartumaa Maakaitsepäev Kambjas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse