Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kalevi jaoskond Kalevi jaoskond Foto: Kirstin Raudsepp Foto: Kirstin Raudsepp Kalevi jaoskond

Kalevi jaoskond

Jaoskonna juhatus 2024. aastal:

Esinaine: Annely Koolmann

Aseesinaine: Kristiina Hõbemägi

Juhatuse liikmed: Agne Laht, Merle Toompark, Kristel Rõõmusaar, Kersti Telve (asendusliige)

 

Kontakt

 

Kalevi jaoskond on Naiskodukaitse Tallinna ringkonna kõige esimene jaoskond, mis alustas oma tegevust juba enne, kui loodi üle-eestiline organisatsioon.

Kalevi jaoskond
2020. a juhatus. Foto: Kirstin Raudsepp

Jaoskonna taasasutamine

 

Mõtted uue jaoskonna loomisest on ringkonna juhatusel peas olnud juba u neli aastat, kuid uuesti võeti teema üles jaanuaris 2020, mil otsustati jaoskonna loomisele anda tugevam tõuge. Valikut, millist jaoskonda looma hakata, oli mitmeid: oli ju 1939. aastal Tallinnas lausa 17 jaoskonda. Lõpuks langes liisk Kalevi jaoskonna taasasutamisele, kuna tegemist on Tallinna ringkonna kõige esimese jaoskonnaga. Jaoskond tegutses malevkonna juures.

 

Jaoskonna loomine ning taasasutamine nõudis päris palju ettevalmistamist ja organiseerimist. Tallinna ringkonna juhatus valis välja kaks aktiivset tegevliiget - Katrin Rannaste ja Annely Koolmanni, kellele anti uue jaoskonna loomine korraldada. Kogu ettevalmistus võttis aega ca 3 kuud. Tegevuste nimekiri oli pikk, kuid kõik ettevalmistused said õigeks ajaks tehtud.

 

Nii kogunesidki 11 hakkajat Tallinna ringkonna naist 30. juunil 2020.a Toompeale Kaitseliidu Peastaapi, et teha ajalugu – taasasutada Tallinna ringkonna Kalevi jaoskond.

Kohale oli tulnud ka Kalevi malevkonna pealik Erki Vaikre ja Kalevi malevkonna sisekaitsekompanii ülem Martin Link ja ülemaabi Marek Nisuma. Meeleolu oli ülev ning pidulik.

Koosolekul valiti taasasutatud jaoskonna esinaiseks Annely Koolmann ja aseesinaiseks Katrin Rannaste.

Kalevi jaoskond
Asutajaliikmed. Foto: Kirstin Raudsepp
Kalevi jaoskond
Foto: Kirstin Raudsepp

FastLion CMS

Kalevi jaoskond

Kalevi jaoskond

Jaoskonna juhatus 2024 aastal: Esinaine: Annely Koolmann Aseesinaine: Kristiina Hõbemägi Juhatuse liikmed : Agne Laht, Merle Toompark, Kristel Rõõmusaar, Kersti Telve (asendusliige) Kontakt Kalevi jaoskond on Naiskodukaitse Tallinna ringkonna kõige esimene jaoskond, mis alustas oma tegevust juba enne, kui loodi üle-eestiline organisatsioon

Kalevi jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse