Jaoskonna juhatus 2024. aastal: Esinaine: Mari Remmelgas Aseesinaine: Liina Sumberg Juhatuse liikmed: Liina Soidla, Kirke Kink, Kaja Keskpalu |
Brüsseli jaoskond on esimene ja seni ainuke Naiskodukaitse jaoskond, mis tegutseb väljaspool Eestit.
Meie jaoskond loodi 17. mail 2022. Aktiivset tegevust alustasime oma esimese üldkoosoleku järel 2022. aasta novembris, kui vastne jaoskond sai oma esimesed juhid ja juhatuse. Jaoskonna esinaiseks valiti Mari Remmelgas ja aseesinaiseks Liina Sumberg. Mõlemad olid aastaid tagasi Naiskodukaitsesse kuulunud – Mari Tallinna ringkonna Toompea jaoskonda ja Liina ülikooliajal Tartu ringkonna akadeemilisse jaoskonda –, kuid pikaaegse Eestist eemaloleku tõttu olid nad ammu tegevusest kõrvale jäänud. Uue jaoskonna esimesse juhatusse valiti veel kolm liiget: Kirke Kink, Liina Soidla ja Annika Talmar.
Esimese tegevusaasta lõpuks oli Brüsseli jaoskonnas 12 liiget, kaks toetajaliiget ning üks noorliige. Rõõmuga näeme, et tegev- ja toetajaliikmeid on jaoskonna tegevuse hoogustudes järjest lisandunud.
|
Mida oleme ette võtnud? 2023. aasta aprillis korraldasime koostöös kohaliku Eesti kogukonnaga ja NATO peakorteriga oma esimese „Anname au“ toetuskampaania, mis osutus väga edukaks, sest kogusime veteranide heaks koguni 1142 eurot. NATO peakorteris pälvis kampaanialaud liitlaste tähelepanu ja tunnustust (teiste hulgas astus laua juurest läbi NATO abipeasekretär Angus Lapsley). Peale selle oleme koos käinud Belgias matkamas ja orienteerumas ning see on andnud võimaluse üksteist paremini tundma õppida.
Jaoskonna tegevuse alustamisel oli meie suurimaks mureks eelkõige see, kuidas nii kaugel olles ikkagi saame anda Eesti ja Naiskodukaitse jaoks oma konkreetse panuse, kui hõlbus või raske on saada ja hoida kontakti ringkonna ja teiste jaoskondadega ning kui hästi õnnestub meil ühitada Eestis korraldatavaid baasväljaõppeid oma välismaise töö- ja pereeluga.
Nüüdseks on selgunud, et kui asjad hoolikalt läbi mõelda, on meil kindlasti võimalik oma panus anda, isegi kui see on natuke erinäoline või omamoodi. Tallinna ringkond on meid kõigiti toetanud ning hoiab meiega tihedat sidet, nii et me ei tunne end üksi või omapäi jäetuna. Baasväljaõpetel saab tihtipeale osaleda veebi vahendusel, suviti aga on BVÕ-sid eriti hea läbida Eestis kobarkujul! Sellised intensiivsed mitmikväljaõpped hoiavad meie jaoks tugevasti kokku edasi-tagasi reisimise aega. Samuti on meie silmis igati teretulnud tänapäevane hübriidõppe võimalus, mis võimaldab teha ühe osa väljaõppest veebis ja ülejäänu Eestis kohapeal. Kui sõita mõne väljaõppe jaoks ekstra Eestisse kohale, on kindel, et leiad uusi toredaid tuttavaid Naiskodukaitse liikmete hulgast. Suureks vahelduseks tavaelule on väljaõpetel osalemine niikuinii.
Meie jaoskonna liikmete ja toetajaliikmete enamiku moodustavad Eesti ELi esinduses ja NATOs töötavad diplomaadid ning ELi ametnikud. Kuid meie ridadesse on oodatud kõik isamaaliselt mõtlevad naised, kes viibivad lühemalt või pikemalt Belgias või selle lähemas ümbruskonnas, tahavad õppida midagi juurde ning end kodumaa ja kodanikuühiskonna hüvanguks tõhusalt või veelgi tõhusamalt teostada ja arendada.
Võta ühendust ja anna oma huvist meile teada! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale