Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Scoutsrännaku villid ja rõõmud Scoutsrännaku villid ja rõõmud 5. aprillil toimus juba üheksandat korda Scoutsrännak, mis on pühendatud Scoutspataljoni taasloomise 11. aastapäevale (29. märtsil 2001). Rännaku eesmärgiks oli tutvuda 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Scoutspataljoniga, tähistada pataljoni taasloomise aastapäeva ning tutvuda Pakri poolsaare vaatamisväärsustega. Lisaks sellele tahtsime ennast proovile panna ja parandada eelmiste rännakute ajalisi tulemusi. Rännakust võtsid osa kõikide jõustruktuuride esindajad – kaitseväelased, kaitseliitlased, politsei ja piirivalve, päästeamet ning ka tsiviilisikud. Sel aastal oli üle-eestiliselt osalejaid kokku tulnud üle 1400. Tavapäraselt oli valida kahe vormi vahel: kas Kaitseväe välivorm ja automaat või tsiviilriietus ja 15-kilone seljakott. Tõdesime, et ilus päikesepaisteline ilm ja hea seltskond teevad tuju ikkagi väga heaks, isegi kui vahepeal tundus teekond raske! Foto: Heidi Tormet ← Eelmine Formeerimine – mis see veel on? Järgmine → Kui leiba on, siis on peremees majas Scoutsrännaku villid ja rõõmud Scoutsrännak;

Scoutsrännaku villid ja rõõmud

Kärt Praks ja Heidi Tormet 16. aprillil 2012

5. aprillil toimus juba üheksandat korda Scoutsrännak, mis on pühendatud Scoutspataljoni taasloomise 11. aastapäevale (29. märtsil 2001). Rännaku eesmärgiks oli tutvuda 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Scoutspataljoniga, tähistada pataljoni taasloomise aastapäeva ning tutvuda Pakri poolsaare vaatamisväärsustega. Lisaks sellele tahtsime ennast proovile panna ja parandada eelmiste rännakute ajalisi tulemusi. Rännakust võtsid osa kõikide jõustruktuuride esindajad – kaitseväelased, kaitseliitlased, politsei ja piirivalve, päästeamet ning ka tsiviilisikud. Sel aastal oli üle-eestiliselt osalejaid kokku tulnud üle 1400. Tavapäraselt oli valida kahe vormi vahel: kas Kaitseväe välivorm ja automaat või tsiviilriietus ja 15-kilone seljakott.

Scoutsrännaku villid ja rõõmud
Rännaku algus (Foto: Heidi Tormet)

Juba varahommikul bussipeatuses seistes rändasid mõtted teekonna lõpus pakutavale saunale ja 20. kilomeetri peal jagatavale mustikakissellile, kuigi rännaku alguseni oli aega veel tubli kolm tundi. Kella seitsmeks hommikul olid Kaitseliidu Tallinna malevasse kogunenud mõned naiskodukaitsjatest rännakuhuvilised: Heidi, Maarja, Aigi ja Sirle. Kohal olid ka mitmed Tallinna maleva kaitseliitlased, noored kotkad ja kodutütred. Bussisõidu ajal magasime õndsat und ja Paldiskisse jõudes alustasime kohe liivakottide täis kühveldamisega. Tõdesime, et 15 kilogrammi muutub iga aastaga aina kergemaks.

 

Kell 9.15 anti rännakustart ja teeleasujate meele tegi heaks helesinine taevas. Ilm oli terve päeva imeilus ja õhtuks olid rändurite põsed päiksesoojast punased. Vähese lumega ja varasematest aastatest palju kuivema raja läbisime valdavalt üksinda, samas olime pidevalt ümbritsetud teiste osalejatega, kes olid Pärnumaalt, Võru ringkonnast, Jõgevalt ja mujalt Eestist. Nagu tavaliselt,  oli meist kõige kiirem „rännakuveteran“ Sirle, kes oleks võinud ette antud aja jooksul raja läbida kaks korda. Teised meist jõudsid finišisse 5–6-tunniste aegadega. 

 

Kui olime tohterdanud oma pisivigastused – villid ja rakud –, läksime koos hernesuppi ja soolaleiba sööma. Supikausi ümber kiitsid kõik vaprad naiskodukaitsjad mõnusat ettevõtmist. Tõdesime, et ilus päikesepaisteline ilm ja hea seltskond teevad tuju ikkagi väga heaks, isegi kui vahepeal tundus teekond raske!

Scoutsrännaku villid ja rõõmud
Foto: Heidi Tormet

FastLion CMS

Scoutsrännaku villid ja rõõmud

Scoutsrännaku villid ja rõõmud

Rännaku algus (Foto: Heidi Tormet) Juba varahommikul bussipeatuses seistes rändasid mõtted teekonna lõpus pakutavale saunale ja 20 kilomeetri peal jagatavale mustikakissellile, kuigi rännaku alguseni oli aega veel tubli kolm tundi 5. aprillil toimus juba üheksandat korda Scoutsrännak, mis on pühendatud Scoutspataljoni taasloomise 11. aastapäevale (29. märtsil 2001). Rännaku eesmärgiks oli tutvuda 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Scoutspataljoniga, tähistada pataljoni taasloomise aastapäeva ning tutvuda Pakri poolsaare vaatamisväärsustega. Lisaks sellele tahtsime ennast proovile panna ja parandada eelmiste rännakute ajalisi tulemusi. Rännakust võtsid osa kõikide jõustruktuuride esindajad – kaitseväelased, kaitseliitlased, politsei ja piirivalve, päästeamet ning ka tsiviilisikud. Sel aastal oli üle-eestiliselt osalejaid kokku tulnud üle 1400. Tavapäraselt oli valida kahe vormi vahel: kas Kaitseväe välivorm ja automaat või tsiviilriietus ja 15-kilone seljakott.

Scoutsrännaku villid ja rõõmud

Scoutsrännak;
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse