Liikmele - portaal      Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE 15. –16. augustil toimus Põlvas Naiskodukaitse üle-eestiline “OLE VALMIS!” ohutushoiulaager organisatsiooni mittekuuluvatele naistele. Laagri eesmärk oli tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisideks. Foto: Helen Rõbakov ← Eelmine Naiskodukaitse Kanepi jaoskonna taasloomisest möödus 20 aastat Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager

Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager

Kaisa Tammoja 18. augustil 2026

15.–16. augustil toimus Põlvas Naiskodukaitse üle-eestiline “OLE VALMIS!” ohutushoiulaager organisatsiooni mittekuuluvatele naistele. Laagri eesmärk oli tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisideks.

Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager
Foto: Helen Strom.
Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager
Foto: Helen Rõbakov.

Laagri avasid Naiskodukaitse arendusspetsialist Reelika Rohuste ja Põlva ringkonna esinaine Kristi Johanson, kes heiskas ka laagri lipu. Esimesel päeval saadi praktilisi teadmisi kuues erinevas töötoas: tuleohutus, esmaabi, relvaõpe, üleelamine, topograafia ja enesekaitse. Päeva lõpus toimus suur ohutushoiu töötuba, kus käsitleti erinevates kriisides toimetulekut väga põhjalikult ja vastati huviliste küsimustele. Hilisõhtul toimus vestlusring, kus osalejad said küsida Naiskodukaitsega liitumise ja organisatsioonis leiduvate erinevate kriisirollide ja teiste tegevusvaldkondade kohta. 

 

Teisel laagripäeval pandi eelmisel päeval õpitu juba proovile - osalejad said uusi teadmisi rakendada väikesel linnarännakul, mis algas kõigepealt kaardil sihtide seadmisega. Rännakul oli läbitavaid punkte 10 ja ülesannete lahendamisel tuli olla loov.

Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager
Foto: Helen Strom
Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager
Foto: Helen Strom
Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager
Foto: Caroly Märtson

Laagri lõpetas ühiskoondus lipu langetamise ja laagris osalenutele sertifikaatide väljastamisega. Laagri lõpukõnes ütles Põlva ringkonna esinaine Kristi Johanson: "Kui laupäeval olime meie, naiskodukaitsjad, valmis, siis nüüd oleme me koos valmis!". Tagasiside laagrile oli väga positiivne. Laagrilised tõid muu hulgas välja uusi õpitud oskusi nagu tulepulga ja kateloki kasutamine, suitsuses ruumis liikumine, erinevad esmaabi- ja enesekaitsevõtted, kaardi ja kompassi kasutamine. 

 

Kui varasemates laagrites on osalenud ka Naiskodukaitse koostööpartnerid Soomest ja Rootsist, siis Põlvas toimunud laagris käisid ideid ammutamas neli naist Lätis vastloodud organisatsioonist SKUDRAS. Organisatsioon on oma olemuselt Läti naiste kogukond, mis aitab naistel omandada praktilisi oskusi, mõista, kuidas kriisiolukordades tegutseda, ning olla valmis kaitsma ennast, oma lähedasi ja ühiskonda. Lõunanaabrid jäid laagris nähtuga väga rahule ning kogusid mõtteid enda organisatsiooni arendamiseks.

Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager
Foto: Caroly Märtson
Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager
Foto: Helen Strom

“OLE VALMIS!” laagrist võttis osa 164 inimest. Laagri peakorraldajaks oli Naiskodukaitse Põlva ringkond, korraldusega aitasid ka Võrumaa ja Tartu ringkonna naised, Põlvamaa noorkotkad ja kodutütred, Kaitseliidu Põlva malev ja Päästeamet.

 

Naiskodukaitse korraldas “OLE VALMIS!” laagrit juba 13. korda, nüüdseks on kõikide aastate jooksul kokku koolitatud üle 1600 naise üle Eesti. Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse valdkonda. Iga Naiskodukaitse liige suudab hädaolukorras ise hakkama saada ja ka teisi aidata. 

Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager
Foto: Helen Rõbakov


Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Ole valmis! äpp, Ole valmis! laagrid

Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus

Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseumNaiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud


Ringkonnad

Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, ValgaViruVõrumaa
 

Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi.

Telli kriisikoolitus
Ole valmis, kui loeb iga sekund - telli tasuta kriisikoolitus! Tasuta ja eluliselt vajalik koolitus sinu asutuses, kogukonnas või üritusel.
Koolitusi viivad läbi väljaõppinud Naiskodukaitse kriisikoolitajad. Loe veel edasi.

FastLion CMS

Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE

Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE

Foto: Helen Strom Foto: Helen Rõbakov 15.–16. augustil toimus Põlvas Naiskodukaitse üle-eestiline “OLE VALMIS!” ohutushoiulaager organisatsiooni mittekuuluvatele naistele. Laagri eesmärk oli tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisideks.

Põlvas toimus üle-eestiline ''OLE VALMIS!'' ohutushoiu laager

www.naiskodukaitse.ee © 2026 » Naiskodukaitse