Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager 2006. a 16. juuni õhtupoolikul kogunes trobikond värskeid naiskodukaitsjaid Nõmmele Lauliku hoovile, seljakotid pakitud ning väike ärevus hinges. Ees ootas nädalavahetus metsas sõduri moodi – baasväljaõppe (BVÕ) metsalaager. Baasväljaõpe ← Eelmine Tallinna ringkonna õppepäevad Võsul Järgmine → Põhja jaoskond Nõmme seiklusrajal Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager

Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager

Eveli Sammelselg, akadeemiline jaoskond 17. juunil 2006

2006.a 16. juuni õhtupoolikul kogunes trobikond värskeid naiskodukaitsjaid Nõmmele Lauliku hoovile, seljakotid pakitud ning väike ärevus hinges. Ees ootas nädalavahetus metsas sõduri moodi – baasväljaõppe (BVÕ) metsalaager.

Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager
Foto: Eveli Sammelselg, akadeemiline jaoskond

Pärast varustuse ning relvade kätte jagamist aeti kõik see kamp auto peale ning teekond algas. Esimese õhtu plaanidesse kuulus laagri rajamine ning õhtusöök. Nii mõnigi püstitas esimest korda jaotelki, valmistas süüa priimusel ning avas konservi noaga. Pärast teoreetilise öörahu kuulutamist algas tavaline öörutiin – magama, häire, ringkaitse, uuesti magama, häire, ringkaitse... Hommikul äratuse hüüet kuuldes haaras nii mõnigi relva, et harjumuspäraselt oma ringkaitse positsioonile suunduda. Järgnes hommikuvõimlemine, seekord käes abivahendiks hantlite asemel relv. Pärast hommikusööki järgnesid teoreetilised tunnid mitmesugustel metsalaagri teemadel – seljakoti pakkimine, hügieen (eriti rõhutati vajadust end igapäevaselt reseerida), laagrikoha valik, laagri püstitamine, saime omal käel ära proovida välikäimla rajamise. Vast enam elevust tekitav osa õppusest oli maskeerimine, kus tuli praktiliselt ära maskeerida nii telgid, auto kui ka kaasvõitlejad.

Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager
Foto: Eveli Sammelselg, akadeemiline jaoskond

Pärastlõuna jätkus lühirännakuga orienteerumise raja alguspunktini, mille järel lõid nii mõnelgi esimesed villid välja. Siiski leidsid kõik endas jõudu rada läbida ning kontrollpunktide leidmine toimus probleemideta. Tagasitee laagrisse möödus juba lauldes marssides ning ülendatud meeleolus. Õhtu ja pühapäeva hommik sisustati relvi näppides – kokku-lahti-kokku ja nii edasi. Öösel juhtus nagu ikka, et vaenlane tungis laagrisse ning tuli asuda kaitsepositsioonidele. Korduvalt. Kell pool viis hommikul sai vaenlane lõplikult tagasi löödud, ning laagrisse laskus öörahu. Uni oli magus.

Pühapäev algas relvaõppega, millele järgnes laagri kokkupanek ning lasketiiru suundumine, kus sai oma kätt relva käsitsemises proovitud. Ja nii see päev õhtule saigi ning väsinud laagrilised saadeti koju ville turgutama.

Nii mõnedki kiidusõnad tuleks öelda laagri instruktoritele Igor Kopõtinile ja Arthur Pakkasele, kel jätkus külma närvi isepäiste naiste kamba juhtimisel. Ehk saab kunagi ka teoks see 40 km rännak täisvarustuses, mille idee lõpprivistusel tekkis...

Läbiviijad instruktorid: Igor Kopõtin, Arthur Pakkas, Ivo Laan (autojuht), Hannes Valk (orienteerumine), Tanel Järvet (laskmine).

FastLion CMS

Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager

Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager

Foto: Eveli Sammelselg, akadeemiline jaoskond Pärast varustuse ning relvade kätte jagamist aeti kõik see kamp auto peale ning teekond algas Esimese õhtu plaanidesse kuulus laagri rajamine ning õhtusöök 2006.a 16. juuni õhtupoolikul kogunes trobikond värskeid naiskodukaitsjaid Nõmmele Lauliku hoovile, seljakotid pakitud ning väike ärevus hinges. Ees ootas nädalavahetus metsas sõduri moodi – baasväljaõppe (BVÕ) metsalaager.

Põhja piirkonna baasväljaõppe metsalaager

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse