Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse Naiskodukaitse on alates 2010. aastast saatnud igal aastal paarsada isetehtud sõrmiku- ja sokipaari Afganistanis ja mujal välismissioonidel viibivatele Eesti kaitseväelastele. Kuna suuremahuline Afganistani missioon on Eesti jaoks lõppenud, aga naiskodukaitsjate tahe aidata ja panustada ei ole kadunud, siis sellel aastal suuname oma sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse - Ukrainasse! Heategevus Koostöö ← Eelmine Mentori kursusel pandi kasvama uued „basiilikutaimed“ Järgmine → Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus

Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus

Ave Proos, Naiskodukaitse esinaise asetäitja, 4. detsembril 2014

Naiskodukaitse on alates 2010. aastast saatnud igal aastal paarsada isetehtud sõrmiku- ja sokipaari Afganistanis ja mujal välismissioonidel viibivatele Eesti kaitseväelastele. Kuna suuremahuline Afganistani missioon on Eesti jaoks lõppenud, aga naiskodukaitsjate tahe aidata ja panustada ei ole kadunud, siis sellel aastal suuname oma sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse - Ukrainasse!

Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus
Naiskodukaitsjate poolt kokku kogutud Eesti-Ukraina värvides villased sokid ja kindad, mis ootavad Ukrainasse saatmist. Foto: Ave Proos

Naiskodukaitsjate eesmärgiks kokku koguda võimalikult suur hulk Ukraina-Eesti värvides isetehtud villaseid sokke ja sõrmkindaid, lisada neile soojad tervitused ning saata asjad piirkonda, kus neid kõige enam vaja läheks. „Kudumisprojekti kaudu saame näidata sümboolset toetust Ukraina Rahvuskaardi ridades võitlevatele meestele ning kriisipiirkonnas abivajavatele tsiviilelanikele,“ kutsub Naiskodukaitse esindaja kõiki projektis kaasa lööma.

 

MTÜ Vaba Ukraina esindaja Lauri Lemmingu sõnul on meestel külmade ilmade saabudes puudu peamiselt villastest sokkidest, aga üksused võtavad hea meelega vastu ka sõrmkindaid. „Naiskodukaitse abiga kokku kogutud sokid ja kindad saadetakse pataljonidele Aidar ja KievskajaRuss-11,“ ütles Lemming.

Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus
Naiskodukaitsjate poolt kokku kogutud Eesti-Ukraina värvides villased sokid ja kindad, mis ootavad Ukrainasse saatmist. Foto: Nele Pernits

 

MTÜ Eesti Pagulasabi kaudu on Naiskodukaitsel olenevalt kudumite kogusest võimalik saata üks osa sokkidest ja sõrmkinnastest Zapori¾¾ja oblastisse. MTÜ Eesti Pagulasabi esindaja Eero Jansoni sõnul moodustavad valdava enamuse (89%) sisepagulastest naised, lapsed, vanurid ja puuetega inimesed. „Kuigi kohalik omavalitsus koostöös ettevõtjate ja kohalikest elanikest vabatahtlikega on teinud ära suure töö sisepagulaste abistamiseks, on jätkuvalt puudu kõige esmavajalikumast, ka soojadest riietest, Naiskodukaitse kogutud kudumid annaksid panuse sisepagulaste talveriiete osa koguvajadusest, “ sõnas Janson.

Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus
Aitäh Märjamaa piirkonna inimestele, kes oma suure südame ja vilgaste näppudega andsid suure panuse Ukraina rahva heaks. Foto: Nele Pernits

 

Praeguseks on naiskodukaitsjate ja kõikide teiste lahkete inimeste abiga kokku kogutud üle 700 paari villaseid sokke ja kindaid nii meestele, naistele kui ka lastele. Iga lisandunud soki- või kindapaar aitab raskustesse sattunud Ukraina inimestel talve paremini üle elada, seega ootab Naiskodukaitse praegusele kogusele kindlasti lisa.

 

Kui eelnevatel aastatel on Naiskodukaitse kudumisprojekte korraldanud pigem organisatsioonisiseselt, siis seekord on eesmärk teha ise ja kutsuda üles kõiki Eesti naisi projekti panustama. Üheskoos suudame rohkem ja saame näidata, et praeguse olukorra kiire lahendus Ukrainas on meile äärmiselt oluline.

 

Kõik soovijad saavad kuni 10. detsembrini tuua isetehtud sokid ja sõrmkindad lähimasse Kaitseliidu malevasse, kust Naiskodukaitse need kokku kogub, vastavalt vajadusele komplekteerib ning Ukrainasse toimetab.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse

Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse

Naiskodukaitsjate poolt kokku kogutud Eesti-Ukraina värvides villased sokid ja kindad, mis ootavad Ukrainasse saatmist Foto: Ave Proos Naiskodukaitsjate eesmärgiks kokku koguda võimalikult suur hulk Ukraina-Eesti värvides isetehtud villaseid sokke ja sõrmkindaid, lisada neile soojad tervitused ning saata asjad piirkonda, kus neid kõige enam vaja läheks Naiskodukaitse on alates 2010. aastast saatnud igal aastal paarsada isetehtud sõrmiku- ja sokipaari Afganistanis ja mujal välismissioonidel viibivatele Eesti kaitseväelastele. Kuna suuremahuline Afganistani missioon on Eesti jaoks lõppenud, aga naiskodukaitsjate tahe aidata ja panustada ei ole kadunud, siis sellel aastal suuname oma sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse - Ukrainasse!

Naiskodukaitsjate abiga on Ukrainasse saatmiseks kogutud üle 700 soki- ja kindapaari, veel on aega anda oma panus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse